|   |   | 

Arifiye Cazibe Merkezi Haline Geldi

2008 yılında çıkan kanunla ilçe olan Arifiye son 5 yıl içinde Sakarya’nın adete cazibe merkezi haline geldi.

Arifiye Cazibe Merkezi Haline Geldi

Emlak ve gayrimenkul fiyatlarının adeta tavan yaptığı ilçede belediye yaptığı yatırımlar ve hizmetlerle de ilçenin hızla gelişmesine katkı sağlıyor. 
Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ilçe kurulması ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması ile ilgili 5747 sayılı Kanunla 2008 yılında Arifiye, Hanlı ve Nehirkent beldelerinin birleşmesi ile ilçe olan Arifiye, Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve ekibinin yaptığı başarılı çalışmalar sonucu hızla gelişerek Sakarya'nın cazibe merkezlerinden biri haline geldi.
2009 yılından bu yana vatandaşların yaşam konforunu artırmak ve insan odaklı hizmet anlayışları ile yaptıkları çalışmalar sonucunda ilçenin hızla geliştiğine dikkat çeken Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, "2008 yılında Arifiye, Hanlı ve Nehirkent beldelerinin birleşmesi ile ilçe olan Arifiye, 2009 yılından bu yana insanımızın yaşam konforunu artırmak ve insan odaklı hizmet anlayışımız ile yaptığımız çalışmalar sonucu hızla gelişiyor, büyüyor. Burada işin ince noktası, bu büyüme ve gelişme başka yerlerdeki gibi plansız ve çarpık değil. Biz, göreve geldiğimiz günden bu yana, Teknik İşler Başkan yardımcım sayın Deniz Taş ve imar işlerindeki arkadaşlarımızla birlikte ‘Arifiye'nin gelişmesi ve büyümesi için öncelikle gelecek elli yılı kapsayacak, günün ihtiyaçlarına uygun bir şehir planlaması ile mümkün olabilir’ düşüncesi ile başarılı çalışmalar yürüttük. Sakarya'da bu dönem hiçbir belediyenin yapmadığı kadar, tam on beş bölgede 3194 sayılı imar kanununun 18'nci madde uygulaması yaparak, Arifiye'nin gelecekte ihtiyaç duyacağı imar yollarını, sağlık, eğitim, spor, kültürel ve sosyal donatı alanlarını oluşturarak, bu alanlarda bir çok tesis projesini hayata geçirerek Arifiyelilerin hizmetine sunduk” dedi.
18'nci madde uygulaması yapılan yerlerde, hızla imar yollarını ve gerekli alt yapı çalışmalarını yaptıklarını anlatan Başkan Karakullukçu, “Böylece bu bölgeleri yapılaşmaya açıyoruz. Bu nedenle son iki yıl içerisinde Arifiye'mizde bir çok toplu konut yapıldı. Bu sayede vatandaşlarımız, modern ve şehir estetiğine uygun, deprem ve doğal afetlere karşı her türlü zemin etüdü ve statik hesaplamaları yapılmış, sağlıklı ve güvenli konutlarda sevdikleri ile gönül rahatlığı ile oturuyor. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu'nun bizlere verdiği destekle bir çok sosyal tesis projesini vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Hizmetlerimiz sadece klasik belediyecilik hizmetleri ile de sınırlı değil, Arifiye'nin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişmesi için gerekli gördüğümüz tüm yatırımları hayata geçirdik. Bunun dışında Arifiye Belediyesi olarak her konuda imkanlarımızı zorlayarak vatandaşımızın memnuniyetini sağlamaya çalışıyoruz. Bu da vatandaşımızdan takdir görüyor. Arifiye'ye olan ilgi her geçen gün artıyor. Arifiye planlı bir şekilde günden güne hızla gelişiyor, büyüyor. İnanıyorum ki Arifiye'miz gelecek beş yıl içerisinde hayata geçirmeyi planladığımız projelerle Sakarya'nın cazibe merkezi haline gelecektir" diye konuştu.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?
  Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?

  İnsanın hayatı boyunca yapacağı önemli işlerin ilk sırasında kendisine ait bir ev almak geliyor. Gün içerisinde maruz kalınan tüm yorgunluk, koşturmaca ve çalışma hayatımızda sarf edilen fiziksel ve zihinsel yorgunluğa karşı rahatlayabileceğimiz yaşam alanıdır evlerimiz. Peki! bu kadar dikkat edip, çabalayarak edineceğimiz evimizi satınalırken de aynı dikkati gösteriyor muyuz acaba?

 • Sea Homes Yaza Hazır
  Sea Homes Yaza Hazır

  Çeşme Paşalimanı’nda yer alan ayrıcalıklı yaşam projesi Sea Homes, benzersiz manzaralı daireleri ve yüksek standartla sunduğu yeniliklerle yazı karşılıyor.

 • Yanık Ülke Konutları Tamamlandı
  Yanık Ülke Konutları Tamamlandı

  Manisa Büyükşehir Belediyesinin tarihi Kula evlerinin satın alınması ve turizme kazandırılması çalışmaları kapsamında evleri alınan hak sahiplerinin yerleşeceği Yanık Ülke Konutları Projesi, tamamlandı.

 • İpotekli Konut Satışlarına Dikkat
  İpotekli Konut Satışlarına Dikkat

  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, uygun faiz oranları ile erken yaşta konut sahibi olabilmenin kolaylaştığını belirterek, bu durumun ipotekli satışların payını gün geçtikçe artırdığını söyledi.

 • Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?
  Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?

  Yaz mevsiminin geç gelmesine rağmen yazlık bölgelerde hareketliliğin başladığına dikkat çeken ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, bu yıl en çok talep gören yazlık bölgeler arasında Antalya, Didim ve İzmir’in yer aldığını söyledi.

 • Artık Kiralar da Sigortalanıyor
  Artık Kiralar da Sigortalanıyor

  Herhangi bir sebeple kiranın ödenememesi durumunda mülk sahiplerinin haklarını koruyan kira sigortası, Türkiye’de aktif olarak kullanılmaya başlandı.

 • Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında
  Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında

  TAV Grubu CEO’su Sani Şener, endüstrinin prestijli yayınlarından Construction Week tarafından hazırlanan ve Körfez Bölgesi’nin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede yedinci sırada yer aldı. Şener, son üç yıldır listede ilk 10 arasına giren tek Türk iş insanı oldu.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer