|   |   |  Antalya Aksu Hükümet Konağı’nın ihalesi yapıldı

Antalya Aksu Hükümet Konağı’nın ihalesi yapıldı

Sosyal konut projelerinin yanı sıra eğitim kurumları, millet bahçeleri ve kamu yapılarının üretimini de yapan TOKİ, "Hükümet Konakları" projesi kapsamında yeni kamu hizmet binaları inşa ediyor.

Antalya Aksu Hükümet Konağı’nın ihalesi yapıldı

Bu kapsamda inşa edilecek Antalya Aksu Hükümet Konağı’nın ihalesi yapıldı. 24 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilen ihale kapsamında altyapı ve çevre düzenleme işleri de yer alıyor.

Farklı kamu hizmet birimlerinin aynı çatı altında hizmet vereceği yapılarla vatandaşların tek bir noktadan tüm talep ve ihtiyaçlarının karşılanması hedefiyle hayata geçecek Aksu Hükümet Konağı’nda geleneksel mimari yapı elemanları ile modern mimari anlayışın harmanlandı.

Kendi bölgesi ve yöresine özgü mimari anlayışı yansıtacak olan Aksu Hükümet Konağı, insan odaklı bir anlayışla devletin kucaklayan yüzünü yansıtan anıtsal bir kapı girişi ekseninde tasarlandı.

Bölgenin doğal taş ile yapı malzemeleri kullanılan ve 8.450 metrekare kullanım alanı bulunan konak, bodrum kat ve zemin dâhil 4 kat olarak planlandı. Binada; Nüfus ve Sicil Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kaymakamlık, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Toplum Sağlığı Merkezi gibi kamu birimleri ve konferans salonu da bulunuyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı
  E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı

  E-ipotek uygulamasının kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, bu yolla Nisan ayında 22 bin 461 adet ipotek işleminin tamamlandığını belirtti.

 • 2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.
  2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) verilerine göre 2019’un ilk 5 ayında 2.820 inşaat şirketi kapandı. Uzmanlar, 2018’in aynı dönemine göre kapanan inşaat şirketi sayısında görülen %23’lük artışta en büyük payın, sektördeki maliyet artışlarının konut fiyatlarına yansıtılamaması olduğunu belirtiyor.

 • İnşaat Sektörü 2. Çeyreği Gerileme ile Kapattı…
  İnşaat Sektörü 2. Çeyreği Gerileme ile Kapattı…

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Haziran Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Mayıs ayında inşaat malzemeleri ihracatında tüm zamanların rekoru kırıldı
  Mayıs ayında inşaat malzemeleri ihracatında tüm zamanların rekoru kırıldı

  Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin Mayıs 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre Mayıs ayı birçok rekora sahne oldu. İnşaat malzemeleri sanayisinde miktar olarak tüm zamanların rekoru kırılırken, değer olarak da 2013’ten bu yana ikinci kez 2,1 milyar dolar ihracat çıtası aşıldı. Ortalama ihracat birim fiyatları da Mayıs ayında gerilemesine son verdi.

 • Türkiye nüfusu yaşlanıyor, yaşlı bakım evlerine ihtiyaç artıyor
  Türkiye nüfusu yaşlanıyor, yaşlı bakım evlerine ihtiyaç artıyor

  EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdür Yardımcısı Özdil Şahin, Türkiye‘de yaşlı nüfusun çeşitli sosyal nedenlerden dolayı yalnızlaştığını ve bu sorunun sürdüğünü belirterek, “2000 öncesi dönemde bu sorunun çözümüne yönelik devlet eliyle yapılan huzurevi yatırımları öne çıkmıştı.

 • Emlak Sektöründe Yaşanan Uyuşmazlıklar İstanbul'da Konuşuldu
  Emlak Sektöründe Yaşanan Uyuşmazlıklar İstanbul'da Konuşuldu

  Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde “Emlak Müşavirliği ve Emlak Sektöründe Yaşanan Uyuşmazlıklar” konusunda sektör temsilcilerinin katılımları ile toplantı yapıldı. İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda mevzuat, uygulamada karşılaşılan sorunlar ve bu sorunlara çözüm önerilerine ilişkin sektör temsilcileri ile istişarelerde bulunuldu.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.