|   |   | 

Antalyaspor'un yeni başkanı Ali Şafak Öztürk

Antalyaspor’da yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da başkanlığa Ali Şafak Öztürk seçildi. 3 yıllığına göreve gelen yeni başkan Öztürk, üyelerden destek isterken ilk senelerinin ısınma olacağını ve sonrasında her sene hedeflerinin şampiyonluk yarışında olan bir takım kurmak istediklerini söyledi.

Antalyaspor'un yeni başkanı Ali Şafak Öztürk

Antalyaspor’da mevcut başkan Gültekin Gencer’in aday olmadığı ve tek listeyle girilen Olağanüstü Genel Kurul Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) yapıldı. Genel kurulun divan başkanlığını kulübün eski başkanlarından Hasan Subaşı yaparken, toplantıda kulübün 40 milyon civarında borcu bulunduğu dile getirildi.

ESKİ VAKIF BAŞKANI GENCER’İ ELEŞTİRİNCE TANSİYON YÜKSELDİ

Antalyaspor Vakfı'nın eski başkanı Ali Yılmaz'ın, mevcut başkan Gültekin Gencer’i menajerlere ödenen paralar konusunda eleştirmesi sonucunda bazı taraftarlar Ali Yılmaz’a tepki gösterdi. Taraftar grubu lideri Yılmaz Yıldız, eski vakıf başkanı Ali Yılmaz’a tepki göstermesinin ardından salonda bulunan bazı üyelerle sözlü tartışma yaşadı. Kürsüde eleştirilerini sürdüren Yılmaz'a, Antalyaspor Vakfı Başkanı Nazif Tanır ‘Terbiyesiz’ diyerek tepki gösterdi. Tanır, Yılmaz'ın kürsüden ayrılmasının ardından kendisi hakkında daha önce dava açacağını açıkladığını ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Sözlü tartışma nedeniyle Ali Yılmaz konuşmasını yarıda keserken, Divan Başkanı Hasan Subaşı, kongrede yaşanan gerilimin kendisini ve genel kurul üyelerini üzdüğünü ifade ederek, “Ben bugüne kadar böyle gerilimli kongre görmedim” dedi.

19 KİŞİLİK YÖNETİM LİSTESİ OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Olağanüstü genel kurulda Ali Şafak Öztürk’ün 19 kişilik yönetim listesi oy birliği ile kabul edildi. Ali Şafak Öztürk’ün oy birliğiyle başkan seçilmesinin ardından yapılan konuşmalarda başkanlığı bırakan ve kongrede aday olmayan Gültekin Gencer, 3 yıldır Antalyaspor'da başkanlığın yanı sıra uzun yıllar kulüpte görev aldığını ifade etti.

Gültekin Gencer, "Geçmişte, Antalyaspor sevdalısı yönetici bulamadığımız, vergi borcundan dolayı turizmcilerin yönetime girmediği dönemleri yaşadık. Geldiğimiz noktada Antalyaspor büyük bir marka olmuş ki bugün yönetim kurulu oluşurken de kişilerin sayısının artması, yönetime taliplerin çıkması bizimde az bir şey yapmadığımızın göstergesi ve bu noktaya getirmişiz" diye konuştu.

GENCER: “ETO’O’NUN MENAJERİNE ÖDENEN PARA HAKKINDA SÖYLENENLER ÜZÜCÜ”

Dünyaca ünlü golcü oyuncu Samuel Eto'o transferinden sonra kendisinin eleştirildiğini söyleyen Gültekin Gencer, Kamerunlu yıldızın menajerine 1 milyon Euro ödenmesi ile alakalı kendisine yapılan saldırıların üzücü olduğunu dile getirdi.

Gencer, “Suçlama yapılsa da her ne kadar ‘Eto'o transferinin arkasına sığınıyor' deseler de bir takım saldırıların olması benim ve camia için çok üzücü. Eto'o sayesinde Antalyaspor Store, 1.9 milyon lira ciro yaptı. 1 yıllık Eto'o transferinden sonra Antalyaspor tarihinde ilk defa mağazalarından 1 milyonun üzerinde para kazandı. Gururla görev yaptığım Antalyaspor'da bugün başkanlığa veda ediyorum ama tribündeki yerimde olacağım. Yeni seçilen Ali Şafak Öztürk kardeşime de Antalyaspor ile ilgili benim katkı koyacağım ne olursa olsun bizzat emrinde olacağımı söylediğim gibi yeni yönetime başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

ÖZTÜRK: “GECEM GÜNDÜZÜM ANTALYASPOR OLDU”

3 yıllığına Antalyaspor’un yeni başkanı seçilen Ali Şafak Öztürk, kürsüdeki konuşmasına kendisini tanıtarak başladı.

32 yaşında olduğunu ve Opet'in kuruluş sürecindeki aile başarısını anlatan genç başkan Ali Şafak Öztürk, “14 yaşında İngiltere'ye kendi isteğimle yatılı okumaya gittim. Lise ve üniversite eğitiminin ardından inşaat şirketi kurdum. Futbol analizini içeren dünyanın en büyük internet sitesi içeriğine sahip futbol şirketi yatırımı yaptım. Ayda 5 milyon kişinin takip ettiği bir internet sitesi bu. Gencim ve vizyon sahibi biriyim. Futbolu da iyi bildiğimi düşünüyorum. Biz aile olarak bir işi yapıyorsak en iyisini yapmak zorundayız. Antalyaspor olayları başladıktan sonra gecem gündüzüm bu oldu. Kafamda sürekli kulübün her kısmını düşünüyorum. Ben burada 3 senedir yaşıyorum. Bu şehri gerçekten seviyorum ve Antalyaspor'u takip ediyorum. Kentte yaşayanlar önce şehrin takımını tutmalı. Antalyaspor'da ciddi bir potansiyel var. Büyük bir şehir, yeni stadı var, yeni tesis yapılıyor" diye konuştu.

“HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA SÜREKLİ OLAN BİR TAKIM OLUŞTURMAK”

Antalyaspor’u en iyiye ulaştırmak için çaba harcayacaklarını dile getiren başkan Ali Şafak Öztürk, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hepiniz bize destek olun. İnsanlardan pozitif reaksiyonlar görüyorum. Bizim ekibimiz, bizim yönetimimiz bunu yapabilir ama sizin desteğinizle ben burada yeni bir dönem görüyorum. Kişisel kavgalar olabilir ama ben temiz bir sayfa açıyorum. Artık yeni bir dönemdir ve ben sizin desteğinizi istiyorum. Lütfen bizimle olun ve Antalyaspor'u hak ettiği başarıya ulaştıralım. İlk sene ısınma senemiz olacak. Sonra bizim hedefimiz de şampiyonluk yarışında sürekli olan her sene iddiası olan bir takım haline gelmek. Bizim düşüncemiz şeffaf olabilmek, çoğu problemin şeffaf olmamak ve iyi aktarılamadığından kaynaklandığını düşünüyorum. Kısa, orta ve uzun vadeli programlarımız var. Yönetim toplandıktan sonra size projeler hakkında sunum yapacağız."

Kendisine güçlü bir takım bıraktığı için eski başkan Gültekin Gencer'e teşekkür eden Antalyaspor’un yeni başkanı Ali Şafak Öztürk, kentteki futbol kültürünü artırmak için bilet fiyatlarını düşürmenin yapacakları ilk uygulama olacağını dile getirdi.

MENDERES TÜREL: “YENİ YAPILAN TESİSLE ANTALYASPOR AVRUPA’NIN EN İYİ TESİSİNE KAVUŞUYOR”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise konuşmasında Antalya Arena'nın devri konusunda yasal mevzuatla ilgili sıkıntılar bulunduğunu ve belediyeye devri için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Stadın devrinin ardından Antalyaspor’un senede 15 milyon lira kira geliri elde edebileceğini söyleyen Başkan Türel, “Antalyaspor yapımı tamamlanmak üzere olan yeni tesisiyle Avrupa'nın en iyi tesisine kavuşacak. Tesisin resmi açılışını takımın kampta olması, Avrupa şampiyonasının devam etmesi gibi bazı nedenlerden dolayı, daha önce belirlediğimiz 7 Temmuz'dan sonra biraz gecikmeli olarak yapacağız ama futbol sezonu başlamadan bu açılışı on binlerce Antalyalı ile birlikte yapacağız" ifadelerini kullandı.

TÜREL: “ŞAMPİYONLUK HEYECANLARIYLA ANTALYA'YI DİM DİK TUTMA ZAMANI GELDİ”

Antalyaspor'da yöneticiliğin fedakarlık istediğini ve her yöneticinin göreve geldiğinde kendisini yalnız hissettiğini sözlerine ekleyen Menderes Türel, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bu görevleri yapan arkadaşlarımız da kendilerine destek olanlara haksızlık etmemeli. Çünkü herkesin kendi adına vereceği çok örnek var. Herkesin kendi adına söyleyeceği çok söz var. Çünkü çok geniş bir alanda futbol ailesi olarak yaşıyoruz. Herkes Antalyaspor'a yönetim içinden, dışından önemli katkılar sağlamıştır ama bu meseleleri sadece kendi döneminizle değerlendirmek suretle belirli kalıba sokarsak Antalyaspor bundan bir şey kazanmaz. Her yönetim yalnız kalmıştır, istediği desteği almamıştır ama biz hiç destek almadık diye o destek verenler bir gün kırılırsa bundan Antalyaspor zarar görür. Fedakarca görev yapan arkadaşlarımıza da fahiş, hukuki hata olmadığı sürece kişisel hakaretler son derece yanlıştır. Birbirimizi kırmadan yola devam edeceğiz. Türkiye'de herkesin en iyi bildiği iş olan futbolu konuşacağız. Herkesin fikrinden faydalanacağız ama geleceği tehlikeye sokacak adımlardan her zaman kaçınacağız. Antalyaspor maalesef düşmeme heyecanlarında en çok heyecan yaşayan takım oldu. Şimdi şampiyonluk heyecanlarıyla Antalya'yı dim dik tutma zamanı gelmiştir. Ayaklarımızı yere sağlam basacağız emin adımlarla yürüyeceğiz."

YENİ BAŞKAN ÖZTÜRK’ÜN LİSTESİ

Ali Şafak Öztür’ün yeni listesi ise şu isimlerden oluştu:

Ali Şafak Öztürk (Opet - Regnum Otel), Nadire Konuk Akıncıoğlu (İşletmeci), Şefik Öz (Turizm-Resturant), Salih Peker (Peker Telekom), Nurettin Ünal (Opet Bayii), Mehmet Akdağ (7 Mehmet Resturant), Emin Hesapçıoğlu (Opet Bayii), Bora Terzioğlu (Avukat), Sabri Ünver (Sena Tur), Ünal Pala (Uzaltaş), Tolga Çelik (Alumen Yapı), Salman Aksal (Aksal Çelik), Emin Altıner (Gayrimenkul Danışlanlık), Cumhur Arıcı (Doktor), Mustafa Özdoğan (Doktor), İsmail Bilal (Ford Bayii), Özgür Kasapoğlu (Mobilya), Mustafa Vicir (Avukat), İnanç Kendiroğlu (DTO Başkanı)

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • 3 Yeni Havalimanı Geliyor!
  3 Yeni Havalimanı Geliyor!

  Havalimanı olmayan Karaman, Yozgat, Bayburt ve Gümüşhane'ye havalimanı yapılması planlanıyor. Yozgat ve Karaman'a kendine ait, Gümüşhane ile Bayburt'a ise ortak havalimanı geliyor.

 • Rahatsız Eden Robot Arkadaşlar İster misiniz?
  Rahatsız Eden Robot Arkadaşlar İster misiniz?

  İngiltere'de yaşayan bir tasarımcının ürettiği robotlar, yakın ilişkideki bazı istenmeyen davranış kalıplarını tekrarlıyor. Rahatsız eden bu robotların, gerçek arkadaşların yerini tutup tutmayacağı inceleniyor.

 • Geleceğin Sanatçılarına Çağrı
  Geleceğin Sanatçılarına Çağrı

  Batı Anadolu Grubu, yurt genelinde güzel sanatlar fakültelerinin resim ve heykel bölümünde okuyan öğrencilere yönelik düzenlediği yarışma sürüyor.

 • 26 Haziran 2017 Yurtta Hava Durumu
  26 Haziran 2017 Yurtta Hava Durumu

  Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde İç Ege ve Göller Yöresi'nin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 • Hükümetten Emekliye Müjde!
  Hükümetten Emekliye Müjde!

  Kamuda 30 yılın üzerinde hizmeti olan memur emeklileri ek ikramiyelerini alıyor. Başvurunun ardından, 3 ay içinde ödeme yapılıyor. Yıllık tutar 3 bin 407 liraya kadar çıkıyor.

 • Yaz Lezzeti Mangalın Püf Noktaları
  Yaz Lezzeti Mangalın Püf Noktaları

  Mangal üzerinde et ya da şarküteri ürünleri pişirmek, özellikle yaz aylarının en sevilen faaliyetleri arasında yer alıyor. Bayram tatilinde gidilen sayfiye yerlerinde ya da evinizin bahçesinde mangal keyfinin tadını çıkarmanız için püf noktalarını derledik.

 • 9 Bin Yıllık Tarihe Işık Tutan Sergi
  9 Bin Yıllık Tarihe Işık Tutan Sergi

  Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi'nde (ANAMED) açılan yeni sergi “Bir Kazı Hikâyesi: Çatalhöyük”, 9 bin yıllık tarihe sahip yerleşim alanına ışık tutuyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer