|   |   |  Aziziye'de Kura Sevinci

Aziziye'de Kura Sevinci

TOKİ ve Aziziye Belediyesi tarafından Ilıca’da yapılan 336 konuttan 111’i kurayla hak sahiplerine teslim edilirken, 99’u ise yine kurayla satışa sunuldu.

Aziziye'de Kura Sevinci

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Aziziye Belediyesi tarafından Ilıca’da yapılan 336 konuttan 111’i kurayla hak sahiplerine teslim edilirken, 99’u ise kura çekimiyle satışa sunuldu. Konutlarla ilgili yapılan kura çekimi Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleşti.


Törene Aziziye Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, başkan yardımcıları, ilgili müdürler ve TOKİ yetkilileri ile konut talebinde bulunan vatandaşlar katıldı.


Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende TOKİ yetkilileri katılımcılara konutlarla ilgili kapsamlı bilgi aktardı.
Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Ilıca’yı cazibe merkezi haline getirmek için dev adımlar attıklarını ifade ederek, kentsel dönüşüm uygulamalarının bu çalışmaların önemli bir ayağını oluşturduğunu ifade etti.


Ilıca’da değişim ve dönüşümün hız kesmeden devam edeceğini kaydeden Başkan Orhan, “Hemşehrilerimizle kurduğumuz güven ve gönül köprüsü sayesinde Ilıca değişim ve dönüşümünü sürdürecek. Bir yandan kentsel dönüşümle ilçenin çehresini değiştirirken, diğer yandan ilçeye katma değer sunacak yatırımların da altına imza atıyoruz. Yakın bir zamanda belediye hizmet binası, kültür merkezi ve 25 bin metrekarelik dev mesire alanının açılışını gerçekleştireceğiz. Bizim Ilıca için güzel hedeflerimiz ve projelerimiz var. Bunları birer birer hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Başkan Orhan, yapımı tamamlanan 336 konuttan 111’i için hak sahipliği, 99’u için kurayla satış yoluna gidildiğini de sözlerine ekleyerek, konutların hak sahiplerine ve alıcılarına hayırlı olması temennisinde bulundu.


Öte yandan konutlarına kavuşan vatandaşlar da, Başkan Orhan’a ve TOKİ’ye teşekkür ettiler.

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • Gaziantep Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı
  Gaziantep Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Gaziantep’te 57 bin 485 metrekare alanda yapılacak Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı.

 • TOKİ İstanbul Silivri’ye 598 konut yapacak
  TOKİ İstanbul Silivri’ye 598 konut yapacak

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul’un Silivri İlçesi Alipaşa Mahallesi’nde 1. etapta inşa edilecek 598 konutun ihalesi yapıldı.

 • TOKİ Isparta’da 167 konut hayata geçiyor
  TOKİ Isparta’da 167 konut hayata geçiyor

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Isparta’nın Keçiborlu İlçesi’nde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında inşa edilecek 167 konutun ihalesi yapıldı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.