|   |  Çankaya Konut Projeleri
Çankaya İlçesini Favorilerime Ekle

Çankaya Güncel Konut Projeleri

Çankaya Konut Projeleri

Çankaya Konut Projeleri

Ankara’nın tüm ilçelerin de olduğu gibi Çankaya’da da en yeni konut projeleri “markalı proje” olarak inşa ediliyor. Bu nitelikli projeler konut, ofis ve rezidans olarak çeşitli kullanım şekillerine hitap ediyor. Ayrıca yatırımlık projeler arasında hemen kendini belli ederek yatırımcılarında dikkatini çekiyor.

Çankaya ‘da yatırımcılar için çeşitli konut fırsatları da sunuluyor. Yeni lansman projelerde sunulan indirimler ve bitmesi yakın hemen teslim projeler bu durumun örnekleridir.

Ankara Çankaya Gayrimenkul Yatırım Analizi

Çankaya Konut (Ev) Satış Fiyatları

Ankara Çankaya’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 171 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 85.000 TL seviyesinde olan Çankaya satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 128.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Çankaya satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşayarak 107.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Çankaya satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 230.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Çankaya Konut (Ev) Kira Fiyatları

Ankara Çankaya’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 263 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 304 TL seviyesinde olan Çankaya kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 603 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında kısmi düşüşler yaşayan Çankaya kiralık ev fiyatları, 570 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Çankaya kiralık daire fiyatları, 1.105 TL seviyesine ulaşmıştır.

Çankaya Yatırım Geri Dönüş Süresi

Ankara Çankaya’da yaklaşık olarak 923.000 kişi yaşamaktadır. Çankaya’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 20 ile 40 yaş aralığındadır. Çankaya’da yaşayanların % 56’lık kısmı evli kalan %44’lük kısmı ise bekârdır. Çankaya bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A+) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

 

Ankara Çankaya’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 17 yıl olduğu belirlenmiştir. 

 

Çankaya Bilgileri 

Çankaya, Ankara’ya bağlı bir ilçedir. Ankara’nın orta kesiminde bulunan ilçe, Ankara'nın başkent olması ile birlikte Türkiye'nin yönetim merkezi durumuna gelmiştir.

Çankaya'nın doğu ve kuzey doğusunda yine Ankara’ya bağlı Mamak ve Altındağ, güneyinde Gölbaşı, batısında ise Yenimahalle ilçeleri bulunur.

Çankaya, yüz iki lise ve on üniversitesi ile önemli bir eğitim kentidir. 

Çankaya’nın Nüfusu

Türkiye'nin en kalabalık ilçelerinden biridir ve pek çok ilden daha kalabalıktır. Gün içinde nüfusu iki milyona kadar çıkabilmektedir.

Çankaya’nın 2012 / Aralık ayı Türkiye İstatistik Kurumundan alınan verilere göre nüfus 832.075 olup, bunun 406.801 Erkek, 425.274 Kadın’dır.

Çankaya’da Yönetim

Çankaya’nın halen görevde olan belediye başkanı Alper TAŞDELEN’dir. Çankaya’nın kaymakamı ise Mehmet Ali YILDIRIM’dır. Çankaya’nın ilçe Emniyet Müdürü Rüstem ÖZBEK’tir.

Çankaya’da Ulaşım

Çankaya Ankara'nın merkezinde yer almaktadır ve şehir merkezi de bu ilçededir. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Ankara Garı ve Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali Çankaya'dadır. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları  2009 yılında Ankara-Eskişehir Hızlı Treni de ulaşıma hizmet vermeye başlamıştır. Bu hatlar İstanbul'a ve Konya'ya kadar uzatılacaktır.

İlçe içi ulaşımı kolaylaştıran faal metro hatları bulunmaktadır. Ayrıca ilçeye belediye otobüsleri ve dolmuşlar ile ulaşımda mümkündür.

Çankaya’daki Önemli Hastaneler

Dentameda Ağız ve Diş Sağl Merkezi, Özel Metis Polikliniği, Hilal Sağlık Ocağı, İlker Sağlık Ocağı, Msb Lojmanları J Tipi Dispanser, Psiko Akademi, Before After Sağlıklı Yaşam ve Spor Merkezi, Dr. Çetin Karabulut Muayenehanesi, Dentoran, Park Oran Ofis Dr. Yucel Demir, Ankara Acıbadem Hastanesi, Medoran Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Herion Polikliniği Estetik Ve Cerrahi Merkezi, Masterdent

Çankaya’daki Önemli Okullar

Tınaztepe Anadolu Lisesi, Yusuf Karaman Özel Eğitim Uygulama Okulu, Akşemsettin İlkokulu - Ortaokulu, TAD- Türk Amerikan Derneği Anaokulu, Dikmen Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Yüce Okulları, Anafartalar Koleji, Magic Kids, Oya Akın Yıldız Koleji, Ankara Oran Doğa Koleji, Rauf Orbay İlkokulu - Ortaokulu, Mehmet Özcan Torunoğlu Ortaokulu, Maya Koleji, Gökçe Karataş İlkokulu, Süleyman Uyar İlkokulu, Ziraat Mühendisleri Ortaokulu, Ayhan Sümer Anadolu Lisesi, Dikmen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Özel Güç Anadolu Lisesi, Ali-Hasan Coşkun Kız Teknik Ve Meslek Lisesi, Or-An Perihan İnan Ortaokulu, Erdoğan Şahinoğlu Ortaokulu, Güç Koleji, Sancak Anadolu Lisesi

Çankaya’daki Önemli Alışveriş Merkezleri

Panora Akvaryum, The One Tower, Anatolium Makro, Panora

Çankaya Konut Projeleri

Çankaya’da birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Çankaya’da bulunan 50’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Ankara’daki yeni, markalı ve yatırımlık projeleri görmek için Ankara konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.