|   |   | 

Android Wear'da ücretli Uygulama Sorunu!

Android Wear uygulamalarının Google Play'deki ilk birkaç gününün ardından ilk büyük sorun ortaya çıktı.

Android Wear'da ücretli Uygulama Sorunu!

İlk olarak Android Police'in paylaştığı sorun, ücretli uygulamaların Android Wear'lı saatler tarafından indirilmesine engel oluyor. Sorunun kaynağı ise Google'ın uygulama şifreleme işlevinde yatıyor.

Android Wear, uygulamaları diğer Android'li cep ve tabletlere göre farklı bir yolla indiriyor ve yönetiyor. Android Wear uygulaması uyarıları telefon üzerindeki bir uygulama yoluyla gönderdiğinden, saat uygulamaları telefonunuzda mevcut olmaları halinde otomatik olarak indiriliyor. Örneğin Google Play'den Runtastic'in Android uygulamasını indirdiğinizde, uygulamanın Android Wear sürümü de otomatik olarak indiriliyor. Ancak bu işlev, ücretli uygulamalarda çalışmıyor.

Google, ücretli uygulamaları belirli cihazlarda çalışacak biçimde şifreleyerek indirmeye sunuyor. Ancak bu şifreleme işlevindeki bir sorun, Android Wear'ın uygulamaları tanımasına engel oluyor. Mevcut Android Wear uygulamalarının çoğu ücretsiz olsa da bu durumun kısa sürede Google tarafından çözülmesi gerekiyor. Sorun çözülene kadar yapabileceğiniz şey ise ücretli Android Wear uygulamalarından uzak durmak.

Google, bir onarım üzerinde çalışmak bir yana, sorunla ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmadı. Hürriyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer