|   |   | 

Arabanızı Google Glass'a Dönüştürün!

Eğer araba kullanırken aklı telefonunda kalan kişilerdenseniz, Navdy çok işinize yarayacak.

Arabanızı Google Glass'a Dönüştürün!

Google Glass’ı biliyorsunuz, bu akıllı gözlüğü taktığınız anda gözünüzün önünde şeffaf bir ekran oluşuyor. Bu ekranda mesajlarınızı, postalarınızı görebiliyor, navigasyon uygulaması çalıştırabiliyorsunuz. İşte Navdy bu konsepti arabanızın ön camına taşıyan müthiş bir cihaz.
 
Navdy henüz prototip halinde ama inceleyenler şimdiden yeterince işlevsel olduğunu düşünüyorlar bile. Gösterge panelinizin önüne bu küçük cihazı koyuyorsunuz, Bluetooth ile akıllı telefonunuza bağlıyorsunuz, ayarlarını yapıyorsunuz ve artık araba kullanırken gözlerinizin önünde şeffaf bir ekran var. Bu ekran savaş uçaklarında pilotların kullandıkları sistemlere benzer bir efekt yaratıyor.
 
Oldukça basit bir arayüz kullanan Navdy’yi ister iOS, isterseniz de Android telefonlarla kullanabilirsiniz. Navdy size Google Maps’den navigasyon hizmeti getiriyor, müzik uygulamalarını sesli veya el hareketleri ile idare edebilyorsunuz, telefonunuza gelen SMS veya postaları size okuyabiliyor. Gelen aramalara cevap verebilir veya reddedebilirsiniz, daha da ötesi, aracınızn bilgisayar sistemi uygunsa ona da bağlanıp şeffaf ekranda hız, devir, benzin durumu gibi önemli bilgileri de görebilceksiniz.
 
Planlanan geliştirmeler ile gelecekte yetenekleri çok daha fazla artacak ama şu anda üretici firma Navdy’yi piyasaya sürebilmek için önsipariş topluyor. Milliyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer