|   |   | 

Aykanat’tan Çeşme’ye Dev Proje

İzmir’de inşaat sektörünün parlayan yıldızı Aykanat Yapı, Ayasaran’da, Sakız Adası’na uzanan panoramik manzaralı rezidans projesi yapacak.

Aykanat’tan Çeşme’ye Dev Proje

Aykanat Yapı İnşaat, Çeşme Ayasaranda’da bugüne kadar yapılmış en iyi prestijli rezidans projesi yapmak için çalışmalarına başladı. Sakız Adası’na uzanan panoramik manzarasıyla, Çeşme’nin en güzel koyu Ayasaranda Koyu’nda, Çeşme’nin sert rüzgarından uzak, denize sıfır bir konumda olacak projede tüm rezidanslar, deniz ve Sakız Adası’nı görebilecek. Eşsiz plajı, kendine özel koyu ile proje, rezidans sahiplerinin huzur ve konforu için tüm detayların düşünüldüğünü belirten yetkililer, mimarinin de eşsiz güzellikte olacağının altını çizdi.

Ünlü mimarın eseri

Projeyi, bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan Türkiye’nin en ünlü mimarlarından olan Durmuş Dilekci çizdi. Folkart dahil bir çok ünlü firmaların projelerinde yer alan Durmuş Dilekci, aynı zamanda 2003 yılından günümüze kadar, aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi’nin de yer aldığı ülkemizin önemli üniversitelerinde konuk öğretim görevlisi olarak yer aldı. Halen İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimari Tasarım dersleri veren Dilekci, üniversitelerle mesleki platformlardaki yarışmalarda jüri üyeliği yaptı.

Bilgi ve tecrübe

Durmuş Dilekci, çok sayıda akademik konferansa da konuşmacı olarak katıldı. DDA’da, Durmuş Dilekci ve ekibi; özel, kamusal veya yatırım sektörlerinde farklı projeler üzerinde, gerek kent, gerek mimari konularına, farklı perspektiften bakarak ve bilgi-birikim zenginliğini kullanarak geniş bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Ayrıca DDA, farklı alanlardaki uluslararası proje ofisleriyle, sanatçılarla, Reklam ajanslarıyla, bilgi ve deneyiminin paylaşılması bağlamında işbirliklerine önem veriyor.

Aykanat Ayasaranda projesine mimarın bakışı

Form, malzeme ve ışığın yarattığı dil ile ilgiliyim. Bu dil, her projenin özgün ruhunu oluşturur.
Her yeni projede konusuyla, topoğrafyasıyla ve çevresiyle birlikte bana bir şeyler anlatır.
Ayasaranda Aykanat projesinin de özgün dili, bunun üzerine şekilleniyor.  Çeşme’nin en güzel bölgelerinden Ayasaranda’nın kendine has doğal yapısıyla Ege Denizi’ni buluşturan, bütünleşme, sessizlik, dinginlik ve huzur gibi kavramların çağrıştırmaları üzerine projeyi tasarlıyoruz.
Denizden bakıldığında silüetin gücü, doğru yönlenme (manzara, güneş ve rüzgar) ve müstakilleşme kriterleri üzerinden hareket ediyoruz.

Milliyet

Yeni Proje Haberleri

Etiketler

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Ataköy Marina Park Residence 99’da ön talep dönemi başladı
  Ataköy Marina Park Residence 99’da ön talep dönemi başladı

  DATİ Holding, iki milyar dolar yatırımla hayata geçirdiği İstanbul Turizm Merkezi bünyesinde yer alan süper lüks rezidans etabında sınırlı sayıdaki ünite için ön talep toplamaya başladı. Eşsiz projede lansman öncesi sadece 29 ünite, 836 bin dolardan başlayan yüzde 20 avantajlı fiyatlarla satışa sunuluyor.

 • Dekon İnşaat’tan Yeni Proje Fırsatı
  Dekon İnşaat’tan Yeni Proje Fırsatı

  Geçtiğimiz aylarda, ekonominin nabzının atacağı İstanbul Finans Merkezi’nde inşa edilen Dekon Senkron projesini duyuran Dekon İnşaat, Finans Merkezi bölgesinde bir projeye daha start verdi.

 • MOD Gayrimenkul’den Iki Proje Birden Geliyor
  MOD Gayrimenkul’den Iki Proje Birden Geliyor

  Bahçelievler, Basın Ekspres Yolu ve çevresinde birçok rezidans, site, plaza, eğitim ve sağlık kurumu inşa eden MOD Gayrimenkul, önümüzdeki dönemde MOD Ekspres ve Güneşli projelerini hayata geçirecek.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer