|   |   | 

Avrupark Bahçekent Projesi Hakkında Her Şey!

Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Avrupark Bahçekent projesinde kampanya ne kadar sürecek?

Avrupark Bahçekent Projesi Hakkında Her Şey!

Bahçekent bölgesinde emlak konut GYO güvencesiyle, Cihan İnşaat ve Konut Yapı tarafından hayata geçirilen Avrupark Bahçekent projesinde 1394 konut bulunuyor. Cihan İnşaat İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır, bize kampanya bilgilerini ve projenin tüm detaylarını anlattı. 

Önce Avrupark Bahçekent nerede yükseliyor tam olarak? Lokasyonla ilgili bilgi verir misiniz?

 
Bengi Hışır: Avrupark Bahçekent ulaşım açısından şanslı bir lokasyonda yükseliyor. Emlak Konut tarafından Bahçekent diye yeni bir bölge geliştiriliyor. Avrupark  Bahçekent'te yapılmakta olan projelerden bir tanesi. Bahçekent'in lokasyon itibariyle birçok avantajı var. Birincisi; Bahçeşehir'in yanıbaşında yer alıyor. Dolayısıyla Bahçekent, Bahçeşehir'in ikinci etabı gibi de düşünülebilecek bir proje. Esenyurt gişeler Hadımköy gişeler olmak üzere iki tem gişesinden ulaşım sağlanabiliyor. Esenyurt gişelerden çıktığınızda hemen önünüze Akbatı AVM geliyor. 
 
Akbatı'dan 3 km ileriye giderek Bahçekent'e ulaşıyorsunuz. Hadımköy'den çıktığınızda da Hazerfen Havaalanı'na doğru dönüp de ileriden Hoşdere sapağından girdiğinizde yaklaşık 4 km gibi bir mesafede yine Bahçekent Avrupark'a ulaşabiliyorsunuz. Avrupark Bahçekent, konum itibariyle baktığınızda Kanal İstanbul'a, Üçüncü havaalanına, üçüncü köprü bağlantı yollarına yakın bir konum ihtiva ediyor. Onun dışında çok güzel yapılaşması olan bir bölge. Bu bölge tamamen boş bir arazi üzerinde ve tüm altyapısı önceden planlanarak geliştiliyor. Bu projemizin hemen önünde 30 metre genişliğinde bir yol var. Bu yola cepheli dükkanlar geliştiriyoruz. Yolun diğer tarafında ise okul, kültür merkezi, ibadethane gibi alanlar mevcut. Baktığınızda bir kent merkezinde ihtiyaç duyulan her şey en baştan planlanmış ve en baştan inşa ediliyor. Burada yaşam başladığında kent merkezinde ihtiyaç duyulan alanların hepsi hazır olmuş olacak.
 
Bu proje kaç bölümden oluşacak? Kaç konut olacak ve ne kadar ticari alan ayrılacak?
 
Bengi Hışır: Projemiz 79.000 m2 alan üzerinde kuruldu.1394 konutumuz ve 86 tane de ticari ünitemiz var. Dükkanlarımızın hepsi cadde dükkanı şeklinde ve biraz önce bahsettiğim 30 metrelik yolun üzerinde yer alıyor. Projede 1+1'den 4+1'e kadar daire seçeneklerimiz geliştirilmiş durumda. 1400 konutun içerisinde 96 tane 1+1 dairemiz var,. Ağırlıklı olarak 3+1 ve 4+1 dairelerimiz mevcut. Bu projeye çalışmaya başlamadan önce bölgeyle ilgili bir araştırma yaptık ve bölgede daha ziyade  büyük dairelerin tercih edildiğini gözlemledik. Biz lansmana çıkalı yaklaşık 10 gün oldu ve şu ana kadar da bu gözlemimizin doğru olduğunu görüyoruz. Müşteriler tarafından ağırlıklı bir şekilde 3+1 ve 4+1 daireler tercih ediliyor. 3+1'imiz ve 4+1 dairelerimiz neredeyse aynı. 4+1 dairemizin kapısını kapadığınızda 3+1'le aynı plana dönüşüyor.
 
Daire fiyatları hakkında bilgi verir misiniz?
 
Bengi Hışır: Daire fiyatlarımız m2 olarak baktığımızda şu anda ortalama 2600-2700 lira. Tabii katına göre, baktığı cepheye göre, şerefesiyle değişebiliyor bu fiyatlar. M2 fiyatı maksimum 2800 lira.

Bu fiyatlar sadece lansman süresinde mi geçerli?
 
Bengi Hışır: Biz lansmana çıktığımızdan beri satışa paralel olarak bir miktar fiyat artışı gerçekleştirdik. Toplamda projenin satışı tamamlanana kadar öngörümüz %46'lık bir fiyat artışı olacak. Şu an yolun çok başlarındayız ve bu lansman süresi içerisinde biz istiyoruz ki müşterilerimiz hem uygun fiyattan hem de istedikleri yerden daire seçimi yapabilsinler. Bu süreç bizim için Mayıs ayı içerisinde de geçerli olacaktır. Muhtemelen seçimlerden sonra yeni bir kampanyayla fiyatlarımız da daha farklı bir hâle gelecektir.
 
Dairelerdeki KDV oranı nasıl?
 
Bengi Hışır: Burası rezerv alanı içinde yer aldığı için KDV'ler %1 olarak şekilleniyor. Ticari alanlar içinse %18 KDV geçerli.
 
Projedeki dairelerin şu ana kadar ne kadarı satıldı?
 
Bengi Hışır: Bununla ilgili bizim şöyle bir inanışımız var. Adet ve oran telaffuz edip işin sihrini kaçırmak istemiyoruz doğrusunu isterseniz. O bakımdan mahsuru yoksa söylemeyeyim yüzdeyi. Sadece şöyle söyleyebilirim; seçim durgunluğu başlayana kadar beklentimiz projenin 3'te 1'inin satışını gerçekleştirmekti. Onu şu ana kadar çoktan aştık.
 
Biraz da sosyal donatılardan bahsedelim. 
 
Yüzme havuzları, saunalar, fitness center, çocuk Oyun alanı ve kafeteryalar gibi alanlar mevcut her yerde olduğu gibi. Onun dışında kapalı otoparklarımız var, açıkta hiç otopark alanımız yok. O kapalı otoparklarımızı da siteye de aidatlara da olumlu yansısın diye bir oto yıkama servisi yerleştirdik biz. Bu dışarıya site yönetimi tarafından kiraya verilebilecek ve sitede oturanlara hizmet verecek olan bir oto yıkama ünitesi olacak. Bu sayede hem aidatlar bir miktar rahatlayacak  hem de gerçekten oturduğunuz yerde böyle bir hizmetin olması size kolaylık sağlayacak. Akşam evinize geldiğinizde aracınız alınacak götürüp yıkanacak yerine bırakılacak Sabah tertemiz aracınızla işinize gidebileceksiniz.
 
Aidatlar hangi seviyede olacak?
 
Bengi Hışır: Aidatlarla ilgili şu anda bir yönetim senaryosu çalışılıyor. Aşağı yukarı 6 ay sürecek bu çalışma. Türkiye'de konusunda çok uzman bir yönetim firmasıyla anlaştık. Siteyi şu an onlar yaşama geçmiş gibi varsayarak çeşitli üniteleri çalıştırıyorlar, yaşatıyorlar. Ona göre bir aidat senaryosu çıkacak ortaya fakat bizim beklentimiz çok uygun seviyelerde kalacağı aidatlarımızın. Çünkü baktığımızda biz genelde aslında firma olarak aidatları düşük seviyede tutacak tedbirleri alıyoruz. En baştan bizim satışımızı körükler deyip de giderleri çok yüksek hâle getirebilecek öğelerden sakınıyoruz. Mesela biraz önce bahsetmiştim  su öğesine yer vereceğiz peyzajda diye. Bazı projelerde bu su mesela aşağı yukarı 1.40 metre derinliğinde göletler havuzlar şeklinde yapılıyor. 
 
Tabii öyle yapıldığında bu suyun işletilmesi temiz tutulması ilaçlanması gibi unsurlar ön plana çıkıyor. Biz buradaki planlamamızda doğal gölet şeklinde yapacağız su öğesini. Hatta şu an biyolojik arıtmayla ilgili çalışmalar yapılıyor. Mümkün olduğunca burada site yönetiminin peyzaja harcadığı giderleri minimize etmeye çalışacağız. İşte bahçe sulamasıyla ilgili yağmur sularının toplanması gibi onun kullanılması gibi konuları göz önüne alıyoruz. Merkezi ısıtma zaten bir mecburiyet biliyorsunuz fakat biz merkezi ısıtmayı ön ödemeli sistem olarak yapıyoruz karta kontör yükleme şeklinde. Böylelikle insanlar yine ihtiyaç duydukları kadar kullanarak aynı zamanda aidatların toplanması zamanında ön ödemeli sistem olduğu için site yönetimini aidat toplamada zorlamayan bir sistem olarak ön plana çıkmış oluyor. Bütün bunları toparladığımızda aslında biz burada aşağı yukarı m2'de 1.5 lira civarı bir aidat olacağını tahmin ediyoruz.
 
Teslim sonrası fiyatlar ne kadar olur bir öngörünüz var mı? Ne kadar kazanır yatırımcı?
 
Bengi Hışır: Tabii o konuda da yaptığımız çalışmalar var. Biraz önce sohbet ederken bahsetmiştim bizim kendi satış senaryomuzda aşağı yukarıda 1 yıl gibi bir süre içerisinde satışların %80-85'ini tamamlayacağımızı öngörüyoruz ve bu süreçte %46 fiyat artışı yapmayı hedefledik. Teslim zamanı geldiğinde buradaki bölgenin prim artışı %80 olarak tahmin ediyoruz.
 
Dairelerin tamamı satışa sunulacak mı?
 
Bengi Hışır: Satış politikamız gereği dairelerin tamamı satışa açıldı. Hatta biz bu 1400 dairenin satışını başlatırken "Etaplara bölelim mi?" diye çokça aramızda tartıştık. Mesela çok rahat 3 etaba bölünebilir 500'erli etaplar hâlinde. Fakat orada özellikle bizim satış ekibi olarak yönetimden ricamız dairelerin tamamını satışa açmak oldu. Çünkü artık birçok projede insanlar bu etaplama mantığına alıştı. Etaplamada da şöyle bir kabul oluyor insanlar da müteaahit firma kendisi için en kıymetli olanları satışa açmamız bize önce lansman falan diyor kötü daireleri bize satıyor sonra iyi daireleri satışa açıyor fiyat yükselmiş oluyor diyorlar ve bu mantıkta çok da yanlış değiller gerçekten öyle hesaplamalar da yapılıyor. Biz müşteri dostu bir firma olmayı tercih ediyoruz. Bugüne kadar basında çok yer almadık belki kendimize göre yaptığımız bir takım projelerimiz oldu o projeler de dahil olmak üzere aslında. 
 
Biz bardaktaki su gibi şeffaf olmak istiyoruz yani baktığınız zaman arkası gözüksün. Biz de arkası görülen bir firma olmak istiyoruz bu sebeple biz burada bir etaplama yapıp işte lansman dönemi gelen müşterilerimizin ben şurdan almak istiyorum dediğinde kusura bakmayın biz orayı satışa açmadık şimdilik siz buradan alabilirsiniz 6 ay sonra diğer etabı satışa açtığımızda "buyrun gelin" demeyi haksızlık olarak gördük. Bizim inşaat ekibini zorlayacak bir şey bu 1400 dairenin hepsini aynı anda yapmak zorunda kalacaklar ama o da işte üretim kısmının problemi dedik. Biz satış ekibi olarak rica ettik bunu yönetimden onlar da kırmadı bizi kabul ettiler dolayısıyla 1400 dairenin tamamı satışta. Satın almak isteyen herkes istediği daireyi satın alabiliyor. Kesinlikle bizde biz orayı kendimize ayırdık biz orayı yabancı müşterilerimize ayırdık gibi bir söylemimiz de yok herkes eşit bir şekilde gelip burada dairesini seçebiliyor.
 
Ticari üniteleri kiraya mı vereceksiniz yoksa onlar da satılacak mı?
 
Bengi Hışır: Emlak Konut ticariler de açık arttırma usulü var. Siz önden açık satış veya şu blokları kendime ayırdım yapamıyorsunuz ticarilerde. Eğer müteahhit firma olarak bir takım ticari daireleri elinizde tutmak istiyorsanız açık artırmaya siz de katılmak zorundasınız. Eğer açık artırmalarda dükkanların tamamı gidiyorsa siz de yükselterek almak zorundasınız. Ancak ilk açık artırma neticesinde satılmayan birimler varsa onları Emlak Konutla anlaşıp bunları ben elimde tutmak istiyorum sizin payınızı vereyim diyebiliyorsunuz veya açık satışa çıkartabiliyorsunuz. Burada çok önemli dükkanlar var şu anda bana kalsa kesinlikle elimizde tutalım diyeceğim dükkanlar var onlarla ilgili açık artırmada bizde mücadele verebiliriz. Ama öte yandan netice itibariyle siz gayrımenkul geliştirici olduğunuz için bu biraz ürettiğiniz buzdolabını evde kullanmanız veya ürettiğiniz takım elbiseleri giymenize benziyor. Biz konut bölümünde satın almalar yaptık. Ticarilerde de öyle bir niyetimiz var bunu satışa çıktığındaki koşullar belirleyecek diyebilirim.

Dairelerin teslim tarihi ne zaman olacak?
 
Bengi Hışır: 2018 Nisan. 3 yıl olarak ilan ediyoruz. Oturum da o zaman başlayacak bizim teslimlerimizle beraber. Milliyet
 

Emlak Haberleri

Avrupark Bahçekent Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ödül İstanbul'da yeni kampanya!
  Ödül İstanbul'da yeni kampanya!

  Özyurtlar Holding, 'Ödül İstanbul' projesinde yeni bir kampanyaya start veriyor. Kampanyaya göre;'Ödül İstanbul'dan yüzde 5 peşin veayda 1.900 TL taksitle ev almak mümkün olacak.

 • Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman
  Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman

  Gökorman, orman manzaralı konumuyla ‘Lokasyona’, doğadan ilham alan özgün mimarisi ile ‘Tasarıma’, 44 yıllık Sinpaş güvencesi ve kalitesi ile ‘Markaya’ yatırımın en ideal adresi olacak.

 • IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi
  IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi

  Greenox, Dünya Bankası Grubu üyesi IFC (Uluslararası Finans Kurumu) tara-fından ülkemizde ilk defa uygulanacak EDGE (Yüksek Verimlilik için Tasarımda Mükemmellik) Sertifika Programı kapsa-mında, aday gösterilen özel sektör projeleri arasından seçilen tek proje ol-du.

 • Mod İstanbul Fiyat
  Mod İstanbul Fiyat

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Kağıthane'de yükselen Mod İstanbul projesinde daire fiyatları!

 • Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları
  Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları

  Eğer yeni bir ev satın aldıysanız ya da kiraladıysanız, ilk yapmanız gereken taşınmadan önce temizlemektir. Ancak bu evde sizden daha önce yaşayan olmadıysa, temizlik işi biraz daha zorlaşabilir. Sıfır ev temizliğinin püf noktalarını sizin için derledik.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer