|   |  Ataman inşaat Firması
Ataman inşaat

Ataman inşaat

  • Kuruluş Tarihi : 1953

  • Proje Sayısı : 9

Ataman inşaat, konut, ofis ve residence projeleri, Ataman inşaat hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Ataman inşaat ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Ataman inşaat Hakkında

Hakkımızda
1953 yılında inşaat ve müteahhitlik alanlarında faaliyet göstermek amacıyla kurulan Ataman İnşaat A.Ş. Türkiye'de ve yurtdışında sağlamlıktan ödün vermeyen, modern ve estetik çizgilere sahip projelerini tam 61 yıldır üretmektedir.
 
İlk günden itibaren sektöre kaliteli ve farklı yaklaşımlar kazandırmayı ilke edinen Ataman İnşaat A.Ş. daha çok ticari alanlar ve iş merkezleri inşa konusuna yoğunlaşmış ve 2008 yılından itibaren gayrimenkul sektöründe nitelikli konut projeleri geliştirmeye başlamıştır.
 
Sektörünün öncü firmalarından biri ve kanaat lideri olarak geliştirdiği projelere "değer" katan Ataman İnşaat A.Ş. kitlelere yüksek yaşam ve kalite standartları sunmakla birlikte kazançlı yatırım olanakları da oluşturmayı hedeflemektedir.
 
Tarihçe
Ataman İnşaat A.Ş.,  Sayın Hasan Ataman tarafından inşaat ve müteahhitlik alanlarında faaliyet göstermek amacıyla 1953 Yılında kurulmuştur. Şirketin kurulmasından sonra bile Sayın Hasan Ataman görev ve sorumluluk bilinciyle Gümüşhane Nafia Müdürlüğü, Samsun Bayındırlık Müdürlüğü, İller Bankası Elazığ Bölge Müdürlüğü gibi çeşitli devlet makamlarında vazifelerini devam ettirmiştir. Sayın Hasan Ataman 1971 senesinde kamu vazifelerinin teslim ederek mühendislik ve müteahhitlik faaliyetlerini yürütmek amacıyla şirketinin başına geçmiş ve Ataman İnşaat A.Ş. yükselme dönemine girmiştir. 
 
1979 yılında Sayın Hasan Ataman'ın oğlu Sayın S.Bülent Ataman, Ankara Ticari İlimler Akademisi Ekonomi bölümünden mezun olarak, şirketin büyümesi ve gelişmesi için aile şirketindeki yerini almıştır.  Sayın S. Bülent Ataman'ında katılımıyla ivme kazanan büyüme grafiği ile Ataman İnşaat A.Ş. 1981 yılında Ankara da faaliyetlerine başlamıştır… Ankara da ki faaliyetlerin yoluna girmesi ve İstanbul'da yeni iş taleplerine daha hızlı cevap verilebilmesi amacıyla 1988 yılında şirket merkezi İstanbul'a taşınmıştır. Ataman İnşaat A.Ş. 1990 yılından itibaren taahhüt projelerinin yansıra kendi finanse ettiği yatırım projeleri de üretmeye başlamıştır.
 
Yarım asrı aşan tecrübesi ile yurtiçi ve yurtdışında birçok devlet ve özel sektör taahhütlerinde başarıya imza atan Ataman İnşaat A.Ş. 2011 yılında gayrimenkul geliştirme, turizm ve gıda gibi birçok sektöre dahil olarak Ataman Şirketler Grubu şemsiyesi altında bir araya gelmiştir.
 
Ataman Şirketler Grubu kuruluşundan bugüne ivme kazanarak devam ettirdiği yükselme başarısını, faaliyette bulunduğu tüm sektörlerde devam ettirmektedir.
 
Kentsel dönüşüm sürecinde İstanbul'a yakışan önemli projelere imza atmaya devam eden Ataman Şirketler Grubu Sayın S. Bülent Ataman liderliğinde geçmişinden aldığı güçle geleceğe yatırım yapma geleneğini sürdürmeye devam edecektir.
 
Değerlerimiz
İNSAN
Hizmet kalitesinden ödün vermeden çalışmak ve en büyük yatırımı insan mutluluğuna yapmak…Güven ve dürüstlük prensiplerine daima sahip çıkmak
 
KALİTE
Evrensel standartlarda kaliteli ve daha sağlıklı yaşam alanları için projeler üretmek,
 
SAĞLAMLIK
Estetikten ve kaliteden ödün vermeyen sağlam binalar yapmak.
 
ÇEVRE
Yaşam döngüsüne saygımızın bir sonucu olarak tüm çalışmalarımızda çevreyi korumaya özen göstermek.
 
Grup Şirketlerimiz
Ataman İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş
Ataman Turizm ve Ticaret A.Ş.
Ataman Gayrimenkul Geliştirme Yatırım ve İnşaat Ticaret A.Ş.
Lido Su ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.
Ataman Libya Contracting and Real Estate 
Ataman Saudi Construction Co Ltd.

 

Tel: 0216 422 5565
Fax: 0216 422 5566
Email: ataman@atamanins.com.tr
Adres: Burhaniye Mh. Mefkure Sk. No:2 Beylerbeyi 34676 İstanbul / Üsküdar

Ataman inşaat Projeler Haritası

Ataman inşaat Projeleri

Ataman inşaat Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.