|   |   | 

Avrupa Konutları Kale 2014'te satışa çıkacak!

Artaş İnşaat’ın Topkapı’da Kale Kilit’ten satın aldığı eski Man Fabrikası arazisinde gerçekleştireceği Avrupa Konutları Kale projesi gelecek yıl satışa çıkacak

Avrupa Konutları Kale 2014'te satışa çıkacak!

Artaş İnşaat 5 yıl içinde 10 bin nitelikli konut üretme hedefine Avrupa Konutları Kale ve Avrupa Konutları TEM 2 projeleri ile yürüyor.kale kilit'in 2009 yılında MAN Otobüs Fabrikası'ndan satın aldığı topkapı'daki arazide Avrupa Konutları markasının sahibi olan Artaş İnşaat, Avrupa Konutları Kale ismi ile yeni projesini 2014 yılında hayata geçirecek.

Proje 2014'te satışta

Yaklaşık 40 dönümlük bir araziye inşa edilmesi planlanan Avrupa Konutları Kale projesi Artaş İnşaat'ın yoğunluğundan dolayı gelecek yıl satışa çıkacak."Şu anda projeye ağırlık vermiyoruz. Satışa çıkması gelecek yıldan önce olmaz. Sadece bizi telefonla arayanların numaralarını alıyoruz. Bu da ön satış talebi toplama sayılmaz" dedi.

Fiyatlar hakkındada bir açıklam yapan Tezmen, "Çevreden hep 5 bin lira gibi fiyatlar duyuyoruz. Bu rakamın gerçeklikle ilgisi yok. Yakın çevreden başka projelerde fiyatların 9 bin 500 liralara kadar çıktığını duyuyoruz. O zaman söylenen rakamlar çok mütevazi kalır. Ayrıca arsa fiyatının ve KDV'nin de belli olmasından sonra fiyatı belirleyebiliriz. KDV'nin yüzde 8 mi yoksa yüzde 18 mi olacağını bilmiyoruz. Gelecek yıl satışı çıkması planlanan bir projenin şimdiden fiyatını belirlemek gerçekçi olmaz" diye konuştu.

Avrupa Konutları TEM 2 geliyor

Bu yıl sonuna kadar Avrupa Konutları TEM 2 projesini satışa çıkarmayı planladıklarını belirten Tezmen, tahmini fiyatların 4 bin 500 ile 5 bin lira arasında olacağını tahmin ettiğini dile getirdi.

Çok katlı olması bekleniyor

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Bakanı Süleyman Çetinsaya daha önce yaptığı açıklamalarda İstanbul'da 4-5 katlı projelerin kurtarmayacağını belirterek, “Dünya marka şehirlerinde yüksek binalar yapılıyor. İstanbul'da da tarihi bölgeler dışındakiler de böyle olmalı. Az katlı binaların çok geniş alanlarda yapılması gerekir. Maalesef İstanbul'da arsa metrekare fiyatları çok pahalı. Proje geniş bir sahaya yayılırsa yeşil alan da kalmaz" diye konuşmuştu.

Avrupa Konutları Kale nerede?

Avrupa Konutları Kale projesi topkapı'daki Maltepe Mahallesi'nde, Yeşil Kundura'nın arka tarafındaki eski Man Kamyon Otobüs Fabrikası arazisinde konumlanıyor. Cevizlibağ otobüs durağının hemen dibinde bulunan eski Man Otobüs Kamyon Fabrikası, Man'ın buradan taşınması sonrasında kale kilit grubu tarafından satın alınmıştı.Kale kilit ise bu arsayı Artaş İnşaat'a Avrupa Konutları Kale projesini yapması için açıklanmayan bir bedel karşılığı devretti.

Projeye yakın konumda Fer Yapı'nın Parima Rezidans'ı, Beyaz İnşaat'ın Beyaz Rezidans'ı, Kiptaş'ın Merkez Evleri, Ağaoğlu Bahçelievler My City, Ağaoğlu Bakırköy 46 gibi markalı konutların varlığına ek olarak yeni projler de yükselmeye devam ediyor.

Bölgenin değeri yükseliyor

Bölgede en son Emlak Konut GYO tarafından Bakırköy'de gelir karşılığı ihale edine 85 bin metrekarelik arsanın ihalesini de Egeyapı Group ve ortakları kazanmıştı. İBB'nin bu bölgeye 500 bin metrekarelik Central Park benzeri bir park yapmak istemesi üzerine ihale dondurulmuştu. Bu parkın gerçekleşmesi de Avrupa Konutları Kale projesini olumlu etkileyecek.

Şirket Haberleri

Avrupa Konutları Kale Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Atmaca Gayrimenkul’den 30 Milyon TL’lik Satış
  Atmaca Gayrimenkul’den 30 Milyon TL’lik Satış

  Gayrimenkul sektöründe yüzlerce aile ev sahibi yapan, Bahçeşehir’in değişiminde ve gelişiminde büyük pay sahibi olan Atmaca Gayrimenkul, imza attığı yeni projeleriyle gayrimenkul sektöründe fark yaratırken sunduğu başarılı satış performansıyla da dikkat çekiyor.

 • ERA Gayrimenkul'den girişimci adaylarına kazancın sırrı
  ERA Gayrimenkul'den girişimci adaylarına kazancın sırrı

  Her yıl yüzlerce girişimcinin katıldığı ve sektörün önemli organizasyonlarından biri olan ‘Bayim Olur Musun Fuarı’ bu yıl da iş kurmak isteyenler için fırsat yaratacak. Girişimci adaylarının buluşma noktası olan fuara katılan ERA Gayrimenkul de kendi işini kurmak isteyenlere franchise sektörünün avantajlarını anlatacak.

 • Hasanoğlu İnşaat Müsiad Vizyoner’17’de!
  Hasanoğlu İnşaat Müsiad Vizyoner’17’de!

  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) iki yılda bir düzenlediği MÜSİAD Vizyoner’17 Sektörler Zirvesi’ne, inşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeye imza atan Hasanoğlu İnşaat da katılacak. 11-12 Ekim'de WOW Convetion Center’de gerçekleşecek zirvenin ana teması ‘dönüşüm’ kavramı olacak.

 • Okkalar İnşaat'dan yüzde 1 peşinat fırsatı!
  Okkalar İnşaat'dan yüzde 1 peşinat fırsatı!

  İnşaat sektörünün 40 yıllık tecrübeli şirketi Okkalar İnşaat, İstanbul’un yükselen değeri Kartal’da inşasını başlattığı “Arma Menta” projesinde yeni bir kampanyaya daha imza attı. 1 Ekim 2017 tarihinde başlayan kampanya kapsamında yüzde 1 peşinatla herkes ev sahibi olabilecek.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer