|   |  Yenimahalle Konut Projeleri
Yenimahalle İlçesini Favorilerime Ekle

Yenimahalle Güncel Konut Projeleri

Yenimahalle Konut Projeleri

Yenimahalle Konut Projeleri

Ankara’nın tüm ilçelerin de olduğu gibi Yenimahalle’de de en yeni konut projeleri “markalı proje” olarak inşa ediliyor. Bu nitelikli projeler konut, ofis ve rezidans olarak çeşitli kullanım şekillerine hitap ediyor. Ayrıca yatırımlık projeler arasında hemen kendini belli ederek yatırımcılarında dikkatini çekiyor.

Yenimahalle ‘de yatırımcılar için çeşitli konut fırsatları da sunuluyor. Yeni lansman projelerde sunulan indirimler ve bitmesi yakın hemen teslim projeler bu durumun örnekleridir.

Yenimahalle Bilgileri 

Ankara’nın sekiz merkez İlçesinden biri olan Yenimahalle, şehir merkezi haricinde engebeli bir arazide kurulmuştur. Denizden yüksekliği 830 metredir.

Yenimahalle Kuzeyinde Kazan, Kuzeydoğusunda Keçiören, Doğusunda Altındağ, Güneyinde  Polatlı, Gölbaşı Güneydoğusunda Çankaya, Batısında Etimesgut-Sincan ile çevrilidir.

Yenimahalle’nin Ümitköy / Çayyolu / Konutkent bölgesinde daha çok üst gelir grubu aileler, Batıkent, Demetevler ve Yenimahalle Merkez bölgesinde orta-üst gelir grubu aileler, Şentepe, Karşıyaka ve Yahyalar bölgelerinde ise genel olarak orta gelir grubuna mensup aileler yaşamaktadır.

Günümüzde ilçe merkezi topoğrafik yapısı nedeniyle Ragıp Tüzün ve İvedik caddeleri boyunca ekonomik faaliyetlerin oluşmasına izin vermektedir. Kamu kurumlarının da bu iki cadde boyunca yapılmış olması ilçe merkezinde kendine özgü bir ekonomik yapının oluşmasına neden olmuştur.

Yenimahalle’nin kent bölgesi, 1984 yılına kadar Ankara Belediyesi sınırları içerisinde idi. Ancak 1984 yılı mahalli idareler seçimleri ile bağımsız Belediye haline gelmiştir.

Ankara Yenimahalle Gayrimenkul Yatırım Analizi

Yenimahalle Konut (Ev) Satış Fiyatları

Ankara Yenimahalle’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 161 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 68.000 TL seviyesinde olan Yenimahalle satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 109.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Yenimahalle satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak yeniden 92.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Yenimahalle satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de sürdürmüş ve 180.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Yenimahalle Konut (Ev) Kira Fiyatları

Ankara Yenimahalle’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 218 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 220 TL seviyesinde olan Yenimahalle kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 460 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009, 2010 ve 2011 yıllarında kısmi bir düşüşler yaşayan Yenimahalle kiralık ev fiyatları, 390 TL seviyesine gerilemiştir. 2012 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de devam ettiren Yenimahalle kiralık daire fiyatları, 697 TL seviyesine ulaşmıştır.

Yenimahalle Yatırım Geri Dönüş Süresi

Ankara Yenimahalle’de yaklaşık olarak 632.000 kişi yaşamaktadır. Yenimahalle’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 20 yaş ile 45 yaş aralığındadır. Yenimahalle’de yaşayanların yüzde 64’lük kısmı evli kalan yüzde 36’lık kısmı ise bekârdır. Yenimahalle bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A-) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Ankara Yenimahalle’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 22 yıl olduğu belirlenmiştir.

Yenimahalle’de Ulaşım

İlçe içinde ve diğer ilçeler ile ulaşımda toplu taşıma araçları kullanılabilir.

Yenimahalle Konut Projeleri

Yenimahalle’de birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Yenimahalle’de bulunan 30’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Ankara’daki tüm yeni ve markalı projeleri görmek için Ankara konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.