|   |  Konyaaltı Konut Projeleri
Konyaaltı İlçesini Favorilerime Ekle

Konyaaltı Güncel Konut Projeleri

Konyaaltı Konut Projeleri
  • 1
  • 2

Konyaaltı Konut Projeleri

Konyaaltı, Antalya'nın batı ucunda yer alan bir semt ve aynı ada sahip plajın bulunduğu ilçedir. 10 köy ve 29 mahallesi vardır.Çakırlar Yolu ile Kepez'e, Dumlupınar Bulvarı ile de Muratpaşa'ya komşu'dur.

Bugün Konyaaltı olarak adlandırılan bölgenin, 20. yüzyıl sonlarına kadar, Antalya'nın falezler üzerinde yer almasından dolayı "Koyaltı" biçiminde anıldığı ve halk dilinde zamanla Konyaaltı'na dönüştüğü belirtilmektedir.

Konyaaltı, Anadolu Uygarlıkları yerleşim haritasına göre, Likya sınırları içinde yer almaktadır. Likya, Pamphilya ile sınırdır. MÖ 30 yıl öncesine kadar uzandığı bilinen Likya uygarlığının, Konyaaltı bölgesinde yer alan kentinin adı ise Olbia'dır.

Antalya Konyaaltı Gayrimenkul Yatırım Analizi

Konyaaltı Konut (Ev) Satış Fiyatları

Antalya Konyaaltı’nda 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 8 yılda % 126 oranında bir artış göstermiştir.

2008 yılında 104.000 TL seviyesinde olan Konyaaltı satılık konut fiyatları, 2009 yılında 97.000 TL seviyesine düşmüştür. 2010 yılından itibaren artmaya başlayan Konyaaltı satılık daire fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 235.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Konyaaltı Konut (Ev) Kira Fiyatları

Antalya Konyaaltı’nda 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 8 yılda % 117 oranında bir artış göstermiştir.

2008 yılında 471 TL seviyesinde olan Konyaaltı kiralık konut fiyatları, 2009 yılında 436 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren artmaya başlayan Konyaaltı satılık daire fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 1.024 TL seviyesine ulaşmıştır.

Konyaaltı Yatırım Geri Dönüş Süresi

Antalya Konyaaltı’nda yaklaşık olarak 155.000 kişi yaşamaktadır. Konyaaltı’ndaki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 30 yaş ile 45 yaş aralığındadır. Konyaaltı’nda yaşayanların yüzde 61’lik kısmı evli kalan yüzde 39’luk kısmı ise bekârdır. Konyaaltı bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A-) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Antalya Konyaaltı’nda 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 19 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Konyaaltı’nda Ulaşım

İlçede, karayolu ve denizyolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Antalya Limanı ilçe sınırlarında bulunmaktadır.

Konyaaltı’ndaki Konut Projeleri

Konyaaltı’nda birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Konyaaltı’nda bulunan 20’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.