|   |   |  Ambargo uygulanan Katar mobilyacılar için fırsat oldu

Ambargo uygulanan Katar mobilyacılar için fırsat oldu

Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, Katar’a uygulanan ambargo ile birlikte Türk mobilya ihracatının daha da artacağını, Katar’da bulunan her binada Türk mobilyasının bulunacağını söyledi.

Ambargo uygulanan Katar mobilyacılar için fırsat oldu

MOSFED Başkanı, Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu üyesi, İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, Katar’da nisan ayında yapılan fuara katıldıklarını hatırlatarak, “Katar, bazı ülkelerin dayattığı ambargoya cevap verdi. Katar Dış İşleri Bakanı, bu meselenin diyalogla çözülmesi gerektiğini söyledi. Katar’a yapılan bu ambargoyu anlamak mümkün değil. Zaten Katar’la Türkiye arasında dostane ilişkiler var. Biz bu konuda Katar’ın mazlum olduğuna inanıyoruz. Katar’a haksızlık yapıldığına inanıyorum. Katar zaten bizim için pazarın ötesinde siyasi, kültürel ilişkilerimiz en iyi olan İslam ülkelerinden bir tanesi. Gerek cumhurbaşkanımızın temasları, gerekse bakanlarımızın ikili diyalogları, diğer ülkelerden çok farklı. Her konuda bizim yanımızda duran bir ülke. Onun için onun bu mazlumiyetinin karşısında, Katar’ın haklı olduğuna inanıyoruz. Bu konudaki kendisine dayatılan şartları kabul etmemesini de doğru olarak değerlendiriyoruz ve yanında yer alıyoruz” dedi.

"Mobilya sektörümüz için çok önemli"
Ahmet Güleç, “Mobilya olarak baktığımız zaman, Katar son yıllarda yaptığı mega projesiyle dünyanın her tarafından söz edilen bir ülke. Belki nüfus olarak az gibi görünüyor, ama şehir olarak bakıldığı zaman, mobilya sektörümüz için de çok önemli bir ülke. Nisan ayında Katar’da yapılan fuara katılan mobilyacılarımız Katarlı işadamları ile ilişkilerini kuvvetlendirdiler. Katar’daki İşyerlerinde, kamuya açık kurum binalarında ve oteller, hastaneler ve havalanlarında Türk mobilyasını çok daha fazla göreceğiz. Projelerde hep Türk mobilyası kullanılacak. Katar, tasarımı, kaliteyi yakından takip eden bir ülke. İhracatımız daha da artacaktır. Ağaç ve orman ürünlerinde de artış olur” dedi.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Tasarımcılar AURA Forum'da buluşuyor
  Tasarımcılar AURA Forum'da buluşuyor

  Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul; yeni dijital etkinlik serisi, AURA Forum'un ikinci oturumunu düzenliyor.

 • GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU
  GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU

  Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu seçildi. GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu, “Gayrimenkulde bireysel alışkanlıkların daha iyi incelendiği, teknoloji ve tasarımın uyumunun çok daha önemli hale geldiği bir dönemdeyiz. GYODER olarak yepyeni bir heyecan ve yaklaşımla gayrimenkule bakışı değiştirecek, sektörde değişim ve gelişimin öncüsü olacağız” dedi.

 • Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti
  Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti

  Yeni nesil gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu Endeksa.com, ilanda olan ikinci el gayrimenkullerde 1 Haziran’da duyurulan konut kredisi faiz oranları düşüşü sonrası İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşanan fiyat artışını analiz etti. Verilere göre artışın İstanbul’da %5,95; İzmir’de %5,86; Ankara’da %6,17 seviyesinde olduğu açıklandı.

 • FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR
  FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR

  Gayrimenkul sektörünün dijitalleşmesi konusunda öncü olan GABORAS’ın CEO’su Kurtuluş Altun, düşürülen faiz oranları sonrasında piyasada yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Altun, Türkiye’de her faiz indiriminde, 1 puanlık indirim karşısında fiyatlarda 0,77 oranında artış görüldüğünü söyledi

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.