|   |   | 

Apple Icloud Hacklendi!

Geçen gece itibariyle Apple’ın iCloud serverlarına veri hırsızlığı ve gösteri amacıyla olmak üzere iki adet saldırı geldiği yönünde bilgiler sızmıştı.

Apple Icloud Hacklendi!

Dünya üzerinde çok büyük bir kitleye sahip olan iCloud’un bu kadar büyük bir açıkla sunucularından bilgi çekilmesi ise sadece bilim kurgu filmlerinde olmuyormuş.

Apple’ın bulut sistemi alabileceği en büyük darbeyi aldı diyebiliriz. Birçok Hollywood yıldızının hesabı hacklenmiş durumda.  Hacklenmek diye adlandırdığımız durum Hacker olarak adlandırılan üstün yazılım ve donanım yeteneklerine sahip kişilerin bilgilerini yasa dışı olaylara kullanmasıdır. Hackerlar kendi aralarında siyah şapkalı,gri şapkalı ve beyaz şapkalı olmak üzere 3 ana gruba ayrılırlar ve en çok korkulması gereken grup siyah şapkalı yasa dışı hackerlardır. Şimdi ise iCloud üzerinde verileri bulunan Hollywood yıldızlarının çok özel resimleri ve videoları internete yayınlamış durumda.

http://www.teknoapsis.com/

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer