|   |   |  Az bir bütçeyle mutfağınızı nasıl yenileyebilirsiniz?

Az bir bütçeyle mutfağınızı nasıl yenileyebilirsiniz?

Az bir bütçeyle, kırıp dökmeden ve ustalara başvurmak zorunda kalmadan mutfağınızı nasıl baştan yaratırsınız?

Az bir bütçeyle mutfağınızı nasıl yenileyebilirsiniz?

 

Tertemiz ve ışıl ışıl duvarlar

edictum - UNIKAT MOBILIAR: rustik tarz tarz Mutfak

Her odada olduğu gibi, mutfaklarda da en hızlı kirlenen, lekelenen ve eskiyen yüzeyler duvarlardır ve kirli ve eskimiş boyalı duvarlar her zaman içeriyi olduğundan daha kasvetli ve kötü gösterir. Mutfağınıza yeni ve taze bir atmosfer katabilmek için yapabileceğiniz ilk ve en pratik şey, duvarları boyamak olacaktır. Özellikle çarpıcı tonlarda açık ve parlak renkler kullanırsanız, mutfağınızda iç açıcı ve ferah bir yenilik hissi oluşacaktır. Mutfak duvarlarındaki boya iyi durumdaysa sıkı bir duvar temizliği bile içerideki havayı dönüştürmeye yeter.

Dolap kapakları

Mandalin Dizayn – Sinpaş Ege Boyu 1+1 Daire Tadilat Projesi: kırsal tarz tarz Mutfak

Artık çoğu evde hazır mutfaklar kullanılıyor ve hazır mutfak modelleri bugünün teknolojisi ile bir hayli çeşitlense de, yenilerken bize avantaj sağlayan standart boyutlarda üretilen mutfak ünitelerine sahip oluyorlar. Yani mutfak dolaplarınızı yenilemek için tüm dolapların sökülüp yenilerinin takılmasına gerek yok. Standart boyutlardaki mutfak dolap ve çekmecelerinizin yalnızca kapaklarını değiştirerek tasarımlarını yenileyebilirsiniz.

Kulplar ve küçük ayrıntılar

İndeko İç Mimari ve Tasarım – 4.Levent Evi: klasik tarz tarz Mutfak

Unutmayın ki iyi bir dekorasyonu belirleyen ana unsur ince detaylardır. Bu ince detaylar farklılaştığında da söz konusu mekan tahmin edilenden çok daha fazla değişir. Mutfak dolap ve çekmecelerinin sıradan görünümlü eski kulplarını yapı marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz şık kulplarla değiştirmek hem çok kolay, hem de çok şık yenilik fikirlerinden sadece biri. Aslında yapmanız gereken tek şey mutfağınıza gidip bu tip küçük ayrıntıları kontrol etmek ve neleri değiştirebileceğinizi düşünmek. Buzdolabı magnetlerinizi yenilemek bile mutfağınızı ferahlatan bir hamle olacaktır inanın.

Dolapları boyayarak yenilemek

LOLA 38 Hotel – Kitchen : akdeniz tarzı tarz Mutfak

Eski mutfak dolaplarınıza yeni bir görünüm kazandırmanın bir başka çok ekonomik yolu elinize fırça ve boyayı alıp işe girişmek olabilir! Birbirinden güzel renklerle dolaplarınızı istediğiniz gibi boyayabilirsiniz.

Batarya & musluklar

Ali İhsan Değirmenci Creative Workshop – Modern Wooden House (Modern Ahşap Ev): modern tarz Mutfak

Küçük ayrıntılardan biri gibi gelebilir, ama aslında hiç de öyle değil. Fark etmeseniz de mutfağınızın merkezini lavabo ve batarya ünitesi oluşturuyor çünkü her yapılan yemek ve her bulaşık ve temizlik oradan mutfağa yayılıyor. Dikkat ederseniz mutfağınıza girince gözünüzün ilk gittiği yer lavabo ünitesidir. Yani bu kısım hem fonksiyonel açıdan en önemli kısım, hem de estetik açıdan en çok dikkat çeken kısım. Haliyle mutfağınızdaki eskimiş bataryayı değiştirmek ve yeni nesil musluklar tercih etmek hem kullanışlı bir lavabo ünitesi ortaya çıkaracak, hem de mutfağınıza taze bir estetik katacaktır.

Işıklandırma

EZGİ AYDOGDU İçmimarlık Danışmanlık ve İnşaat Hiz. – Ataşehir_Konut: modern tarz Mutfak

Aydınlatma sistemleri her oda için çok önemli dekorasyon unsurlarıdır; dekorasyonu, mobilyaları ve aksesuarları vurgulayan, aktif olarak kullanılan mutfak gibi dinamik yaşam alanlarında kullanım kolaylığı sağlayan ve çok şey değiştirebilen bir ögedir aydınlatma. Mutfağınızdaki tezgah üstü, dolap içi ve genel ışıklandırma ünitelerini yenileyerek daha ışıl ışıl ve aydınlık bir ortam ortaya çıkarırsanız içerisinin bir hayli ferahlayacağını da göreceksiniz.

Milliyet Emlak

 

 

 

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • L’UNICA’dan sofralara modern dokunuş
  L’UNICA’dan sofralara modern dokunuş

  Yaşam alanlarına konforlu ve estetik mobilyalarıyla prestij ve keyif katan L’unica, 2019 ilkbahar-yaz koleksiyonunda yer alan Cloud yemek masası ve sandalyesiyle sofralara modern ve şık bir görünüm kazandırıyor.

 • L’unica’dan stil sahibi sehpalar
  L’unica’dan stil sahibi sehpalar

  Fonksiyonelliğin ve kalitenin ön planda tutulduğu tasarımlarını konfor ve estetikle buluşturan L’unica, 2019 ilkbahar-yaz koleksiyonunda yer alan yeni sehpaları ile mekanlara prestij katıyor.

 • Açik havada rahatliği ikiye katlayan tasarim
  Açik havada rahatliği ikiye katlayan tasarim

  Her tarza uygun tasarımlarıyla açık havaya prestij ve keyif katan L’unica, 2019 ilkbahar-yaz koleksiyonunun iddialı parçalarından Cape Town Oturma Grubu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

 • Bahçe mobilyalarinda 2019 trendleri
  Bahçe mobilyalarinda 2019 trendleri

  Bahar ve yaz aylarında zamanın büyük bir kısmı açık havada geçiyor. Havaların ısınmasıyla birlikte bahçe mobilyaları için araştırma yapanların en çok merak ettiği konuların başında ise yeni trendler geliyor.

 • Häfele’den eviye ve lavabo altlarına özel çözümler
  Häfele’den eviye ve lavabo altlarına özel çözümler

  Ürün ve çözümlerini geliştirirken mekanların ve kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Häfele, genellikle atıl bırakıldığı için kullanılamayan eviye ve lavabo altlarına özel çözümleriyle bu alanları daha işlevsel hale getiriyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.