|   |   |  Antalya’da kiralar yükseliyor

Antalya’da kiralar yükseliyor

Antalya’da 2019 yılının 3. çeyreğinde kira endeksi 2. çeyreğe göre 10,5 puan arttı.

Antalya’da kiralar yükseliyor

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa ve HurriyetEmlak işbirliğiyle 2019 yılı 3. çeyreğine ilişkin kira endeksini hazırladı. 3. çeyrekte kira endeksi Türkiye genelinde bir önceki çeyreğe göre 1,43 puan düşüş gösterdi. Antalya’da ise kiralar 3. çeyrekte 2. çeyreğe göre 10,5 puan artış gösterdi, sene sonuna kadar da 9,06 puan artış bekleniyor. Antalya’da ortalama birim kira 12 TL/m2, ortalama kira 1.334 TL, geri dönüş süresi 17 yıl olarak gerçekleşti.

Korkuteli’de 5 TL/m2, Konyaaltı’nda 17 TL/m2

Antalya ilçelerinde ortalama birim kiralara bakıldığında en düşük fiyatlı ilçeler 5 TL/m2 birim kira ile Korkuteli, 6 TL/m2 ile Kumluca ve Serik, 7 TL/m2 ile Demre, Elmalı, Finike ve Gazipaşa olurken, en yüksek fiyatlı ilçeler 13 TL/m2 ile Kemer ve Muratpaşa, 15 TL/m2 ile Alanya, 16 TL/m2 ile Kaş ve 17 TL/m2 ile Konyaaltı oldu. 

En düşük ve en yüksek birim kiraya sahip ilçelerdeki konutların geri dönüş sürelerine bakıldığında ise Korkuteli’de 26 yıl, Kumluca’da 25 yıl, Serik’te 26 yıl, Demre’de 21 yıl, Elmalı’da 28 yıl, Finike’de 22 yıl, Gazipaşa’da 25 yıl, Kemer’de 28 yıl, Muratpaşa’da 17 yıl, Alanya’da 19 yıl, Kaş’ta 37 yıl ve Konyaaltı’nda 18 yıl olduğu görüldü.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Tapu işlemlerinde büyük kolaylık
  Tapu işlemlerinde büyük kolaylık

  Kendinize uygun bir gayrimenkul seçtiniz, karşı tarafla anlaştınız ve sıra tapu işlemlerini halletmeye geldi. Bunun için daha tapuya gitmeden birçok evrak hazırlığı sürecinden geçiyor ve tapuda sizi bekleyen süreçleri de düşünmeye başlıyorsunuz.

 • İstanbul Havalimanı Göktürk’ü ‘uçurdu’
  İstanbul Havalimanı Göktürk’ü ‘uçurdu’

  İstanbul Havalimanı’nın hizmete girmesiyle, Göktürk ve çevresindeki konutlara olan talebin arttığını ifade eden Blueground Kurucu Ortağı Kurtuluş Cumhur Korkmaz, “Pilot ve kabin görevlilerin yanı sıra İstanbul Havalimanı’nda görevli personel de Göktürk’teki eşyalı dairelerimize büyük ilgi gösteriyor. Biz de bu talebe yetişebilmek için 2019 yılında Göktürk’teki daire sayımızı 3 katına çıkardık. Bölgedeki büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.

 • Konut satışlarında Aralık ayında tarihi rekor kırıldı
  Konut satışlarında Aralık ayında tarihi rekor kırıldı

  TÜİK 2019 Aralık verilerine göre; Aralık ayında konut satışlarında tarihi bir rekor kırıldığı kaydedildi. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "İlk defa 200 bin adeti geçen bir satış hacmi oluştu. Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 47,7 oranında artan satışlarda, ilk el konut satışı 75 bin 480, ikinci el konut satışı ise 126 bin 594 olarak gerçekleşti." dedi.

 • Markalı konut projelerinde stok erime hızı arttı
  Markalı konut projelerinde stok erime hızı arttı

  ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Aralık 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre, Aralık ayında fiyatlar, bir önceki aya göre %0.58, geçen yılın aynı dönemine göre ise %2.94 oranında arttı. Markalı konut projeleri kapsamında satışların %8’inin yabancılara yapıldığı Aralık ayında stok erime hızı %6.03 oranında gerçekleşti.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.