|   |   |  Az bir bütçeyle mutfağınızı nasıl yenileyebilirsiniz?

Az bir bütçeyle mutfağınızı nasıl yenileyebilirsiniz?

Az bir bütçeyle, kırıp dökmeden ve ustalara başvurmak zorunda kalmadan mutfağınızı nasıl baştan yaratırsınız?

Az bir bütçeyle mutfağınızı nasıl yenileyebilirsiniz?

 

Tertemiz ve ışıl ışıl duvarlar

edictum - UNIKAT MOBILIAR: rustik tarz tarz Mutfak

Her odada olduğu gibi, mutfaklarda da en hızlı kirlenen, lekelenen ve eskiyen yüzeyler duvarlardır ve kirli ve eskimiş boyalı duvarlar her zaman içeriyi olduğundan daha kasvetli ve kötü gösterir. Mutfağınıza yeni ve taze bir atmosfer katabilmek için yapabileceğiniz ilk ve en pratik şey, duvarları boyamak olacaktır. Özellikle çarpıcı tonlarda açık ve parlak renkler kullanırsanız, mutfağınızda iç açıcı ve ferah bir yenilik hissi oluşacaktır. Mutfak duvarlarındaki boya iyi durumdaysa sıkı bir duvar temizliği bile içerideki havayı dönüştürmeye yeter.

Dolap kapakları

Mandalin Dizayn – Sinpaş Ege Boyu 1+1 Daire Tadilat Projesi: kırsal tarz tarz Mutfak

Artık çoğu evde hazır mutfaklar kullanılıyor ve hazır mutfak modelleri bugünün teknolojisi ile bir hayli çeşitlense de, yenilerken bize avantaj sağlayan standart boyutlarda üretilen mutfak ünitelerine sahip oluyorlar. Yani mutfak dolaplarınızı yenilemek için tüm dolapların sökülüp yenilerinin takılmasına gerek yok. Standart boyutlardaki mutfak dolap ve çekmecelerinizin yalnızca kapaklarını değiştirerek tasarımlarını yenileyebilirsiniz.

Kulplar ve küçük ayrıntılar

İndeko İç Mimari ve Tasarım – 4.Levent Evi: klasik tarz tarz Mutfak

Unutmayın ki iyi bir dekorasyonu belirleyen ana unsur ince detaylardır. Bu ince detaylar farklılaştığında da söz konusu mekan tahmin edilenden çok daha fazla değişir. Mutfak dolap ve çekmecelerinin sıradan görünümlü eski kulplarını yapı marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz şık kulplarla değiştirmek hem çok kolay, hem de çok şık yenilik fikirlerinden sadece biri. Aslında yapmanız gereken tek şey mutfağınıza gidip bu tip küçük ayrıntıları kontrol etmek ve neleri değiştirebileceğinizi düşünmek. Buzdolabı magnetlerinizi yenilemek bile mutfağınızı ferahlatan bir hamle olacaktır inanın.

Dolapları boyayarak yenilemek

LOLA 38 Hotel – Kitchen : akdeniz tarzı tarz Mutfak

Eski mutfak dolaplarınıza yeni bir görünüm kazandırmanın bir başka çok ekonomik yolu elinize fırça ve boyayı alıp işe girişmek olabilir! Birbirinden güzel renklerle dolaplarınızı istediğiniz gibi boyayabilirsiniz.

Batarya & musluklar

Ali İhsan Değirmenci Creative Workshop – Modern Wooden House (Modern Ahşap Ev): modern tarz Mutfak

Küçük ayrıntılardan biri gibi gelebilir, ama aslında hiç de öyle değil. Fark etmeseniz de mutfağınızın merkezini lavabo ve batarya ünitesi oluşturuyor çünkü her yapılan yemek ve her bulaşık ve temizlik oradan mutfağa yayılıyor. Dikkat ederseniz mutfağınıza girince gözünüzün ilk gittiği yer lavabo ünitesidir. Yani bu kısım hem fonksiyonel açıdan en önemli kısım, hem de estetik açıdan en çok dikkat çeken kısım. Haliyle mutfağınızdaki eskimiş bataryayı değiştirmek ve yeni nesil musluklar tercih etmek hem kullanışlı bir lavabo ünitesi ortaya çıkaracak, hem de mutfağınıza taze bir estetik katacaktır.

Işıklandırma

EZGİ AYDOGDU İçmimarlık Danışmanlık ve İnşaat Hiz. – Ataşehir_Konut: modern tarz Mutfak

Aydınlatma sistemleri her oda için çok önemli dekorasyon unsurlarıdır; dekorasyonu, mobilyaları ve aksesuarları vurgulayan, aktif olarak kullanılan mutfak gibi dinamik yaşam alanlarında kullanım kolaylığı sağlayan ve çok şey değiştirebilen bir ögedir aydınlatma. Mutfağınızdaki tezgah üstü, dolap içi ve genel ışıklandırma ünitelerini yenileyerek daha ışıl ışıl ve aydınlık bir ortam ortaya çıkarırsanız içerisinin bir hayli ferahlayacağını da göreceksiniz.

Milliyet Emlak

 

 

 

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • 2020 yılı ev dekorasyonunda minimalizm in, maksimalizm out!..
  2020 yılı ev dekorasyonunda minimalizm in, maksimalizm out!..

  Yaşam alanlarının stilini ve yapısını sihirli dokunuşlarla değiştiren ‘TOUCHING’in (Mimari Dokunuş) Türkiye’deki öncüsü ve uygulayıcısı olan Yüksek Mimar Emel BALCI, 2020 ev dekorasyonunda maksimalist dekorasyon trendinin hakim olacağını söyledi.

 • Mutfaklarda minimal esintiler
  Mutfaklarda minimal esintiler

  2020’de hayatınızda değişiklik yapmaya, evinizin kalbi mutfaklardan başlayın. Tresette Mutfak’ın minimal tarzdan hoşlanan kişilere hitap ettiği modeli “Tresette Uno” ile mutfaklar, eskisinden daha keyifli sohbetlerin yapıldığı yaşam alanlarına dönüşüyor.

 • Tasarımı sadelikle buluşturan seri ‘Zero 2.0’
  Tasarımı sadelikle buluşturan seri ‘Zero 2.0’

  Alışılmış banyo tasarımına farklı ve modern bir bakış açısı kazandıran Kale Banyo, yeni lavabo serisi Zero 2.0’ın sıra dışı çizgileri ve ince tasarımı ile banyolara tasarım özgürlüğü sunuyor.

 • Sonbahar renkleri ile sezonun dekorasyon trendleri
  Sonbahar renkleri ile sezonun dekorasyon trendleri

  Yaz mevsiminin rehavetini üzerimizden atıp yeni sezona hazırlandığımız bu günlerde yılın sonbahara özgü trendlerini analiz eden EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, toprak tonlarına eşlik eden sarılar ve yeşillerin yanı sıra iç mekanlarda yükselen ahşap kullanımını ve yeni eğilimleri aktardı.

 • Dikkat Magic sürme kapı var!
  Dikkat Magic sürme kapı var!

  Artella Ahşap Kapı Sistemleri, dar alanlara rahatlık sağlamak için Magic sürme kapıyı tüketicilerin beğenisine sundu.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.