|   |   | 

Apple'ın Türkiye'deki İlk Mağazası Zorlu Avm'de Açıldı

ABD’li Apple’ın Türkiye’deki ilk mağazası kübik cam tavan mimarisiyle dikkat çekiyor. Zorlu’daki mağaza en çok cam kullanılan Apple Store oldu...

Apple'ın Türkiye'deki İlk Mağazası Zorlu Avm'de Açıldı

Türkiye’nin ilk Apple Store’u, İstanbul gayrettepe’deki Zorlu Center’da kapılarını bu Cumartesi günü halka açıyor. Halka açılışıtan önce basın mensuplarına tanıtılan mağaza, Apple’ın dünyada sadece iki mağazasında uyguladığı ‘kübik’ cam tavan mimarisine sahip.

Apple’ı Dünya Mağazalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Cano, Zorlu Center’daki Apple Store’un Türkiye’deki ilk mağazaları olduğunu belirterek, “Burası 2 kıtayı birleştiren bir şehir ve bu şehir aynı zamanda teknolojiye tutkun ve sıcak insanların yaşadığı bir yer. Bu mağaza bizim, dünyanın 15 farklı ülkesinde kurmuş olduğumuz mağazalardan 424’üncüsü oluyor. Türkiye’de ve İstanbul’da olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.
Apple mağazalarının kafe tarzında da uğranabilecek mekanlar olduğunu dile getiren Cano, dünyada her gün 1 milyon insanın mağazalarını ziyaret ettiğini kaydetti.

200 ürün sergileniyor

Zorlu Center’daki mağazada 100 çalışanları olduğunu dile getiren Steve Cano, “Bütün çalışanlar bir yıl boyunca ürünler konusunda eğitimden geçirildi. Dünya genelindeki Apple mağazalarında 20 Türk yönetici var. Bu mağaza için onların da deneyimlerinden yararlandık” diye konuştu.
Cano, mağazanın özellikleri hakkında şu bilgileri verdi: “Mağazanın tavanında cam fener var. Gün ışığını mağazanın her yanına taşıyor. İstanbul’daki mağazamız iki katlı. Dünyada en çok cam kullandığımız mağaza. Mağazanın iki tarafında da cam merdivenler var. Mağazamızda 200 ürün sergileniyor. İkinci katımızda iPhone, iPad ve Mac’ler deneyimlenebiliyor.”

Steve Cano, Apple mağazalarında ürünü satın aldıktan sonra müşterinin işinin bitmediğini, ürünlerle ilgili teknik destek de verildiğini anımsatarak, “Bu mağazamızda da çalıştaylar (workshop) düzenliyoruz. Çocuklara özel etkinliklerimiz, okul gezilerimiz de olacak. 23 Nisan’da çocuklar için farklı bir uygulama yapacağız. Ayrıca Genius bölümümüzde var” dedi.

Türk yöneticiler deneyim paylaştı

Mağazanın müdürü de Meltem Güner, bir yıl önce belirlenerek, yurtdışındaki Apple Store’larda deneyim kazandıktan sonra Apple Store Zorlu’da göreve başladı. Apple’ın ABD Kaliforniya Palo Alto’daki mağazasında on yıldır yöneticilik yapan Bahadır Çınar ise bilgi birikimini aktarmak için bir süreliğine Zorlu Center’daki mağazada görev yapacak.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer