|   |   |  Anadolu’da 101 köy anaokuluna kavuşuyor

Anadolu’da 101 köy anaokuluna kavuşuyor

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, “Anadolu’da 101 Köye 101 Anaokulu” kampanyası ile anaokuluna gitme olanağı bulamayan çocukları okul öncesi eğitimle buluşturuyor.

Anadolu’da 101 köy anaokuluna kavuşuyor

2006’dan bu yana “İnsanlık İçin” mottosuyla faaliyetlerine devam eden Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, yurt içinde ve yurt dışında dezavantajlı durumdaki pek çok insana umut ışığı oldu. Eğitime yönelik projeleriyle de bilinen Dernek, eğitim konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

101 köy, 101 anaokulu ve binlerce umut

Kardeş Eli Derneği, Anadolu’da anaokulu olmayan köylerdeki çocukların eğitim almaları için başlattığı “Anadolu’da 101 Köye 101 Anaokulu” kampanyasıyla çocukların daha iyi şartlarda eğitim görmesine yardımcı olacak. Kampanya kapsamında hayırseverlerden gelen malzemeleri ve bağışları köylere ulaştıracak.

Anaokulu olmayan köy kalmayacak

Kardeş Eli Derneği Genel Sekreteri Abdullah Zincirlioğlu, çocukların daha iyi şartlarda eğitim görmesi için çalıştıklarını vurguladı. Zincirlioğlu “Köylerde yaşayan insanların okul yaptırma imkanları olmayabiliyor. Amacımız, tüm çocukların daha iyi ve eşit şartlarda eğitim görmesini sağlamak. Bu gaye ile Anadolu’da anaokulu olmayan köy kalmayana kadar çalışmalarımız sürdürmeyi hedefliyoruz.” bilgisini verdi.

Çocuklara yatırım, geleceğe yatırım

Hayırseverlere çağrıda bulunan Abdullah Zincirlioğlu, Anadolu'da bir ana sınıfının maliyetinin 14 bin 750 TL olduğu belirterek nakdi yardımın dışında; kalem, defter, boya kalemleri gibi kırtasiye malzemeleri, eğitim için gereken araç ve gereçler, kıyafet ve okul çantaları yardımında da bulunulabileceğini aktardı.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Kira ödelemeleri Haziran’dan sonra yapılabilecek!
  Kira ödelemeleri Haziran’dan sonra yapılabilecek!

  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen yeni tedbir paketine göre, 1 Mart 2020'den 30 Haziran 2020'ye kadarki süreçte iş yeri kira bedelinin ödenememesi nedeniyle kira sözleşmeleri feshi edilemeyecek, bu durum tahliye sebebi olamayacak.

 • Yapı sektörü sürdürülebilir büyüme yolunda
  Yapı sektörü sürdürülebilir büyüme yolunda

  Türkiye ekonomisinin taşıyıcı sektörleri için düzenlediği fuarlar ile her yıl binlerce yabancı yatırımcıyı yerli iş ortakları ile bir araya getiren Hyve Group, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 24 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’u gerçekleştiriyor.

 • Sosyal ticarette kadınlar söz sahibi
  Sosyal ticarette kadınlar söz sahibi

  Türkiye’de 2019 yılında 11,5 milyar dolar büyüklüğe ulaşan e-ticarete karşılık, sosyal medya platformlarının ağırlık kazanmasıyla 15 yıl önce hayatımıza dahil olan sosyal ticaret ya da diğer bir adıyla s-ticaret de dünyada 60 milyar dolar pazar payına ulaşmış durumda.

 • Türk Firmaları Suudi Arabistan Yolcusu
  Türk Firmaları Suudi Arabistan Yolcusu

  Ulaşım, enerji, ve turizm başta olmak üzere gündeminde yüksek bütçeli yatırımlar ve sayısız mega inşaat projeleri bulunan Suudi Arabistan, Körfez bölgesinde atağa geçti. Suudi Arabistan’da yaşanan bu ivmenin parçası olmak isteyen birçok Türk firma, Suudi pazarına girmenin yolunu arıyor.

 • TBV ve İBB’den Deprem Hackathonu
  TBV ve İBB’den Deprem Hackathonu

  Türkiye Bilişim Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da olası bir deprem anı ve sonrasındaki iletişim problemlerini (mağdurla yakın arasındaki, mağdurla kurtarma ekipleri arasındaki vb.) çözmek amacıyla fikir ve projelerin yarışacağı “Deprem Hackathonu” düzenliyor.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.