|   |  Atila Kemal Oğuz Kimdir?
Atila Kemal Oğuz

Atila Kemal Oğuz

 • Adı : Atila Kemal

 • Soyadı : Oğuz

 • Şirket : Tepe inşaat

 • Kategori : Genel Müdür

 • Doğum Tarihi :

 • Pozisyon : Genel Müdür

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

Atila Kemal Oğuz Biyografisi

Bilkent Holding şirketleri ülkemizin en büyük 50 şirketler topluluğu arasında bulunmaktadır. Holdingin temelleri, 1968 yılında inşaat sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan Dilek İnşaat şirketi ile atılmıştır. 1969 yılına gelindiğinde Tepe Ağaç Metal ve Makina Sanayi ile Meteksan şirketleri kurulmuştur. Bunları Tepe İnşaat Sanayi şirketi izlemiştir. Holdingin yeniden yapılanma süreci 1986 yılında gerçekleştirilmiş ve bütün şirketler Bilkent Holding çatısı altında toplanmıştır. Bundan sonra da Holdingin lokomotifi Tepe İnşaat şirketi olmuştur.

Atila Kemal Oğuz, 2010 yılında Tepe İnşaat şirketinin Genel Müdür’ü olmuştur. Atila Kemal Oğuz, 1982 yılında Kuleli Askeri Lisesi’ni bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’ne girmiş ve buradan da 1989 yılında mezun olmuştur. Daha sonra Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi Executive MBA Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Arkasından Michigan Üniversitesi’nde Küresel Rekabet Stratejileri programını tamamlamıştır.

Atila Kemal Oğuz, Tepe İnşaat şirketine gelmeden önce de inşaat sektöründe faaliyet gösteren saygın birçok şirkette hemen her kademede görev almıştır. Farklı şirketlerde saha mühendisliğinden yola çıkarak, Planlama Mühendisi, Şantiye Şefi, Proje Müdürü, Proje Koordinatörü ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur.

Atila Kemal Oğuz, bugün Tepe İnşaat şirketinde Genel Müdür olarak şirketin, kurumsal kültürünün gelişiminden, değişim stratejilerini yürütmekten, yatırım ve taahhüt projelerinin yönetiminden sorumlu durumdadır.

Genel Müdür olarak Atila Kemal Oğuz, belirlediği stratejiler doğrultusunda şirketi yönetmektedir. Bütün çalışanları insan ve müşteri odaklı olmaları konusunda yönlendirmekte ve bu yönde eğitim çalışmaları yapmaktadır. Eğitimin önemine inanarak çalışanlar için programlar hazırlanmasını sağlamaktadır.

Bütün çabaları, Tepe İnşaat şirketi ile birlikte bütün inşaat sektörünün, uluslararası taahhüt piyasasında ağırlığının arttırılması konusunda yoğunlaşmaktadır. Bunu sağlamak üzere, ülke dışı müteahhitlik sektörüne önemli bir ağırlık vermektedir.

Atila Kemal Oğuz’un, önceden gelen, Rusya, Hırvatistan, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Irak, Afganistan, Türkmenistan ve Almanya gibi birçok ülkede gerçekleştirdiği üstyapı ve endüstriyel yapılar deneyimi, aynı zamanda ülkemizde yaptığı yatırım projeleri ağırlıklı çalışmaları ile kazandığı deneyim bugün Tepe İnşaat şirketini daha ileri götürecek gibi gösteriyor.

Atila Kemal Oğuz, şirket içinde çalışanın desteğine ve üretkenliğine güvenerek bir takım politikalar gütmektedir. Çalışanlara eğitim olanakları sunmakta, üretimin her kademesinde kalite esaslarına ve değerlerine bağlı kalarak müşteri memnunieti yaratmaya çalışmaktadır. Ürün kalitesinin rekabet, verimlilik ve karlılık gözetilerek sağlanması benimsenmiştir. Bundan sonra da etik değerlere ve yasalara bağlılığı gözeten bir kurum olmaya devam edeceklerdir.

Tepe inşaat Projeleri

Atila Kemal Oğuz ile İlgili Kişiler

 • Ali Haydar Kurtdarcan

  Ali Haydar Kurtdarcan, 1987 yılında Tepe İnşaat şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış, 2001 yılında ise şirketin Genel Müdürü olmuştur.

 • Bahadır Güngenci

  Tepe İnşaat Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Bahadır Güngenci, 1976 ile 1994 yılları arasında ülkemizde ve Irak ve Bahreyn’de çeşitli inşaat projelerinde görev almıştır.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.