|   |   | 

Aykanat’tan Çeşme’ye Dev Proje

İzmir’de inşaat sektörünün parlayan yıldızı Aykanat Yapı, Ayasaran’da, Sakız Adası’na uzanan panoramik manzaralı rezidans projesi yapacak.

Aykanat’tan Çeşme’ye Dev Proje

Aykanat Yapı İnşaat, Çeşme Ayasaranda’da bugüne kadar yapılmış en iyi prestijli rezidans projesi yapmak için çalışmalarına başladı. Sakız Adası’na uzanan panoramik manzarasıyla, Çeşme’nin en güzel koyu Ayasaranda Koyu’nda, Çeşme’nin sert rüzgarından uzak, denize sıfır bir konumda olacak projede tüm rezidanslar, deniz ve Sakız Adası’nı görebilecek. Eşsiz plajı, kendine özel koyu ile proje, rezidans sahiplerinin huzur ve konforu için tüm detayların düşünüldüğünü belirten yetkililer, mimarinin de eşsiz güzellikte olacağının altını çizdi.

Ünlü mimarın eseri

Projeyi, bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan Türkiye’nin en ünlü mimarlarından olan Durmuş Dilekci çizdi. Folkart dahil bir çok ünlü firmaların projelerinde yer alan Durmuş Dilekci, aynı zamanda 2003 yılından günümüze kadar, aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi’nin de yer aldığı ülkemizin önemli üniversitelerinde konuk öğretim görevlisi olarak yer aldı. Halen İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimari Tasarım dersleri veren Dilekci, üniversitelerle mesleki platformlardaki yarışmalarda jüri üyeliği yaptı.

Bilgi ve tecrübe

Durmuş Dilekci, çok sayıda akademik konferansa da konuşmacı olarak katıldı. DDA’da, Durmuş Dilekci ve ekibi; özel, kamusal veya yatırım sektörlerinde farklı projeler üzerinde, gerek kent, gerek mimari konularına, farklı perspektiften bakarak ve bilgi-birikim zenginliğini kullanarak geniş bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Ayrıca DDA, farklı alanlardaki uluslararası proje ofisleriyle, sanatçılarla, Reklam ajanslarıyla, bilgi ve deneyiminin paylaşılması bağlamında işbirliklerine önem veriyor.

Aykanat Ayasaranda projesine mimarın bakışı

Form, malzeme ve ışığın yarattığı dil ile ilgiliyim. Bu dil, her projenin özgün ruhunu oluşturur.
Her yeni projede konusuyla, topoğrafyasıyla ve çevresiyle birlikte bana bir şeyler anlatır.
Ayasaranda Aykanat projesinin de özgün dili, bunun üzerine şekilleniyor.  Çeşme’nin en güzel bölgelerinden Ayasaranda’nın kendine has doğal yapısıyla Ege Denizi’ni buluşturan, bütünleşme, sessizlik, dinginlik ve huzur gibi kavramların çağrıştırmaları üzerine projeyi tasarlıyoruz.
Denizden bakıldığında silüetin gücü, doğru yönlenme (manzara, güneş ve rüzgar) ve müstakilleşme kriterleri üzerinden hareket ediyoruz.

Milliyet

Yeni Proje Haberleri

Etiketler

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Sunis Blue Residence'ın satışları Şubat'ta başlıyor
  Sunis Blue Residence'ın satışları Şubat'ta başlıyor

  Turizmde büyük yatırımlara imza atan Sunis Group tarafından dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili üzerinde inşa edilen 152 lüks konutluk Sunis Blue Residence projesi yaklaşık 80 milyon Euro’ya mal olacak. 31 tipte inşa edilen projedeki dairelerin tamamı deniz manzaralı olacak. 2018 yılsonunda tamamlanacak projenin satışlarına ise 10 Şubat 2018 tarihinde başlanacak.

 • Edonia Garden’da ön satışlar başladı
  Edonia Garden’da ön satışlar başladı

  Kar Yapı’nın Pendik’te hayata geçirdiği ‘Edonia Garden’da ön satışlar başladı. 2019 yılı aralık ayında teslim edilmesi planlanan ve 388 adet konut ve 12 adet ticari üniteden oluşan ‘Edonia Garden’ projesinde daire fiyatları ise 250 bin TL’den başlıyor.

 • Kayı İnşaat’tan Cezayir’e bir otel projesi daha!
  Kayı İnşaat’tan Cezayir’e bir otel projesi daha!

  Faaliyet gösterdiği birçok sektördeki yatırımlarıyla uluslararası pazarlarda büyümeye devam eden Kayı Holding, son projesini Cezayir’de hayata geçirdi. Ülkenin üçüncü büyük şehri Konstantin’de tamamlanan Constantine Otel, her ihtiyacı karşılayan konaklama seçenekleriyle dikkat çekiyor.

 • Gökbayrak’tan Yeni Konut Projesi
  Gökbayrak’tan Yeni Konut Projesi

  Gökbayrak Group bünyesindeki Y Kare İnşaat, Mihraplı Parkı’nın yanı başında, eşsiz Uludağ manzarasına sahip daire ve iş yerlerinden oluşan yeni projesine başladı.

 • Keleş Center Airport’un temelleri atıldı
  Keleş Center Airport’un temelleri atıldı

  30 yılı aşkın tecrübesiyle çevreye duyarlı ve yaşam odaklı projelere imza atan Keleş İnşaat’ın Keleş Center Airport projesinin inşası başladı. 450 milyon TL yatırımla hayata geçirilen proje, İstanbul Atatürk Havalimanı ve E-5 otoyoluna sıfır konumuyla ön plana çıkıyor.

 • FlamingoBlu Mimarsinan’da maviyi ve yeşili bir arada sunuyor
  FlamingoBlu Mimarsinan’da maviyi ve yeşili bir arada sunuyor

  Tecde Group bünyesinde bulunan Makropoli İnşaat’ın projesi olan FlamingoBlu, şehrin kargaşasından uzakta aile projesi olarak tasarlandı. FlamingoBlu Büyükçekmece Mimarsinan’da konumu, manzarası ve imkanlarıyla ev sahibi olacaklara maviyi, yeşili ve huzuru bir arada bulabilecekleri kazançlı bir proje imkanı sunuyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer