|   |   |  Antalya Aksu Hükümet Konağı’nın ihalesi yapıldı

Antalya Aksu Hükümet Konağı’nın ihalesi yapıldı

Sosyal konut projelerinin yanı sıra eğitim kurumları, millet bahçeleri ve kamu yapılarının üretimini de yapan TOKİ, "Hükümet Konakları" projesi kapsamında yeni kamu hizmet binaları inşa ediyor.

Antalya Aksu Hükümet Konağı’nın ihalesi yapıldı

Bu kapsamda inşa edilecek Antalya Aksu Hükümet Konağı’nın ihalesi yapıldı. 24 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilen ihale kapsamında altyapı ve çevre düzenleme işleri de yer alıyor.

Farklı kamu hizmet birimlerinin aynı çatı altında hizmet vereceği yapılarla vatandaşların tek bir noktadan tüm talep ve ihtiyaçlarının karşılanması hedefiyle hayata geçecek Aksu Hükümet Konağı’nda geleneksel mimari yapı elemanları ile modern mimari anlayışın harmanlandı.

Kendi bölgesi ve yöresine özgü mimari anlayışı yansıtacak olan Aksu Hükümet Konağı, insan odaklı bir anlayışla devletin kucaklayan yüzünü yansıtan anıtsal bir kapı girişi ekseninde tasarlandı.

Bölgenin doğal taş ile yapı malzemeleri kullanılan ve 8.450 metrekare kullanım alanı bulunan konak, bodrum kat ve zemin dâhil 4 kat olarak planlandı. Binada; Nüfus ve Sicil Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kaymakamlık, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Toplum Sağlığı Merkezi gibi kamu birimleri ve konferans salonu da bulunuyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!
  Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!

  Dünyada gün geçtikçe artan bir farkındalıkla yayılan çevre hassasiyeti mimariye de yansıdı… Dünyaca ünlü mimarlar yeni projelerinde ağacın ve doğanın izini sürerken, farklı ülkelerdeki çok sayıda konut projesinde artık yüksek yapılarda da geniş yeşil alan yaratan tasarımlar görmek mümkün.

 • Web Tapu Sistemi Güncellendi
  Web Tapu Sistemi Güncellendi

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı “Web-Tapu, vatandaşların taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet ortamında yönetebildikleri, taşınmazların tapu kayıt ve konum bilgilerini görüntüleyebildikleri bir sistemdir. Sistem ile gerek vatandaşlarımızın yanı sıra, emlakçılık faaliyetlerinde bulunan kişiler açısından önemli yenilikler hayata geçirildi” dedi.

 • İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...
  İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Eylül Ayı Raporu’nu açıkladı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.