|   |   | 

Avrupark Bahçekent Görücüye Çıktı! Satışalar 11 Nisan’da

Emlak Konut GYO güvencesinde Cihan İnşaat ve Konut Yapı’nın yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiği Avrupark Bahçekent projesi 11 Nisan Cumartesi günü satışa sunuluyor.

Avrupark Bahçekent Görücüye Çıktı! Satışalar 11 Nisan’da

 İstanbul’un Avrupa yakasına kurulan Yenişehir’in tam kalbinde, Bahçekent’te inşa edilen proje, dev Şehir Parkı’nın hemen yanında yer alıyor. Bahçekent’in olanaklarını da birleştirerek sakinlerine konforlu bir yaşamın yanı sıra yüksek prim potansiyeli sunan Avrupark Bahçekent, 1.394 konuttan oluşuyor 


Avrupark Bahçekent Projesinin Tüm Detayları


İstanbul’un Avrupa yakasına kurulan Yenişehir’in tam kalbinde yer alan Bahçekent’te yeni bir yaşam alanı inşa ediliyor. Cihan İnşaat ve Konut Yapı iş birliğinde, Emlak Konut GYO güvencesiyle yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Avrupark Bahçekent, 11 Nisan Cumartesi günü satışa çıkıyor. Avrupark Bahçekent’in tanıtımı amacıyla bugün bir basın toplantısı düzenlendi. Tanıtım toplantısına Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Cihan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Yavuz Pala ve Cihan İnşaat İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır ve Avrupark’ın reklam yüzü Mustafa Denizli katıldı.

Avrupark Bahçekent’in tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum,  “Emlak Konut olarak yatırımlarımızı büyüterek devam ettiriyoruz. 3.7 milyon metrekare arsa yatırımı yaptık.  Değeri 5 milyar liralık yeni arsa aldık. 2013 yılından itibaren 100 bin bağımsız bölüm açtık. Ruhsat aşamasında olanlarla 120 bin adede ulaşacağız” dedi. Emlak Konut’un 2014 yılında 954 milyon lira kar ettiğini belirten Kurum, “Sadece geçen yıl 10 bin bağımsız bölüm açtık. 2015’te hedefi büyüttük. 12 bin bağımsız bölüm açmayı planlıyoruz. Bu yılın ilk çeyreğinde 1 milyar liralık hedef ve 1.500 bağımsız bölüm öngörüyorduk. Öngörüyü aşarak 2 bin 100 adet bağımsız bölüm sattık” diye konuştu.

Dev Şehir Parkı 50 milyon liraya mal olacak

Emlak Konut olarak hem Bahçekent’te 160 dönümlük, hem de Başakşehir Kayaşehir’de 270 dönümlük şehir park yaptıklarına işaret eden Kurum, “Bahçekent’te ve Başakşehir’de hayata geçirdiğimiz şehir parklarında yeşil alan, çocuk oyun alanları, gölet park, elektrikli şarj alanları ve daha birçok sosyal donatı olacak. Bahçekent’te yapılan Dev Şehir Parkı’nın yatırım bedeli 50 milyon lira. Biz burada sürdürülebilir bir park yarattık” açıklamasında bulundu. 

Bahçekent’te 6 bin 500 bağımsız bölümün ihalesini yaptıklarını ve inşasına başladıklarını açıklayan Murat Kurum sözlerine şöyle devam etti: 

“Bunu toplamda 10 bin bağımsız bölüme çıkaracağız. Burada 40-50 bin nüfus öngörüyoruz. Mega projelerin buraya yakın olması projenin cazibesini artırıyor. Kanal İstanbul, üçüncü havalimanı, üçüncü köprü, dev şehir hastanesi gibi… Bahçekent’te yatırımcı da, konutu alan da, arsa sahibi de satan da kazansın diye yola çıktık. Özel okullar ve sağlık alanları ile her kitleye hitap edecek bir bölge burası. Bugün tanıtımını yaptığımız Avrupark Bahçekent, Emlak Konut’un hasılat paylaşımı ile Cihan İnşaat ve Konut Yapı tarafından inşa ediliyor. Projede 1394 daire ve 86 ticari birim var.” 

Keşfedilmeyi bekliyor

Avrupark Bahçekent’ten ev alanları parlak bir geleceğin beklediğini söyleyen Cihan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Yavuz Pala, “Projemizin yer aldığı Bahçekent, Emlak Konut tarafından geliştirildi. Bahçekent, sağlık, eğitim, alışveriş ve spor alanlarıyla kendi kendine yeten bir uydu kent olarak planlandı. Kanal İstanbul’a, üçüncü havalimanına, 29 Ekim’de açılması planlanan üçüncü boğaz köprüsü Yavuz Sultan Selim’e ve bağlantı yollarına çok yakın bir konumda yer alan Bahçekent, önümüzdeki dönemde 20 bin konuta ev sahipliği yapacak” dedi.

Avrupark Bahçekent’in sakinlerine hem bu yeni kentin imkanlarını hem de kendi içindeki zengin sosyal olanakları sunacağını belirten Pala, “Projemiz, insan odaklı tasarımıyla sakinlerine konforlu bir yaşamın kapılarını açarken, daha yapım aşamasındayken de kazandırmaya başlayacak. Avrupark Bahçekent, alt yapısıyla, planlamasıyla, konumuyla, İstanbul’un geleceğinin yıldızı olacak.  Proje ilk satışa çıktığında ev alanlar inşaat bittiğinde yaklaşık yüzde 80 kazanmış olacak” diye konuştu. 

Konutta balon yok

Avrupark Bahçekent’in yapımına önümüzdeki ay başlayacaklarını söyleyen Ertuğurul Yavuz Pala, “Yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla hayata geçecek olan projemiz Mayıs 2018’de tamamlanacak” açıklamasında bulundu.  Projenin talep toplama döneminde yoğun ilgi gördüğünü belirten Pala, “1.394 konuta yaklaşık 5 bin 500 talep aldık. Aslına bakarsanız bu kadar ilgi bizi de şaşırttı. Demek ki doğru yerde doğru proje yapınca talep alıyorsunuz. Bu da Türkiye’de konut balonu olmadığının en güzel ispatı” şeklinde konuştu.

Konforlu bir yaşam sunacak

Avrupark Bahçekent projesi hakkında bilgi veren Cihan İnşaat İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır, 79 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen projenin 21 blokta blokta 1.394 daire ve 86 ticari üniteden oluştuğunu açıkladı. Avrupark Bahçekent’in sakinlerine konforlu bir yaşam sunacağını dile getiren Bengi Hışır, “Avrupark Bahçekent’te evlerin her metrekaresini birinci sınıf malzemelerle tasarladık.  1+1’den 4+1’e kadar dört farklı daire seçeneğinden ve 2 kattan 26 kata kadar farklı yükseklikte bloklardan oluşan projemiz değişen ihtiyaçlara uygun bir mimari anlayışa sahip. Avrupark’taki tüm bloklar birbirinin önünü kapatmayacak şekilde İstanbul’un dev şehir parkı olan Hayat Park manzarasına ya da peyzaj alanlarına bakıyor. Rahat ve aydınlık bir gelecek için tasarlanan projede, planlı yapılaşma ve ferah konut dağılımı sayesinde güneş her zaman evlerin içinde olacak” açıklamasında bulundu. Bengi Hışır, Avrupark Bahçekent’te 1+1 dairelerin 64 ila 73 metrekare, 2+1 dairelerin 100 ila 120 metrekare, 3+1 dairelerin 145 ila 160 metrekare ve 4+1 dairelerin 174 ila 185 metrekare büyüklüğünde olacağını söyledi.

Yüzde 80’i yeşil alan

Avrupark Bahçekent’in yüzde 80’inin yeşil alanlara ayrıldığını belirten Hışır, “Avrupark’ta yaşayanlar hem sitenin peyzaj alanlarında yeşilliğe doyarken hem de İstanbul’un Dev Şehir Parkı’nın içerisinde yer alan göletler, piknik alanları, yürüme ve spor alanlarından sınırsızca faydalanmanın keyfini sürecek” diye konuştu.

Cihan İnşaat İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır’ın verdiği bilgiye göre, Avrupark Bahçekent modern yaşamın vazgeçilmezlerinden olan ve şehir hayatında yokluğunu hissettiğiniz tüm aktiviteleri yanı başınıza getiriyor. Projede açık-kapalı çocuk ve yetişkin havuzları, bay-bayan sauna, buhar odası, Türk hamamı, fitness, pilates salonları, masa tenisi, çocuk parkı, tenis kortu, futbol sahası, yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları bulunuyor. Avrupark Bahçekent tamamı kapalı otoparkları ve zengin peyzajı ile öne çıkıyor.

Kanal İstanbul’a 3.5 km uzaklıkta

TEM Otoyolu ve yeni yapılacak Kuzey Marmara Otoyol bağlantı yolları üzerinde yer alan Avrupark Bahçekent’te yaşayanlar, şehir içi trafiğine takılmadan en hızlı şekilde evlerine ulaşmanın mutluluğunu yaşayacak. Bahçeşehir’e 5 dakika mesafede yer alan Avrupark Bahçekent, Silivri banliyö tren hattına, Kanal İstanbul, metro, üçüncü köprü bağlantı yolu ve üçüncü havalimanına yakın konumda bulunuyor. 

Yeni Proje Haberleri

Avrupark Bahçekent Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi
  Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi

  Seha Yapı, Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı’nın Konya’daki toplam büyüklüğü 42 bin 558 metrekare olan 3 arsa için açtığı ihaleyi 38,4 milyon TL teklif ile kazandı.

 • STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!
  STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!

  Sabiha Gökçen Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, Marmaray, metro, deniz oto-büsü gibi ulaşım hatlarının tam merkezinde olması nedeniyle İstanbul’un en gözde ilçesi konumuna gelen Kartal, amortisman süresinin 18 yıl olmasıyla da konut alıcısının yüzünü güldürüyor. Kartal Atalar’da Yuvam Kartal’dan sonra Kartallife-Atalar projesiyle büyük ses getiren STCA Gayrimenkul, Kartal’da 3 yıl içerisinde 5 yeni proje daha hayata geçirecek.

 • Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe
  Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe

  Ceylan İnşaat, inşaat sektöründeki tecrübesini Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı getirdiği Zer Göztepe ile taşıyor. İlbank, KİPTAŞ ve Ceylan İnşaat’ın bilirkişiliğiyle ortaya çıkan proje; 675 konuttan meydana gelecek 360 derece bir yaşam projesi olarak yükselmeye hazırlanıyor.

 • İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı
  İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı

  Sefa İnşaat & Koyuncu İnşaat ortaklığıyla İstanbul Anadolu Yakası Maltepe’de hayata geçirilen ‘Evinpark Ada & Tepe’ ve Kadıköy Fikirtepe’de yükselen ‘Evinpark Kadıköy’ projesinde lansman öncesinde 0,88 faiz ve 120 ay vade avantajlarıyla ön satışlara başlandı.

 • Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı
  Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı

  Konutta ‘kalite’ ve ‘güven’in markası MESA, Anadolu Yakası’nda Projeleri ile yükselmeye devam ediyor. Maltepe’de başlayacak projesi GÖKADA için ön talep başvurularını almaya başladı. Eşsiz Adalar Manzarası ve tertemiz orman havasıyla Mesa GÖKADA Projesi için ön talepte bulunanlar, konut seçimi ve lansman fırsatlarından yararlanma ayrıcalıklarına şimdiden sahip olabilecekler.

 • MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor
  MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor

  Basın Ekspres Yolu’nda MOD Bahçelievler projesini yürüten MOD Gayrimenkul, aynı bölgede iki yeni projeye birden hazırlanıyor: 300 home ofisten oluşan MOD Ekspres ve 300 konuttan oluşan MOD Güneşli. MOD Gayrimenkul MOD Ekspres’e 2018, MOD Güneşli’ye ise 2019 yılında başlayacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer