|   |  Aykar inşaat Firması
Aykar inşaat

Aykar inşaat

  • Kuruluş Tarihi :

  • Proje Sayısı : 3

Aykar inşaat, konut, ofis ve residence projeleri, Aykar inşaat hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Aykar inşaat ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Aykar inşaat Hakkında

Tam 22 yıldır;
Mühendislik ve Müşavirlik,
 
Yapı Malzeme Laboratuvar Hizmetleri
 
İnşaat Taahhüt, Proje Geliştirme ve Satışı Hizmetleri
 
alanlarında faaliyet yürütmekte olan AYKAR İNŞAAT, yapmış olduğu tüm çalışmalarda müşteri memnuniyetini ve etik değerleri esas almaktadır.
 
22 yıllık deneyim ve mesleki birikim ile çalışmalarını yürüten kuruluşumuz, güçlü mali yapısı ve mühendislik bilgisi ile müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermekten gurur duymaktadır.
 
İnşaat sektöründe mühendislik  bilgi  ve mesleki deneyime dayalı olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan Grubumuz bünyesinde ana kuruluş AYKAR İNŞAAT ve AYKAR MÜHENDİSLİK İle iştirakimiz ANF İnşaat ve Turizm Ltd.Şti. ve kurmuş olduğumuz proje ortaklıkları bulunmaktadır.
 
Grubumuz bünyesindeki  Şirketler  ile arazi geliştirme,satış,yapım, mühendislik, müşavirlik ,malzeme laboratuar hizmetleri ile vinç kiralama hizmetleri alanında güçlü öz kaynakları ,mesleki bilgi ve deneyimi ile faaliyet göstermektedir.
 
Grubumuzun faaliyet alanları;
 
Gayrimenkul ve Satışı
Kentsel Dönüşüm Hizmetleri
Konut ve Ticari Yapıların Yapım İşleri
Mühendislik ve Müşavirlik Hizmetleri
Yapı Malzeme Test ve Deney Hizmetleri
Vinç Kiralama Hizmetleri
olarak sıralanabilir.
 
Gayrimenkul ve Satışı
 
Şirketlerimizin ve bağlı ortaklıklarımızın mülkiyetinde bulunan veya  gerçek veya tüzel kişilerle yapılan satın alma,kat karşılığı/hasılat paylaşımı sözleşmeleri ile geliştirilmeye uygun gayrimenkullerin üzerinde günümüz kullanıcı ihtiyaç ve taleplerine uygun olarak konut veya ticari amaçlı projeler Mimari Proje Grubumuz ile birlikte tasarlanıp uygulanmaktadır.
 
Geliştirilen bu projeler Şirketlerimiz veya ortaklıklarımız tarafından satış sonrası müşteri memnuniyeti esas alınarak tasarlanmakta ve inşa edilmektedir.
 
İnşa edilen bu konut veya ticari üniteler grubumuzun proje için belirlediği stratejiye uygun olarak satmakta veya kiralamaktadır.
 
Grubumuz gerçekleştirilecek projenin büyüklüğü, konumu ve pazardaki rekabet koşullarına göre geliştirdiği projeleri yine konusunda deneyimli ve aynı ilkelere sahip olan diğer Şirketlerle Proje Ortaklıkları kurabildiği gibi mevcut ortaklıklara da iştirak etmektedir.
 
Kentsel Dönüşüm Hizmetleri
 
6306 sayılı Afet Riski Taşıyan Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ve Uygulama yönetmeliği kapsamında ruhsatlı veya ruhsatsız olarak inşa edilmiş ancak yürürlükteki mevzuata göre olası afetler karşısında risk taşıyan ve sahip olduğu özellikler itibariyle estetik,konfor ve güvenlikten yoksun olan yapıların dönüştürülmesi sürecinde aşağıdaki hizmetler verilmektedir.
 
Bu kapsamda;

Riskli Yapı Tespit ve Değerlendirilmesi,

Yapının yıkılması sonrasında yürürlükteki imar planına göre yeniden inşa edilebilecek yapı veya yapılar için fizibilite raporu hazırlanması,

Ön mimari proje hazırlanması

Kira ve taşınma yardımı veya faiz desteği için başvuru ve gerekli işlemlerin takibi

Teknik Şartname ve Sözleşme Taslağı hazırlanması

Mevcut yapıların yıkılarak enkazın kaldırılması

Proje ve eklerinin hazırlanarak yapı ruhsatı alınması

Yapı veya yapıların sözleşme kapsamında yeniden inşa edilmesi ve hak sahiplerine teslimi ile ilgili iş ve işlemler doğrudan tarafımızdan veya çözüm ortaklarımız ile birlikte sunulmaktadır.
 
Konut ve Ticari Yapıların Yapım İşleri
 
Aykar İnşaat çatısı altında arazi geliştirerek veya kentsel dönüşüm kapsamında satın alma veya kat karşılığı/hasılat paylaşımı ile edinilmiş olan taşınmazlar üzerinde ;
 
Konut
 
İş Merkezi
 
Ticari+Konut (Ofis,Dükkan v.b.) olarak tekil veya toplu yapı (site) şeklinde projeler geliştirilmekte ve yılların deneyimi ile kaliteli malzeme, işçilik ve nitelikli tasarım ile inşa edilmektedir.
 
Kuruluştan günümüze 20 yılı aşkın sürede bir çok projede imzası olan Grubumuzun bu alan dışında taahhüt sektöründe de önemli referansları bulunmaktadır.
 
Anahtar teslimi usulde sanayi ve konut türü yapılar tasarımdan teslime kadar her aşamada bilgi ve deneyimimizle güvenle inşa edilmektedir.
 
Mühendislik ve Müşavirlik Hizmetleri
 
Grubumuzu oluşturan Şirketlerimizin kuruluşundan günümüze;
 
Mimari,Statik,Mekanik ve Elektrik Projelerinin tasarımı ve hazırlanması,
 
Mühendislik ve Yapım Alanında teknik müşavirlik ve proje yönetimi hizmetlerinin verilmesi  hizmetlerini deneyimli teknik kadromuz ile verilmekteyiz.
 
2000 yılından 2011 yılına kadar Grubumuz kurucusu tarafından kurulmuş ve yönetilmiş olan Teknik Yapı Denetim Grubu çatısı altındaki Şirketlerle İstanbul, Bursa, Antalya, Eskişehir, Kocaeli ve Yalova illerinde pek çok nitelikli ve prestijli projede 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun kapsamında yapı denetimi hizmeti sunulmuştur.
 
Şirketimiz güçlü teknik kadrosu ile mesleki bilgi ve deneyimi ile bu alanda gerçekleştirdiği önemli referanslara sahiptir.
 
Yapı Malzeme Test ve Deney Hizmetleri
 
Grubumuz Şirketlerinden AYKAR MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ. çatısı altında 2003 yılında kurulmuş bulunan Aykar Yapı Malzeme Laboratuvarı ile;
 
Yapı Malzemelerinin ilgili mevzuat kapsamında test ve deneylerinin yapılabilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından almış olduğu izin belgesi ile TS-EN 17025 kapsamında İstanbul ilinde hizmet verilmektedir.
 
AYKAR YAPI MALZEME LABORATUARI unvanı altında Denetçi Mühendis ve Kalite Güvence Müdürü nezaretinde tekniker ve teknisyenlerimiz tarafından

Taze Betondan Alınan Numuneler üzerinde Basınç Deneyi

Beton Çelik Çubukları üzerinde akma,çekme ve kopma deneyi

Sertleşmiş Beton Üzerinde Tahribatlı Yöntem  (Karot )ile numune alınarak basınç dayanımı deneyi
 
 Sertleşmiş Beton Üzerinde Tahribatsız Yöntem  (Schmidt Çekici )ile okuma yapılarak yaklaşık dayanım tespiti
 
 Çökme deneyi (slump)
 
 Mevcut yapılarda pas payı tespiti
 
 Mevcut yapılarda Ferro Scan Cihazı ile tahribatsız olarak donatı tespiti işlemleri yapılmaktadır.
 
Söz konusu hizmetler yapı denetim kuruluşları başta olmak üzere kamu ve özel sektör tarafından inşa edilen yapılarda titizlikle sürdürülmektedir.
 
Vinç Kiralama Hizmetleri
 
2014 yılında kurulmuş olan iştirakimiz ANF İnşaat ve Turizm Ltd.Şti. inşaat sektöründe yatay ve düşey malzeme taşıma amacıyla kullanmak üzere edinmiş olduğumuz Mobil ve Kule Vinçlerle gerek kendi şantiyelerimizde gerekse hizmet talebinde bulunan müşterilerimize İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği Mevzuatına uygun şekilde kiralama hizmeti verilmektedir.
 
Şirketlerimiz ve Ortaklıklarımız
 
Grubumuz, bünyesindeki üç şirket ve iki ortaklık ile faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
AYKAR MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK İNŞAAT TAAH. ve TİC. LTD. ŞTİ
 
1993 – 2014 arasında müşavirlik ve inşaat faaliyetleri yürüten AYKAR MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK İNŞAAT TAAH. ve TİC. LTD. ŞTİ, 2014 yılında gerçekleşen kurumsal yapılanma ile birlikte;
 
2003 yılında başlamış olduğu “Yapı Malzeme Laboratuvar” hizmetlerini,
 
2000 yılından 2013 yılına kadar “Teknik Yapı Denetim”, “Tezkan Yapı Denetim” ‘İkia Yapı Denetim’ firmaları çatısı altında sürdürdüğü mühendislik faaliyetlerini,
 
Kentsel Dönüşüm mühendislik hizmetlerini,
 
Proje hizmetleri, yapım işi kontrollük hizmetleri ile proje yönetim hizmetlerini de bünyesine katmıştır.

ANF İNŞAAT VE TURİZM LTD. ŞTİ
 
Grubumuza, 2014 yılında iştirakimiz olarak katılan ANF  İNŞAAT VE TURİZM LTD. ŞTİ, İş Makinaları alım satım kiralama ve  inşaat faaliyetleri alanında hizmet vermek üzere kurulmuştur.
 
Mobil vinç ve Kule vinç satın alarak sektöre ve Şirketlerimize hizmet sunmaktadır. Ayrıca gayrimenkul geliştirme ve turizm alanında yatırım planlanmaktadır.

ANF SEFAKÖY PROJESİ ORTAKLIĞI

Grubumuzun faaliyet alanı olan gayrimenkul geliştirme ve kentsel dönüşüm faaliyetleri kapsamında, 115 Üniteden oluşan ASUDE YAŞAM SEFAKÖY Projesini gerçekleştirmek üzere NRN Yapı ve FOURHAND Yapı ile gerçekleştirilen ortaklık 2014 yılında kurmuş olup projenin tamamlanması ile birlikte sona erecektir.

AYKAR İNŞAAT-NRN YAPI HALKALI PROJESİ ORTAKLIĞI

Grubumuzun faaliyet alanı olan gayrimenkul geliştirme ve kentsel dönüşüm faaliyetleri kapsamında, 53 Üniteden oluşan ASUDE YAŞAM HALKALI Projesini gerçekleştirmek üzere NRN Yapı ile 2013 yılında kurulmuş olan ortaklık, projenin tamamlanması ile birlikte sona erecektir.
 

Tel: 0212 441 1666
Fax: 0212 573 3950
Email: info@aykarinsaat.com
Adres: Florya Şenlikköy Mahallesi, Avcılar Sokak No:5 D:6 (Migros Üstü) İstanbul / Bakırköy

Aykar inşaat Projeler Haritası

Aykar inşaat Projeleri

Aykar inşaat Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.