|   |   |  Antalya’da kiralar yükseliyor

Antalya’da kiralar yükseliyor

Antalya’da 2019 yılının 3. çeyreğinde kira endeksi 2. çeyreğe göre 10,5 puan arttı.

Antalya’da kiralar yükseliyor

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa ve HurriyetEmlak işbirliğiyle 2019 yılı 3. çeyreğine ilişkin kira endeksini hazırladı. 3. çeyrekte kira endeksi Türkiye genelinde bir önceki çeyreğe göre 1,43 puan düşüş gösterdi. Antalya’da ise kiralar 3. çeyrekte 2. çeyreğe göre 10,5 puan artış gösterdi, sene sonuna kadar da 9,06 puan artış bekleniyor. Antalya’da ortalama birim kira 12 TL/m2, ortalama kira 1.334 TL, geri dönüş süresi 17 yıl olarak gerçekleşti.

Korkuteli’de 5 TL/m2, Konyaaltı’nda 17 TL/m2

Antalya ilçelerinde ortalama birim kiralara bakıldığında en düşük fiyatlı ilçeler 5 TL/m2 birim kira ile Korkuteli, 6 TL/m2 ile Kumluca ve Serik, 7 TL/m2 ile Demre, Elmalı, Finike ve Gazipaşa olurken, en yüksek fiyatlı ilçeler 13 TL/m2 ile Kemer ve Muratpaşa, 15 TL/m2 ile Alanya, 16 TL/m2 ile Kaş ve 17 TL/m2 ile Konyaaltı oldu. 

En düşük ve en yüksek birim kiraya sahip ilçelerdeki konutların geri dönüş sürelerine bakıldığında ise Korkuteli’de 26 yıl, Kumluca’da 25 yıl, Serik’te 26 yıl, Demre’de 21 yıl, Elmalı’da 28 yıl, Finike’de 22 yıl, Gazipaşa’da 25 yıl, Kemer’de 28 yıl, Muratpaşa’da 17 yıl, Alanya’da 19 yıl, Kaş’ta 37 yıl ve Konyaaltı’nda 18 yıl olduğu görüldü.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Akıllı evlerin yükselişi devam ediyor
  Akıllı evlerin yükselişi devam ediyor

  Teknoloji, evleri de daha akıllı hale getirdi. Dışarıdayken evimizi ısıtıp soğutabiliyoruz, zil çaldığında kapıda kim var diye görebiliyor hatta konuşabiliyoruz, elektriği ve prizleri kontrol ederek prizde unutulan ütü korkusuna son verebiliyoruz.

 • İnşaat son çeyrekte pozitif tarafa geçecek
  İnşaat son çeyrekte pozitif tarafa geçecek

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Kasım Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Çimentonun 9 aylık verileri açıklandı
  Çimentonun 9 aylık verileri açıklandı

  Türkiye ekonomisinin lokomotifi çimento sektörünün Ocak-Eylül dönemi verilerine göre; çimento sektörü ihracat gelirinde yüzde 46’lık artış yaşanırken, üretilen çimentonun yüzde 19,7’si ihracata konu oldu.

 • Dünyanın en uzun parametrik form tasarımı
  Dünyanın en uzun parametrik form tasarımı

  İstanbul Havalimanı’nda yer alan Türk Hava Yolları İç ve Dış Hatlar Özel Yolcu Salonları, Avcı Architects’in yerel çözüm ortaklığında Softroom ile beraber tasarlandı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.