|   |  Alanya Konut Projeleri
Alanya İlçesini Favorilerime Ekle

Alanya Güncel Konut Projeleri

Alanya Konut Projeleri
  • 1
  • 2

Alanya Konut Projeleri

Alanya, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi'deki Antalya iline bağlı bir turizm ilçesidir. Şehir merkezine uzaklığı 166 kilometredir. Türkiye'nin güney sahillerinde bulunan Alanya, 1.598,51 km2 km2'lik bir alana sahiptir.

Alanya küçük bir yarımada şeklindedir. Kuzeyinde Toros Dağları uzanır. Alanya tarih boyunca, , Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi imparatorluklar için Akdeniz'de önemli bir kale vazifesi görmüştür.

Antalya Alanya Gayrimenkul Yatırım Analizi

Alanya Konut (Ev) Satış Fiyatları

Antalya Alanya’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 4 yılda % 40 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 129.000 TL seviyesinde olan Alanya satılık konut fiyatları, sürekli olarak yükselerek 2016 yılının son çeyreğinde 181.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Alanya Konut (Ev) Kira Fiyatları

Antalya Alanya’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 4 yılda % 24 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 598 TL seviyesinde olan Alanya kiralık konut fiyatları, sürekli olarak yükselerek 2016 yılının son çeyreğinde 742 TL seviyesine ulaşmıştır.

Alanya Yatırım Geri Dönüş Süresi

Antalya Alanya’da yaklaşık olarak 291.700 kişi yaşamaktadır. Alanya’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 yaş ile 45 yaş aralığındadır. Alanya’da yaşayanların yüzde 65’lik kısmı evli kalan yüzde 35’lik kısmı ise bekârdır. Alanya bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A-) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Antalya Alanya’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 20 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Alanya’da Ulaşım

Alanya içerisinde ulaşım yönündenlo gerek halk otobüsleri gerekse ticari taksiler sizlere yardımcı olacaktır. Şehir İçi Otobüsleri Şehir içi halk otobüsleri gündüzleri ortalama 15 dk bir geçmektedir.

Alanya merkezine en yakın uluslararası hava alanı Antalya havaalanındır. Antalya hava alanı gerek iç hatlar gerekse dış hatlar olarak çok yoğun bir trafiğe sahiptir.

Alanya Limanına ; Türkiye limanlarından direk gemi seferi yoktur. Fakat özel yat ve tekneleri ile gelmek isteyenler için şehir merkezini 6-7 Km batısından yat limanı mevcuttur.

Alanya’daki Konut Projeleri

Konak’ta birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Konak’ta bulunan 20’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.