|   |  Antalya Konut Projeleri
Antalya Şehrini Favorilerime Ekle

Antalya Güncel Konut Projeleri

Antalya Konut Projeleri

Antalya Konut Projeleri

Antalya’nın en yeni konut projeleri arasında birçok seçenek yer almaktadır.  Bu projeler konut, ofis ve rezidans projeleri olarak her ihtiyaca cevap veriyor.

Antalya’nın bir turizm şehri olduğu düşünüldüğünde yatırımlık projeler açısından yazlıklar öne çıkmaktadır. Antalya’da yazlıkların yanı sıra yatırımlık markalı projeler de bulunmaktadır. Şehrin yaz aylarında iyice artan cazibesi inşaat firmalarının da iştahını kabartıyor. Lansmanı yeni yapılmış veya inşası tamamlanmış hemen teslim konut projelerini de Antalya’da bulmak mümkün…

Antalya Bilgileri

Antalya, Türkiye'nin güneyinde, tamamı Akdeniz Bölgesi'nin batısında yer alan ve Antalya Körfezi'yle Batı Torosların arasında kurulmuş bir ildir.

Antalya şehri, 1980 yılından itibaren ve uygun iklim koşulları ve turizm etkinlikleri nedeniyle hızla gelişmiş ve buna paralel olarak günümüzde Türkiye'nin altıncı kalabalık ili olmuştur. Antalya'da ekonomik hayat büyük oranda ticaret, tarım ve turizme dayalıdır.

Antalya’nın Yatırım Yapılacak Bölgeleri 

Türkiye'nin turizm başkenti olan Antalya'da gayrimenkul fiyatlarının hızına yetişilemiyor. Antalya'da Eski Lara Caddesi, Kemerağzı Oteller Bölgesi, Konyaaltı Sahil Yolu, Kuzeykent, Yeniköy, Yeşilbahçe ve Fener, gayrimenkul değerleri açısından yükselişini sürdüren bölgelerin başında geliyor.

Antalya'da en pahalı arsalar ise Konyaaltı Caddesi üzerinde yer alıyor. Cadde, bu özelliği ile en pahalı gayrimenkullerin yer aldığı İstanbul Büyükdere Caddesi ile adeta yarışıyor. Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Şeref Sağlam, Antalya'nın birkaç yıl içinde yıldızı parlayacak bölgeleri hakkında şu bilgileri veriyor:  'Yeşilbayır, Kuzeykent, Varsak, Doğuvilayeti, Yeniköy, Ermenek, Çalkaya, Karaçalı ve Aksu, önümüzdeki dönemde yıldızı parlayacak muhtemel bölgelerin başında geliyor.

Antalya’da Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre Antalya’da 2008 – 24.821 adet, 2009 – 30.602 adet, 2010 – 31.419 adet, 2011 – 35.451 adet, 2012  - 34.555 adet, 2013 – 59.478 adet, 2014 – 62.227 adet konut satılmıştır. 2015 yılında ise Ekim ayına kadar 52.624 adet konut satılmıştır.

Antalya'da Yabancılara Yapılan Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre Antalya’da 2015 yılı Ocak ve Ekim ayları arasında yabancı yatırımcılara 5073 adet konut satılmıştır. Bu satış adetleri aylara göre Ocak - 392, Şubat - 356, Mart - 451, Nisan - 507, Mayıs - 546, Haziran - 610, Temmuz - 686, Ağustos - 518, Eylül - 440, Ekim 567 olarak dağılmıştır.

Antalya’nın Ekonomisi

Antalya şehrinin ekonomisinde turizm, ticaret ve tarım ön planda olup sanayi faaliyetleri de son dönemde gelişme gösteren faaliyetlerdendir. Bunun dışında Antalya'da hayvancılık, madencilik gibi diğerlerine göre daha az yönelinen kollarda iş faaliyetleri de sürdürülmektedir.

Antalya'nın ekonomi ticaretteki en etkili kuruluş Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'dır (ATSO). Üye sayısı 10.000'i geçen ATSO kadar önemli olan diğer kuruluşlar: Antalya Ticaret Borsası ve Antalya İhracatçılar Birliği'dir.

Antalya, Türkiye'nin gelişmişlik düzeyine göre 10. ili olmasına rağmen sanayi alanında Türkiye ortalamasının altında kalmaktadır. Bunun temel nedeni olarak Antalya'da turizmin ve tarımın ön planda olmasıdır. Ayrıca Antalya bu iki ekonomik faaliyetle sanayileşmenin yarattığı hava kirliliği gibi durumların yaşanmadığı bölgelerdendir.

Antalya'nın Önemli Hastahaneleri

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Medical Park, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Antalya Atatürk Devlet Hastanesi, Serik Devlet Hastanesi, Memorial Antalya Hastanesi, Özel Olimpos Hastanesi,       Yaşam Hastanesi, MedStar Antalya Hastanesi, Medstar Hastanesi Topcular, Anadolu Hastanesi, Özel OFM Antalya Hastanesi, Özel Lara Anadolu Hastanesi, Medisu Hastanesi, Özel Akdeniz Şifa Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Aspendos Hospital, Özel Uncalı Meydan Hastanesi, Korkuteli Devlet Hastahanesi, Özel Opera Yaşam Hastanesi, Anadolu Hastanesi

Antalya’da Ulaşım

İl içinde karayolu, denizyolu ve demiryolu ile ulaşım yapılmaktadır. Ayrıca Antalya'daki toplu taşımacılık sistemi şehir nüfusunun ulaşım ihtiyacını karşılar.

Toplu taşımacılık altyapısına rağmen ve belki ildeki refah seviyesinin bir göstergesi olarak, Antalya nüfus başına motorlu taşıt sayısında 100 kişiye 11,5 otomobil ile Türkiye'nin altıncı ilidir.

İl merkezinin doğusunda yer alan Antalya Havalimanı havayolu ile giriş çıkışı sağlayan en önemli noktadır. Antalya Havalimanı'ndan Türkiye'nin hemen her iline, ayrıca Avrupa ve Orta Doğu'nun çeşitli şehirlerine uçmak mümkündür. Antalya'da askeri amaçlı kullanılan havalimanı yoktur. 

Ayrıca Türkiye’deki tüm markalı lüks projeleri görmek için konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.