|   |  Atmaca Grup Firması
Atmaca Grup

Atmaca Grup

  • Kuruluş Tarihi : 1979

  • Proje Sayısı : 0

Atmaca Grup, konut, ofis ve residence projeleri, Atmaca Grup hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Atmaca Grup ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Atmaca Grup Hakkında

Atmaca Grup
Atmaca Elektronik A.Ş, 1979 yılında Hayrettin Atmaca tarafından kurularak ticari hayatına başlamıştır.
 
Vergi rekortmenlikleriyle başlayan bu ticari sürecin sonucunda, SUNNY markasıyla hem elektronik hem de küçük elektrikli ev aletleri sektöründeki geniş ürün yelpazesi ve yetişmiş eğitimli çalışanları ile üretimlerini gerçekleştirerek Türkiye’nin 3. büyük elektronik üreticisi olmuştur.
 
2007 yılında kurmuş olduğu ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile toplam kalite yönetimi anlayışını benimseyerek müşteri memnuniyetine ve sürekli iyileştirmeye verdiği önemi gösteren Atmaca Elektronik A.Ş, 2011 yılı itibari ile ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesine sahip olarak ekolojiye de sahip çıkmıştır. Çevreye karşı sorumluluklarının bilinci ile hareket etmekte olup tüm yasal şartlara uyum sağlamıştır. 2013 yılında OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesine de sahip olarak bu konuda tüm firma genelinde risklerini belirlemiş ve kontrol altına almıştır.
 
Atmaca Elektronik A.Ş, Türkiye’nin üçüncü büyük “yerli” üreticisi olarak istihdama verdiği önem ve ülke insanına olan inancı ile 35 yıllık üretim-pazarlama deneyimi, 1.000’den fazla çalışanı, milyonlarca mutlu müşterisi, sosyal sorumluluk ve etik değerlere olan inancıyla Türkiye’nin sayılı üreticilerinden biridir.
 
MİSYONUMUZ
İnsanların mutlu bir hayat sürdürebilmeleri için, güvenilir, kaliteli, çağdaş, pratik ürünler geliştirip kullanımlarına sunmak.
 
Atmaca Elektronik San. ve Tic. A.Ş, kurulmuş olduğu 1979 yılından beri insanların hayatına mutluluk katmak amacıyla çalışmakta ve bunun için gerek AR-GE çalışmalarını yaparken, gerek AR-GE sonuçlarını pazara sunulabilir ürünler haline getirirken öncelikle;
 
Her bakımdan güvenilir,
Sürdürülebilir kalite düzeyinde,
Günün ihtiyaçlarına günün teknolojik olanaklarıyla cevap veren,
Kullanımı kolay olma,
ölçütlerine uymaya önem verir. Yeni ürün kararlarının ve var olan ürünlerin alt/yan çeşitlendirme politikalarının ana koşullarını bu ölçütlere dayandırır.
 
VİZYONUMUZ
Bölgesel pazarda ve yakın coğrafyada (Ortadoğu, Türk Cumhuriyetleri, Afrika Ülkeleri, Balkanlar) ilk 5 markadan biri olmak.
 
Türkiye’de ve dünyanın her yerinde yaygın, teknolojiyi üreten, güvenilir ve aynı kalitede hizmet sunan yenilikçi bir firma yolunda ilerleyen Atmaca Elektronik San. ve Tic. A.Ş, köklü ve dinamik marka algısını sürekli kılmak ve geliştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Bölgesel ve küresel bazda iyi bilinen bir marka olmak,
Sürdürülebilir büyümeyi gerçekleştirmek,
Müşteri odaklı bir pazarlama yapısı kurmak,
Kurumsal gelişimi sürekli kılmak,
Bilişim ve teknolojik alt yapısı güçlü organizasyon yaratmak,
Yenilikçi, pratik, kaliteli ve güvenli ürün arzını sağlamak,
Tedarik zinciri yapısını daha etkin hale getirmek,
Nitelikli insan gücü tarafından tercih edilen bir şirket olmak.

BAŞKANIMIZIN MESAJI
 
Kurucumuz merhum Hayrettin ATMACA; “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir” derdi. Bunu ilke edinen Atmaca Elektronik San. ve Tic. A.Ş; sadece teknolojiyi takip eden değil aynı zamanda teknoloji üreten; ürettiği ürünleri markalaştırmaya önem veren bir firmadır.
 
Bu anlayış ile 1979 yılında başladığımız SUNNY yolculuğumuz bugün 110.000 m² alana sahip son teknoloji ile üretim yapan ve binden fazla çalışanımız ile Türkiye’nin 3. büyük elektronik üreticisi ve ihracatçısı haline gelmiştir. Üretimlerimizin %28’lik kısmı yurt dışı pazara konumlandırılmış olup 43 ülkeye ihracat yapmaktayız.
 
Günümüz dünyasında televizyon sadece görüntü aktaran bir cihaz olmaktan çıkmış, içerik ve internet konumlandırıcı barındırarak smart/akıllı TV konumuna gelmiştir.
 
Tüketici Elektroniği alt sektörü olan TV alanında; markamızı daha ileriye taşıyacak; rakiplerimize oranla daha avantajlı seçenekleri içeren “all in one” TV üretimine ağırlık verip Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu pazarlarında pazar payını arttırmak ve bu bölgelerde lider olmak ana hedeflerimizdendir.
 
Beyaz eşya sektöründe, 25 milyon adet üretim kapasitesi ve 21 milyon adet üretimiyle, son 10 yılda çok önemli bir üretim üssü haline gelen ülkemiz bu sektörde Avrupa'nın lider ülkesi olmuştur.
 
2012 yılı itibariyle, elektrikli teçhizat imalatı sanayinde en yüksek ihracatı 3,75 milyar dolar ile elektrikli ve elektriksiz ev makineleri (ev aletleri) alt sektörü gerçekleştirmektedir.
 
Hızlı kentleşme, enerji verimliliği, yeni standartların getirdiği yenileme talebi gibi fırsatların değerlendirilmesi üretim ve ihracat rakamlarını daha da yukarıya taşıyacaktır. Bunları fırsatlarımız bilerek bu sektörde bölgemizde bilinen ilk 5 markadan biri haline gelmeyi hedefliyoruz.
 
Dünya piyasalarındaki güçlü konumunu sürdürmenin ana koşulunun teknolojik gelişmelerin takipçisi olmak ve yenilikleri hızla hayata geçirmek olduğu bilinciyle Atmaca Elektronik San. ve Tic. A.Ş; Avrupa’da çerçeve programları ve teknoloji platformlarının faaliyetlerini izleyerek AR-GE stratejilerini sürekli güncellemektedir. AR-GE çalışmalarını üretim stratejilerinin ana damarı olarak kabul etmekte olup üstün üretim ve kalite performansıyla ülkemize ekonomik anlamda büyük katkı sağlayarak Avrupa’nın önde gelen şirketleri arasına yerleşmek istiyoruz.
 
Hedeflerimize ulaşabilmek için müşteri odaklı olmanın esas olduğunun bilincindeyiz. Müşteri odaklılık; takım ruhu içinde çalışan, birbirine destek olma inancı ile bağlı ve her şey insan için önceliği ile düşünen çalışanlar ister. Ekibimiz, bu yapı etrafında kenetlenmiş ve dünya şirketi olmak için ödünsüz bir uğraş içindedir.
 
Marka kavramının gelişen rekabetçi ortamlarda rekabet gücünü belirleyen stratejik bir unsur haline geldiği bilinci ile Atmaca Elektronik San. ve Tic. A.Ş; marka yönetim stratejisinin odak noktası, müşteri ve personel memnuniyetidir.
 
36 yıldan beri gelen güvenilir ve kaliteli ürün sunumu ile yurt içinde dünya çapında markalara karşı Türk markası olarak sürekliliği sağlayabilmek için ve gelecek yıllara da damgasını vuran, dinamik bir marka olarak tanınmayı öngörmektedir.
 
Yapısal dönüşüme ilişkin bir dönem olması nedeniyle, “2014-2016 dönemi 3 yıl olarak belirlenmiştir. Bu dönemi takip edecek olan ikinci dönemde hazırlanacak olan stratejik plan ise 5 yıllık bir dönemi kapsayacaktır.
 
Rekabetçiliğin geliştirilmesi ve sürdürülebilir bir rekabetçi yapının oluşturulması olarak adlandırabileceğimiz 2017-2021 döneminde, ülkemizin 2023 yılı vizyonuna erişimi yönünde Atmaca Elektronik San. ve Tic. A.Ş. olarak üstümüze düşeni yapmak azminde olacağız.
 
Türk markalarının bilinirliğinin artırılması stratejik hedefi altında belirlenen ulusal marka sıralamasında (endeks) ülkemizin 2011 yılında 30.sıradan 2023 yılında 15.sıraya yükselmesi hedefine ulaşabilmek için dünden daha çok ve sistematik çalışmak durumunda olduğumuzun farkındayız.
 
10 yıl içerisinde sektörün öncü markası olarak bölgemizde bilinen ilk 5 markadan biri olmayı hedefleyen Atmaca Elektronik San. ve Tic. A.Ş.’nin başarı yolculuğunda duydukları güven ve bağlılık ile her zaman yanımızda olan ve her koşulda sergiledikleri özveri ve emekle birlikte yürüdüğümüz çalışanlarımıza, daha nice projelerde birlikte yer alacağımıza inandığım tedarikçilerimize ve iş ortaklarımıza teşekkür ederim.
 
Bu planın hazırlanmasında ve içsel bir şirket değeri haline getirilmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ayrıca teşekkürü bir borç bilirim.
 
Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

HAYRETTİN ATMACA KİMDİR?
 
1 Ocak 1956 tarihinde Nureddin Atmaca ve Mahi Atmaca’ nın ikinci çocuğu olarak Ağrı’nın Kamışlı köyünde doğdu.
 
İlk öğretimi Ceylanlı Köyü İlkokulu’ nda Ortaöğretimi Atatürk Orta Okulunda tamamladı. Lise öğretimini 1974 yılında tamamlayarak Naci Gökçe Lisesi’ nden mezun oldu.
 
1974 yılında Katibe Atmaca ile evlendi.1975 Kasım ayında ilk çocuğu dünyaya geldi. İki erkek üç kız olmak üzere beş çocuk babasıdır.
 
1979 yılında ailesi ile birlikte Kamışlı Köyü’ nden Ağrı merkeze taşındılar. Aynı yıl babası Nureddin Atmaca’dan aldığı sermaye ile Ağrı’da açmış olduğu beyaz eşya , elektronik ve mobilya dükkanında ticari hayatına başladı.
 
Başarılı bir ticaret hayatına sahip olan Hayrettin Atmaca 1979 ve 1988 yılları arasında AEG markası başta olmak üzere birçok uluslararası markanın bayiliğini yapmıştır ve 1988 yılında Ağrı’da vergi birincisi olmuştur.
 
1988 yılında mevcut iş hacmini geliştirmek için ticari hayatına İstanbul’da devam etme kararı almıştır ve ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir.
 
1989 yılında Sunny markası altında Okmeydanı’ nda ilk olarak müzik seti üretime başlamıştır.
 
1994 yılında artan talep ve büyüyen iş hacmini karşılamak amacıyla üretim Bayrampaşa’ya taşınmıştır. Bayrampaşa’da bulunan fabrikada müzik seti üretiminin yanında televizyon ve uydu alıcısı ile birlikte üretim çeşitliliği artmıştır.
 
2005 yılında Esenyurt’ ta televizyon ve uydu alıcı sektöründe Türkiye’de sahip olduğu konumunu geliştirmek ile birlikte dış pazarlarda da ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla üretim kapasitesi açısından Türkiye’nin en büyük 3. elektronik üretim tesisini inşa ettirmiştir.
 
Kazanımlarını devamlı olarak işine ve ülkesine yatırmayı amaç edinmiş ve elektronik sektöründeki yerli üretim olanaklarını her geçen gün arttırmayı hedef göstermiştir. Üretimde fikir aşamasından nihai ürüne kadar olan tüm Arge ve üretim aşamaları Sunny Elektronik bünyesinde yerli imkanlarla gerçekleştirilebilir duruma gelmiş ve 2011 yılında Türkiye’ nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer almıştır.
 
Ticari başarılarının yanında sosyal yardımlaşma konusunda da büyük hassasiyete sahiptir . Ülkesine ve memleketine hizmet etmeyi görev edinmiştir. Bu amaçla 2009 yılında Hayrettin Atmaca Eğitim Sağlık ve Teknoloji Vakfı kurulmuştur. Ve kurulan vakıf aracılığı ile memleketi Ağrı’ya ve ülkesine hizmete devam edilmektedir.
 
Hayrettin Atmaca 10 yıl boyunca mücadele etmiş olduğu hastalığından dolayı 5 Mart 2013 yılında İstanbul’da vefat etmiştir.

Tel: 0212 412 1212
Fax: 0212 412 1499
Email: info@atmaca.com.tr
Adres: Zafer Mh. 177. Sokak No:2 İstanbul / Esenyurt

Atmaca Grup Projeler Haritası

Atmaca Grup Projeleri

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.