|   |   |  Azerbaycanlı Zülfikarlı Grup Türkiye’ye 60 milyon TL yatırım yapacak 

Azerbaycanlı Zülfikarlı Grup Türkiye’ye 60 milyon TL yatırım yapacak 

Azerbaycan’ın önde gelen sanayici ailelerinden Zülfikarlı Grup, Türkiye’ye 60 milyon TL tutarında inşaat, makine üretimi ve gıda sektörüne yatırım yapacağını açıkladı.

Azerbaycanlı Zülfikarlı Grup Türkiye’ye 60 milyon TL yatırım yapacak 

Türkiye ekonomisinin geleceğine güvendiklerini ve uzun vadeli yatırımlarına devam edeceklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Zülfikarlı, "Halihazırda turizm, gıda, inşaat, metal profil gibi alanlarda 2005 yılından bu yana Türkiye’ye yatırım yapıyoruz. Dost zor günde belli olur deyip kardeş ülke Türkiye’ye 60 milyon TL daha yatırım yapmaya karar verdik. Ekonomik durgunluk var deyip Türkiye’ye yatırım yapmayan yabancı yatırımcı fırsat trenini kaçırır" diye konuştu. 

Türkiye’de 2005 yılından bu yana yatırımlarına devam eden Azerbaycanlı Zülfikarlı Grup, 2019 yılı için 60 milyon TL yeni yatırım kararı aldığını açıkladı. Yaşanan ekonomik durgunluğu, yatırım için fırsat olarak gördüklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Zülfikarlı, "2018 yılını 40 milyon TL yatırımla kapatacağız. 2019 yılında 60 milyon TL daha yeni yatırım planladık. Şu anda Gebze’de makine ve metal profil üretimi yapan Sönmezler Metal isimli fabrikamızda 280 kişiye istihdam sağlıyoruz. Bu fabrikaya ek üretim birimleri kuracağız. 300 bin ton olan üretimimizi 450 bin tona çıkarmak için kapasite ve üretim artışı için yatırım yapacağız. Fabrikamızı tam otomasyon sistemine geçirmek için yeni üretim bantları ve robotların siparişini verdik" dedi. 

"2019 yılında Anadolu yakasında 3 yeni inşaat projesinin de temellerini atacağız"

Aynı zamanda Zülfikarlı inşaat şirketi ile İstanbul’da inşaata başladıkları Zülfikarlı Rezidansı tamamlayarak satışa sunduklarını kaydeden Zülfikarlı, "2019 yılında Anadolu yakasında 3 yeni inşaat projesinin de temellerini atacağız. Lüks konut ve ofis ağırlıklı projelere ağırlık veriyoruz. Grubumuz bünyesinde Marmaris’te bir otelimiz var. Uygun fırsatlar çıkarsa turizm alanında yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Gıda sektöründe dünya mutfağı konseptinde bir restoran zinciri çalışmamız ve waffle fabrikası adında bir waffle zinciri kurma fikrimiz var. Zincirin ilk şubelerini Bağdat Caddesi ve Kozyatağı'nda 4 ay içinde açacağız. Tüm yatırımlarımızın fizibilite çalışmalarını tamamladık ve yatırım startını verdik" şeklinde konuştu. 

"Ekonomik durgunluk 2019’un ikinci yarısında sona erecek"

Yeni yatırımlarla birlikte 100 kişiye istihdam sağlayacaklarını belirten Şahin Zülfikarlı, "Yaptığımız yatırımlar nedeniyle devletimiz bize Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verdi. Bu sayede çifte vatandaş olduk. Bu kimliğin hakkını vermek için kazandığımız her kuruşu yeniden Türkiye’de yatırım için harcayacağız. Devletimizin bizden istediği farklı sektörlerde yatırımlar olursa elimizden geleni yaparız. Tüm aile olarak 2019 yılını yatırım ve istihdam yılı ilan ettik. Türkiye’nin iyi gününde yanındaydık, burada para kazandık. Kötü gününde herkes gitse biz yatırımlarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Rusya, Belçika, Ukrayna, ABD başta olmak üzere dünyanın 20 ülkesiyle ticaretimiz ve yatırımımız var. Oradaki iş adamlarına ve partnerlerimize Türkiye’ye yatırımı tavsiye ediyoruz. Yaşanan durgunluğun 2019 yılının ikinci yarısında sona ereceğini düşünüyoruz. Uzun vadede inşaat, enerji ve gıda sektörlerinde büyük potansiyel var. Bugün bu sektörlere yatırım yapan pişman olmaz" dedi. 

Yeni Proje Haberleri

Etiketler

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Meram'da Aksinne Evleri tanıtıldı
  Meram'da Aksinne Evleri tanıtıldı

  Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi kentsel değişim adına bir projeye daha imza atıyor. Bu noktada belediye öncülüğünde, Aksinne Evleri Projesi Meram’daki dönüşüm alanlarında, halkın uygun fiyat ve taksitlerle konut sahibi olmalarına katkı sağlayacak.

 • Omran İnşaat'tan iki yeni proje!
  Omran İnşaat'tan iki yeni proje!

  Türkiye pazarına büyüme hedefiyle giren Omran İnşaat, ilk büyük konut projesi 'Kasr-ı Âlâ'dan sonra 'Kasr-ı-Derya' ve 'Kasrı-Ahsen' projelerini hayata geçirmek üzere düğmeye bastı. Lüks segment konut üretiminde marka olmayı hedefleyen Omran İnşaat ilk etapta 700 milyon TL'lik yatırım öngörüyor.

 • Avend Beytepe tanıtıldı
  Avend Beytepe tanıtıldı

  “Daha iyi bir yaşam düşünüyorum; Öyleyse Avend Beytepe” sloganı ile yola çıkan Avend Beytepe Projesi, iş, siyaset ve cemiyet dünyasını bir araya getiren organizasyon ile lansmanını gerçekleştirdi.

 • Ant Yapı İngiltere’deki beşinci projesinin startını verdi
  Ant Yapı İngiltere’deki beşinci projesinin startını verdi

  Ant Yapı’nın İngiltere’deki merkez ofisi Ant Yapı UK; 20-22 Eaton Place Konut Projesi’ni tamamlayarak, ülkedeki beşinci projesi olan Apex House ile 163 konutluk komplekse imza atacak. Yatırım değeri 42 milyon pound değerinde olan projenin 2020 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

 • ÇamlıYaka Konakları Satışa Çıkıyor
  ÇamlıYaka Konakları Satışa Çıkıyor

  Gayrimenkul sektörünün öncü ve yenilikçi firmalarından Ege Yapı, Anadolu Yakası’nın gözde yaşam bölgesi Çekmeköy’de, 110 milyon TL yatırımla yaklaşık 19 bin metrekare alan üzerinde geliştirdiği yeni projesi ÇamlıYaka Konakları’nı, 27 Eylül 2018 Perşembe günü düzenlenen lansman toplantısında tanıttı.

 • Evora İzmir’de Ön Talep süreci başlıyor
  Evora İzmir’de Ön Talep süreci başlıyor

  Emlak Konut GYO güvencesi ve gayrimenkul sektörünün önde gelen iki dev markası Teknik Yapı – Halk GYO kalitesiyle yükselecek EVORA İZMİR projesinde ön talep toplanmaya başlıyor.

 • Tüfekçioğlu Grup Verra Suites Beykoz projesine başladı
  Tüfekçioğlu Grup Verra Suites Beykoz projesine başladı

  Ankara’nın köklü firmalarından Tüfekçioğlu Grup yarım asırlık bilgi birikimi ve tecrübesiyle İstanbul’a açılıyor. İstanbul’un en gözde semtlerinden Beykoz sırtlarında Tabanlıoğlu Mimarlık işbirliğiyle ‘Verra Suites Beykoz’ adlı konut projesinin inşaatına başlayan grup, ayrıca mobilya ve eğitim sektörlerinde de yeni yatırımlar planlıyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.