|   |   | 

Aykanat’tan Çeşme’ye Dev Proje

İzmir’de inşaat sektörünün parlayan yıldızı Aykanat Yapı, Ayasaran’da, Sakız Adası’na uzanan panoramik manzaralı rezidans projesi yapacak.

Aykanat’tan Çeşme’ye Dev Proje

Aykanat Yapı İnşaat, Çeşme Ayasaranda’da bugüne kadar yapılmış en iyi prestijli rezidans projesi yapmak için çalışmalarına başladı. Sakız Adası’na uzanan panoramik manzarasıyla, Çeşme’nin en güzel koyu Ayasaranda Koyu’nda, Çeşme’nin sert rüzgarından uzak, denize sıfır bir konumda olacak projede tüm rezidanslar, deniz ve Sakız Adası’nı görebilecek. Eşsiz plajı, kendine özel koyu ile proje, rezidans sahiplerinin huzur ve konforu için tüm detayların düşünüldüğünü belirten yetkililer, mimarinin de eşsiz güzellikte olacağının altını çizdi.

Ünlü mimarın eseri

Projeyi, bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan Türkiye’nin en ünlü mimarlarından olan Durmuş Dilekci çizdi. Folkart dahil bir çok ünlü firmaların projelerinde yer alan Durmuş Dilekci, aynı zamanda 2003 yılından günümüze kadar, aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi’nin de yer aldığı ülkemizin önemli üniversitelerinde konuk öğretim görevlisi olarak yer aldı. Halen İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimari Tasarım dersleri veren Dilekci, üniversitelerle mesleki platformlardaki yarışmalarda jüri üyeliği yaptı.

Bilgi ve tecrübe

Durmuş Dilekci, çok sayıda akademik konferansa da konuşmacı olarak katıldı. DDA’da, Durmuş Dilekci ve ekibi; özel, kamusal veya yatırım sektörlerinde farklı projeler üzerinde, gerek kent, gerek mimari konularına, farklı perspektiften bakarak ve bilgi-birikim zenginliğini kullanarak geniş bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Ayrıca DDA, farklı alanlardaki uluslararası proje ofisleriyle, sanatçılarla, Reklam ajanslarıyla, bilgi ve deneyiminin paylaşılması bağlamında işbirliklerine önem veriyor.

Aykanat Ayasaranda projesine mimarın bakışı

Form, malzeme ve ışığın yarattığı dil ile ilgiliyim. Bu dil, her projenin özgün ruhunu oluşturur.
Her yeni projede konusuyla, topoğrafyasıyla ve çevresiyle birlikte bana bir şeyler anlatır.
Ayasaranda Aykanat projesinin de özgün dili, bunun üzerine şekilleniyor.  Çeşme’nin en güzel bölgelerinden Ayasaranda’nın kendine has doğal yapısıyla Ege Denizi’ni buluşturan, bütünleşme, sessizlik, dinginlik ve huzur gibi kavramların çağrıştırmaları üzerine projeyi tasarlıyoruz.
Denizden bakıldığında silüetin gücü, doğru yönlenme (manzara, güneş ve rüzgar) ve müstakilleşme kriterleri üzerinden hareket ediyoruz.

Milliyet

Yeni Proje Haberleri

Etiketler

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Aşçıoğlu Yapı, 2018 yılında başlayacakları projeleri açıkladı
  Aşçıoğlu Yapı, 2018 yılında başlayacakları projeleri açıkladı

  Türkiye ve yurtdışında inşaat sektörünün önemli oyuncuları arasında gösterilen Aşçıoğlu Yapı, yeni yılda yeni projelerinin inşaatına başlayacağını açıkladı. 1975 yılından beri ürettikleri projelerle yüzlerce yatırımcıyı konut sahibi yaptıklarını ifade eden Aşçıoğlu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aşçıoğlu, 2018'de üretecekleri yeni projelerinde de yatırımcılarına yüksek standartlarda yaşam imkanının yanı sıra yüksek prim fırsatı sunacaklarının altını çizdi.

 • The Holl Projesi Pendik’te yükseliyor
  The Holl Projesi Pendik’te yükseliyor

  Vefa ve Bekart İnşaat iş ortaklığı ile hayata geçirilecek olan The Holl, İstanbul'un gözde ilçelerinden biri haline gelen Pendik’in en prestijli projesi olma niteliği taşıyor.

 • 216 Koru Plus’ta ön satışlar başladı
  216 Koru Plus’ta ön satışlar başladı

  Çekmeköy, Taşdelen ve Sancaktepe’de hayata geçirdiği projeleriyle tanınan 216 Yapı’nın yeni projesi ‘216 Koru Plus’ ta ön satış dönemi başladı. Türk ailelerinin ihtiyaçlarına göre özel tasarlanan ve yatırımcılarına yüksek prim vaat eden projede daire fiyatları 2+1 için 295 bin TL’den başlıyor.

 • Edonia Garden’da ön talep toplanmaya başladı
  Edonia Garden’da ön talep toplanmaya başladı

  Kar Yapı tarafından Pendik’te hayata geçirilecek olan, ‘Edonia Garden’da ön talep süreci başladı.388 adet konut ve 12 adet ticari üniteden oluşan ‘Edonia Garden’ metrekare büyüklükleri brüt 64 m2 ila 147 m2 arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor. Projenin 2019 Aralık ayında teslim edilmesi planlanıyor.

 • Luxera’dan İki Yeni Proje
  Luxera’dan İki Yeni Proje

  “Luxera” markasıyla konut üreten Luxera Gayrimenkul, “Meydan ve Yenibosna” projelerini lansman ile birlikte satışa sundu.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer