|   |   |  Aykanat’tan Çeşme’ye Dev Proje

Aykanat’tan Çeşme’ye Dev Proje

İzmir’de inşaat sektörünün parlayan yıldızı Aykanat Yapı, Ayasaran’da, Sakız Adası’na uzanan panoramik manzaralı rezidans projesi yapacak.

Aykanat’tan Çeşme’ye Dev Proje

Aykanat Yapı İnşaat, Çeşme Ayasaranda’da bugüne kadar yapılmış en iyi prestijli rezidans projesi yapmak için çalışmalarına başladı. Sakız Adası’na uzanan panoramik manzarasıyla, Çeşme’nin en güzel koyu Ayasaranda Koyu’nda, Çeşme’nin sert rüzgarından uzak, denize sıfır bir konumda olacak projede tüm rezidanslar, deniz ve Sakız Adası’nı görebilecek. Eşsiz plajı, kendine özel koyu ile proje, rezidans sahiplerinin huzur ve konforu için tüm detayların düşünüldüğünü belirten yetkililer, mimarinin de eşsiz güzellikte olacağının altını çizdi.

Ünlü mimarın eseri

Projeyi, bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan Türkiye’nin en ünlü mimarlarından olan Durmuş Dilekci çizdi. Folkart dahil bir çok ünlü firmaların projelerinde yer alan Durmuş Dilekci, aynı zamanda 2003 yılından günümüze kadar, aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi’nin de yer aldığı ülkemizin önemli üniversitelerinde konuk öğretim görevlisi olarak yer aldı. Halen İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimari Tasarım dersleri veren Dilekci, üniversitelerle mesleki platformlardaki yarışmalarda jüri üyeliği yaptı.

Bilgi ve tecrübe

Durmuş Dilekci, çok sayıda akademik konferansa da konuşmacı olarak katıldı. DDA’da, Durmuş Dilekci ve ekibi; özel, kamusal veya yatırım sektörlerinde farklı projeler üzerinde, gerek kent, gerek mimari konularına, farklı perspektiften bakarak ve bilgi-birikim zenginliğini kullanarak geniş bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Ayrıca DDA, farklı alanlardaki uluslararası proje ofisleriyle, sanatçılarla, Reklam ajanslarıyla, bilgi ve deneyiminin paylaşılması bağlamında işbirliklerine önem veriyor.

Aykanat Ayasaranda projesine mimarın bakışı

Form, malzeme ve ışığın yarattığı dil ile ilgiliyim. Bu dil, her projenin özgün ruhunu oluşturur.
Her yeni projede konusuyla, topoğrafyasıyla ve çevresiyle birlikte bana bir şeyler anlatır.
Ayasaranda Aykanat projesinin de özgün dili, bunun üzerine şekilleniyor.  Çeşme’nin en güzel bölgelerinden Ayasaranda’nın kendine has doğal yapısıyla Ege Denizi’ni buluşturan, bütünleşme, sessizlik, dinginlik ve huzur gibi kavramların çağrıştırmaları üzerine projeyi tasarlıyoruz.
Denizden bakıldığında silüetin gücü, doğru yönlenme (manzara, güneş ve rüzgar) ve müstakilleşme kriterleri üzerinden hareket ediyoruz.

Milliyet

Yeni Proje Haberleri

Etiketler

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Ege Yapı, Cer İstanbul'u satışa çıkardı
  Ege Yapı, Cer İstanbul'u satışa çıkardı

  Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO güvencesiyle, gayrimenkul sektörü öncülerinden Ege Yapı tarafından geliştirilen, Yedikule Hisarı’nın yanındaki Cer İstanbul Projesinin detayları kamuoyu ile paylaşıldı.

 • Seha Yapı dört projesi ile Konya Gayrimenkul Fuarı’nda
  Seha Yapı dört projesi ile Konya Gayrimenkul Fuarı’nda

  İttifak Holding’in inşaat sektöründeki markası Seha Yapı, 3. İstanbul, Zermeram ve Seha Kanyonpark Evleri projelerinin yanı sıra Konya’da inşa edeceği yeni projesi 7 Renk Selçuklu’daki fırsatları Konya Gayrimenkul Fuarı’nda müşterilerinin beğenisine sunuyor.

 • Kandilli’ye Nef geliyor!
  Kandilli’ye Nef geliyor!

  İstanbul’un en özel noktalarından biri olan Kandilli’ye, lüks konut segmentine yenilikçi bakış açısı getiren konsepti ile Nef’in yeni projesi geliyor.

 • Sedat Kılınç İnşaat'tan yeni projeler!
  Sedat Kılınç İnşaat'tan yeni projeler!

  Kamuoyunun reklam filmlerinden dolayı Suat Altın olarak tanıdığı Sedat Kılınç, kaliteden ödün vermeden her ekonomik sınıfa hitap eden vizyonu ile inşaat sektörünün öncüsü olmaya hazırlanıyor.

 • Bahadır İnşaat’tan, lüks, çevreci, akıllı ve organik proje!
  Bahadır İnşaat’tan, lüks, çevreci, akıllı ve organik proje!

  Bahadır İnşaat Pendik’teki yeni projesi BAHADIR 148 ile, yüksek kalite ve yaşam standardını 365bin liradan başlayan fiyatlarıyla karlı bir yatırıma dönüştürme fırsatı sunuyor. Şehrin merkezinde ve hayatın içindeki konumuyla öne çıkan BAHADIR 148, aynı zamanda akıllı, çevreci ve organik bir yaşamın da kapılarını aralıyor

 • Etiler'e iki yeni konut projesi!
  Etiler'e iki yeni konut projesi!

  Etiler, Bağdat Caddesi, Fenerbahçe ve Kalamış’ta gerçekleştirdiği MaaNaa projeleri ile dikkat çeken RAM Gayrimenkul Yatırım A.Ş., düzenlediği özel etkinlik ile 'MaaNaa 30' ve 'MaaNaa 47' isimli iki yeni projesini tanıttı. A+ kalite ve önemli mimari gruplar tarafından tasarlanan projeler İstanbul'un kalbinde, Etiler'de hayata geçiriliyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.