|   |  Ata İnşaat Firması
Ata İnşaat

Ata İnşaat

  • Kuruluş Tarihi : 1995

  • Proje Sayısı : 1

Ata İnşaat, konut, ofis ve residence projeleri, Ata İnşaat hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Ata İnşaat ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Ata İnşaat Hakkında

Kurumsal

1995 yılından bugüne Ata İnşaat

Kurumsal

ATA İNŞAAT; 1995 yılında sektöre adım atan, müteahhitlik hizmetleri vermek amacıyla kurulmuş aile şirketlerinden yetişen Sinan KARAHANOĞLU tarafından, İzmir ili Torbalı ilçesinde kurulmuş olup, akıllı konut mega proje yaklaşımı ile bölgesel arenada üstlendiği projelerle, taahhüt sektörünün önde gelen firmalarından birisi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen öncü bir kuruluştur. ATA İNŞAAT, 100’ü aşkın teknik ve idari çalışanı, her geçen gün gerçekleştirdiği büyük projeler ile bölgenin saygın inşaat ve taahhüt şirketleri arasında yerini almıştır. Birçok projeyi ve proje uygulamalarını başarıyla gerçekleştirmiştir. Bina teknolojilerinin hızla gelişmesi sonucu mekanik sistemleri ile elektrik sistemlerinin bir bütün olarak kurulumunun gerekliliği oluşmuştur. Bu gerekliliği fark eden ATA İNŞAAT, 2013 yılında daha profesyonel bir yapıya geçerek, bünyesine kattığı yeni çalışanlarının sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimlerini, dinamik yapılarıyla birleştirerek sorumluluk aldığı her türlü projede lüks ve kalite uygulamalarını başarıyla gerçekleştirmiştir. Şirketimiz her ölçekteki uygulamalarda; projelendirme kademesinden devreye alma noktasına kadar şirketimizin garanti ve sorumluluğu altında, ilgili kanun, yönetmelik, uluslararası şartnamelere uygun olarak, ekonomik, verimli ve çevreye duyarlı projelerin müşterilerimize teslim edilmesini ana politikamız olarak benimsemiştir.

Vizyonumuz

Değerlerimize sahip çıkarak, sosyal sorumluluklarımızın bilinci ile tempomuzu, kalitemizi, başarılarımızı ve hedeflerimizi yurt içinde sürekli artan bir ivme ile yükselen bir grafikte tutmaktır. Bu bağlamda, modern mimari ve teknolojik gelişimleri de tasarımlarımızda birleştirerek üretim, pazarlama, satış ve satış sonrası süreçlerde müşteri memnuniyetini sağlamak ve bu memnuniyeti kalıcı dostluğa dönüştürerek, samimi, güvenilir, profesyonel bir hizmet sunmaktır. Daima girişimci, yenilikçi ve gelişime açık kimliğiyle kendisini yenileyerek üretim kalitesini yükseltmektir.

Misyonumuz

Estetik, emniyet ve kaliteyi bir arada hayata geçirerek, sorumluluk bilinci ve takım anlayışı ile çağdaş teknolojiye egemen, standart üstü taahhüt işleri yapmak vazgeçilmez prensibimizdir. Tecrübeli teknik personeli ile projeleri başarıyla yürütmek, müşterilerimize beklentinin ötesinde bir hizmet sunarak hizmet sonrası da sürekli yanlarında olmak ATA İNŞAAT’ın başlıca hedefidir.

Şantiyeler, tesisler ve şirket merkezinde yöneticiler, bu politikayı tüm çalışanlara benimsetmek ve uygulatmakla yükümlüdürler.​

Kalite Politikamız

ATA İNŞAAT, sistemini ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uygun olarak yürütme ve sürekli geliştirme üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

İşveren isteklerini yönlendirmek ve bu isteklere maksimum düzeyde uymak,
İşveren ve taşeron ile iletişim kanallarını tarif ederek bu iletişimin hatasız kurulmasını sağlamak,
Projeleri iş programına ve teknik şartnamelere uygun olarak zamanında bitirmek ve teslim etmek,
Şantiye süreçlerinde zayiatları optimum seviyede tutarak verimliliği artırmak, maliyetleri düşürmek,
Çağın gerektirdiği modern ve geçerli yöntem, teknoloji, bilgi ve yönetim sistemlerini kullanmak, bu amaçla gerekli araştırma ve yatırımdan kaçınmamak,
Çalışılan ülkenin yasal düzenlemelerine ve zorunlu standartlarına uymak,
Personelin ATA İNŞAAT çalışanı olmaktan dolayı kendisini mutlu hissetmesini ve gurur duymasını sağlamak,
İş süreçlerinin analizi ve geliştirilmesi sonucunda iyileştirme faaliyetlerini çalışanların doğal davranışı haline getirmek,
Taşeronları geliştirmek amacıyla yönlendirici olunurken kalite, iş sağlığı ve güvenliği ve çevre koruma kriterlerinden taviz vermeyecek şekilde kontrol ve takip sistemlerini kurmak ve uygulamak,
Atılan her adımda ve alınan tüm kararlarda ATA İNŞAAT personeli olmanın yüklediği sorumluluk bilinci ile hareket edilerek elde edilen başarılar ile uzun yıllarda kazanılan SAYGINLIĞIN zedelenmeden artmasına katkı sağlamak.
ATA İNŞAAT daha güvenli, sağlıklı ve yaşanabilir bir gelecek yaratma çabasını her zaman sürdürecektir.

İş Sağlığı, Güvenlik ve Çevre

Güvenlik ve Çevre

Şirketimizin ana hedefi; etkin bir Çevre ve İş Sağlığı Güvenlik Yönetim Sistemi kurmak, çevre ve insan sağlığına zarar gelmemesi için gerekli tedbirleri almak, çevre kirliliğini önlemek, çevre ve insan sağlığı performansımızı sürekli iyileştirmektir.

Ana iş kolu olan inşaat sektöründe Avrupa'da da söz sahibi olan ATA İNŞAAT 'ın tüm çalışanları ve yönetimi, çalışanlarına, müşterilerine, tedarikçilerine daha güvenli ve sağlıklı iş ortamı yaratmak; "0 iş kazası" idealine ulaşmak ve üretim yaparken yaşadığımız çevreyi korumak için;

İş Sağlığı

ATA İNŞAAT olarak benimsediğimiz “temiz, sağlıklı ve kaliteli üretim” sloganından hareketle, üst yönetim de dahil olmak üzere tüm çalışanlarımızda iş sağlığı ve güvenliği konularında gereken bilinç ve kültürün oluşturulması hedefi ve tüm iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenebilir olduğu inancı ile hareket etmekteyiz. Bu anlayışla çalışmalarımıza yön veriyor, kendimizi sürekli iyileştiriyor ve aşağıdaki ilkelere göre hareket ediyoruz.

Çalışmaların sürekliliği adına OHSAS 18001 yönetim sisteminin şartlarını sağlayan bir İSG Yönetim Sistemi kurmak,
Tüm faaliyetlerimizde İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yasal düzenlemelere uymak,
Tüm çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini sağlamak adına eğitmek ve bilinçlendirmek,
Tüm çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve ziyaretçilerimizin oluşturulan İSG kurallarına uymalarını sağlamak,
İşletmelerimizde iş kazası ve meslek hastalığı doğurabilecek etkenleri önceden tespit etmek ve ortadan kaldırmak,
İSG yönetim sisteminin performansını ölçmek ve performansı arttırmak adına çalışmalar yapmak,
İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda teknolojik gelişmeleri takip etmek ve yatırımlarımızı ona göre yönlendirmek,
Tüm süreçlerimize çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin katılımını sağlamak.

Toplum ve çevre ile bütünleşmiş bir anlayışa sahip olan ATA İNŞAAT, İSG ve çevre koruma politikasını web sitesi, bültenler ve duyuru panoları ile toplumun ulaşımına açık tutmaktadır. Ayrıca İSG ve Çevre politikamız, şirketimiz ile ilk kez çalışacak taşeron ve tedarikçilerimize de sözleşme aşamasında duyurulur. ATA İNŞAAT adına çalışan taşeronların da kanunların öngördüğü İş Sağlığı ve Güvenliği hükümlerine ve şirketimizin İSGÇ yönetim ve ilkelerine uyması sağlanmaktadır. Bu doğrultuda işletmelerimizde sağlıklı bir çalışma ortamının sağlanması adına çalışmalarımıza sürekli devam edeceğimizi taahhüt etmekteyiz.

02.10.2013

Sinan KARAHANOĞLU
Genel Müdür

Kariyer

Birlikte paylaşmayı, üretmeyi, araştırmayı destekleyen firmamız tüm çalışanlarına eşit fırsatlar tanır.

Telefon: 0232 855 7006
Fax: 0232 855 7006
Email: info@ata-ins.com
Adres: Ertuğrul Mah. Ziya İnceoğlu Cad. No: 2/6 Torbalı|İzmir

Ata İnşaat Projeler Haritası

Ata İnşaat Projeleri

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.