|   |   |  Altıntaş'ta 294 kişi ev sahibi oldu

Altıntaş'ta 294 kişi ev sahibi oldu

KÜTAHYA (İHA) - Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan 294 konutun sahibi kurayla belirlendi.

Altıntaş'ta 294 kişi ev sahibi oldu

 

Düzenlenen törene Altıntaş Kaymakamı Musa Kazım Çelik, Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) satış pazarlama uzmanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


İlçede Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın yaptığı konut sayısının önceki yapılanlarla birlikte bin 140'a ulaştığını belirten Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, ''Bugün İlçemizdeki Belediyemiz ve Toki ortaklığı ile yapılan 820 konuttan kurası çekilmeyen 294 konutun kuralarını çektik. Ay sonunda daha önce kurası çekilen 520 konutun anahtar teslimi yapılacaktır. Kura çekimine katılan başta Kaymakamımıza, Toki yetkililerine ve tüm halkımıza teşekkür ederim. İlçemize hayırlı olsun'' dedi. 


Altıntaş Kaymakamı Musa Kazım Çelik, yaptığı açıklamada, ''Altıntaş ilçemizde Belediyemiz ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ortaklığı ile yapılan 294 konutun kuralarını çektik. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere,Toki yetkililerine ve emeği geçen herkese İlçemiz adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İlçemize hayırlı uğurlu olsun. Rabbim devletimize, milletimize zeval vermesin'' ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • Melikgazi'de 700 konutun hak sahipleri belirlendi
  Melikgazi'de 700 konutun hak sahipleri belirlendi

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Melikgazi ilçesinde inşa edilecek 700 konutun hak sahipleri kura ile belirlenirken, kurada adını duyanların mutluluğu da gözlerden kaçmadı.

 • Diyarbakır Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı
  Diyarbakır Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi’nde 54 bin 155 metrekare alanda yapılacak Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı.

 • 81 vilayette 100 bin sosyal konut inşa edilecek
  81 vilayette 100 bin sosyal konut inşa edilecek

  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2020 programımız kapsamında ülkenin 81 vilayetinde 100 bin sosyal konutun da inşa sürecini başlatıyoruz. İnşallah yılbaşı itibarıyla temeli attıktan sonra azami 1 ila 1,5 yıl içinde konutları bitirip sahiplerine teslim edeceğiz." dedi.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.