|   |   | 

Aykanat’tan Çeşme’ye Dev Proje

İzmir’de inşaat sektörünün parlayan yıldızı Aykanat Yapı, Ayasaran’da, Sakız Adası’na uzanan panoramik manzaralı rezidans projesi yapacak.

Aykanat’tan Çeşme’ye Dev Proje

Aykanat Yapı İnşaat, Çeşme Ayasaranda’da bugüne kadar yapılmış en iyi prestijli rezidans projesi yapmak için çalışmalarına başladı. Sakız Adası’na uzanan panoramik manzarasıyla, Çeşme’nin en güzel koyu Ayasaranda Koyu’nda, Çeşme’nin sert rüzgarından uzak, denize sıfır bir konumda olacak projede tüm rezidanslar, deniz ve Sakız Adası’nı görebilecek. Eşsiz plajı, kendine özel koyu ile proje, rezidans sahiplerinin huzur ve konforu için tüm detayların düşünüldüğünü belirten yetkililer, mimarinin de eşsiz güzellikte olacağının altını çizdi.

Ünlü mimarın eseri

Projeyi, bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan Türkiye’nin en ünlü mimarlarından olan Durmuş Dilekci çizdi. Folkart dahil bir çok ünlü firmaların projelerinde yer alan Durmuş Dilekci, aynı zamanda 2003 yılından günümüze kadar, aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi’nin de yer aldığı ülkemizin önemli üniversitelerinde konuk öğretim görevlisi olarak yer aldı. Halen İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimari Tasarım dersleri veren Dilekci, üniversitelerle mesleki platformlardaki yarışmalarda jüri üyeliği yaptı.

Bilgi ve tecrübe

Durmuş Dilekci, çok sayıda akademik konferansa da konuşmacı olarak katıldı. DDA’da, Durmuş Dilekci ve ekibi; özel, kamusal veya yatırım sektörlerinde farklı projeler üzerinde, gerek kent, gerek mimari konularına, farklı perspektiften bakarak ve bilgi-birikim zenginliğini kullanarak geniş bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Ayrıca DDA, farklı alanlardaki uluslararası proje ofisleriyle, sanatçılarla, Reklam ajanslarıyla, bilgi ve deneyiminin paylaşılması bağlamında işbirliklerine önem veriyor.

Aykanat Ayasaranda projesine mimarın bakışı

Form, malzeme ve ışığın yarattığı dil ile ilgiliyim. Bu dil, her projenin özgün ruhunu oluşturur.
Her yeni projede konusuyla, topoğrafyasıyla ve çevresiyle birlikte bana bir şeyler anlatır.
Ayasaranda Aykanat projesinin de özgün dili, bunun üzerine şekilleniyor.  Çeşme’nin en güzel bölgelerinden Ayasaranda’nın kendine has doğal yapısıyla Ege Denizi’ni buluşturan, bütünleşme, sessizlik, dinginlik ve huzur gibi kavramların çağrıştırmaları üzerine projeyi tasarlıyoruz.
Denizden bakıldığında silüetin gücü, doğru yönlenme (manzara, güneş ve rüzgar) ve müstakilleşme kriterleri üzerinden hareket ediyoruz.

Milliyet

Yeni Proje Haberleri

Etiketler

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!
  STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!

  Sabiha Gökçen Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, Marmaray, metro, deniz oto-büsü gibi ulaşım hatlarının tam merkezinde olması nedeniyle İstanbul’un en gözde ilçesi konumuna gelen Kartal, amortisman süresinin 18 yıl olmasıyla da konut alıcısının yüzünü güldürüyor. Kartal Atalar’da Yuvam Kartal’dan sonra Kartallife-Atalar projesiyle büyük ses getiren STCA Gayrimenkul, Kartal’da 3 yıl içerisinde 5 yeni proje daha hayata geçirecek.

 • Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe
  Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe

  Ceylan İnşaat, inşaat sektöründeki tecrübesini Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı getirdiği Zer Göztepe ile taşıyor. İlbank, KİPTAŞ ve Ceylan İnşaat’ın bilirkişiliğiyle ortaya çıkan proje; 675 konuttan meydana gelecek 360 derece bir yaşam projesi olarak yükselmeye hazırlanıyor.

 • İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı
  İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı

  Sefa İnşaat & Koyuncu İnşaat ortaklığıyla İstanbul Anadolu Yakası Maltepe’de hayata geçirilen ‘Evinpark Ada & Tepe’ ve Kadıköy Fikirtepe’de yükselen ‘Evinpark Kadıköy’ projesinde lansman öncesinde 0,88 faiz ve 120 ay vade avantajlarıyla ön satışlara başlandı.

 • Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı
  Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı

  Konutta ‘kalite’ ve ‘güven’in markası MESA, Anadolu Yakası’nda Projeleri ile yükselmeye devam ediyor. Maltepe’de başlayacak projesi GÖKADA için ön talep başvurularını almaya başladı. Eşsiz Adalar Manzarası ve tertemiz orman havasıyla Mesa GÖKADA Projesi için ön talepte bulunanlar, konut seçimi ve lansman fırsatlarından yararlanma ayrıcalıklarına şimdiden sahip olabilecekler.

 • MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor
  MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor

  Basın Ekspres Yolu’nda MOD Bahçelievler projesini yürüten MOD Gayrimenkul, aynı bölgede iki yeni projeye birden hazırlanıyor: 300 home ofisten oluşan MOD Ekspres ve 300 konuttan oluşan MOD Güneşli. MOD Gayrimenkul MOD Ekspres’e 2018, MOD Güneşli’ye ise 2019 yılında başlayacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer