|   |  Bahadır Güngenci Kimdir?
Bahadır Güngenci

Bahadır Güngenci

 • Adı : Bahadır

 • Soyadı : Güngenci

 • Şirket : Tepe inşaat

 • Kategori : Yönetim Kurulu

 • Doğum Tarihi :

 • Pozisyon : Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

Bahadır Güngenci Biyografisi

1969 yılında Hacettepe Üniversitesi Vakfı tarafından kurulan Tepe İnşaat Sanayi A.Ş., Bilkent Holding’in amiral gemisi kabul ediliyor. Bilkent Üniversitesi, ülkemizin ilk vakıf üniversitesidir ve dünyanın en seçkin eğitim kurumlarından biri kabul edilmektedir. Tepe İnşaat bu nedenle, kendisine misyon olarak, Bilkent Üniversitesi’nin, varlığını geliştirerek sürdürme olanağı bulması için, nitelikli kaynaklar yaratmayı ve bu şekilde ülkenin geleceğine de katkıda bulunmayı seçmiştir.

İşte, Bahadır Güngenci, bu kadar güçlü bir misyon edinen Tepe İnşaat şirketinde Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak görevini yapmaktadır.

Tepe İnşaat’ın Ankara’da yaptığı projelerden biri olan Tepe Prime projesinde yer alan Tepe Prime Avenue’nun tanıtım konuşmasında Bahadır Güngenci, her projede zirveyi hedeflediklerini belirtmişti. Bu şekilde klasik konseptlerden uzak durduklarını ve projelere farklı bir bakış açısı kazandırdıklarını söylemişti. Gerçekten de Bahadır Güngenci’nin Tepe İnşaat şirketinde Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olması ile birlikte şirketin projelerinde gözle görülür bir farklılaşma izlenmiştir.

Bahadır Güngenci’nin Tepe İnşaat şirketinde 1994 yılında Hastane Projeleri Grup Koordinatörü olarak göreve başlamıştır. Daha sonra da sırası ile Yurt Dışı İşler ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

Bahadır Güngenci lisans öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde yapmıştır. Bu okulu bitirdikten sonra da 1976 ile 1994 yılları arasında ülkemizde ve Irak ve Bahreyn’de çeşitli inşaat projelerinde görev almıştır.

Başarılı çalışmaları kendisine 2010 yılında Tepe İnşaat Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği görevini getirmiştir. O tarihten bugüne de bu görevi sürdürmektedir.

Bunun yanında Bahadır Güngenci, TAV Yatırım Holding, TAV Tepe Akfen Yatırım İnşaat ve İşletme, TAV Havacılık, TAV İstanbul Terminal İşletmeciliği, TAV Esenboğa Yatırım Yapım ve İşletme, Dilek İnşaat, Antepe Sağlık ve Turizm Hizmetleri Ticaret Danışmanlık şirketlerinde de Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır. Bu arada bilndiği gibi TAV, havalimanı işletmeciliğinde ülkemizin ve dünyanın önde gelen bir markasıdır. Tepe İnşaat şirketi, TAV Havalimanları Holding’in ortaklarından biridir.

Bahadır Güngenci’nin Murahhas Üyeliği altında, Tepe İnşaat şirketi, kısa, orta ve uzun vade hedeflerini ilkeli, açık, rasyonel ve etik değerler gözetilerek belirlemiş ve buna uygun vizyon de stratejilerine sadık kalarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Ayrıca Bahadır Güngenci, sosyal sorumluluk bilincine sahip bir yönetici olarak, şirketin, eğitim alanında, kültürel çalışmalara destek anlamında ve sağlık çalışmalarında yürüttüğü bütün faaliyetlerini ve projelerini desteklemiştir.

Tepe inşaat Projeleri

Bahadır Güngenci ile İlgili Kişiler

 • Ali Haydar Kurtdarcan

  Ali Haydar Kurtdarcan, 1987 yılında Tepe İnşaat şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış, 2001 yılında ise şirketin Genel Müdürü olmuştur.

 • Atila Kemal Oğuz

  Atila Kemal Oğuz, bugün Tepe İnşaat şirketinde Genel Müdür olarak şirketin, kurumsal kültürünün gelişiminden, değişim stratejilerini yürütmekten, yatırım ve taahhüt projelerinin yönetiminden sorumlu durumdadır.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.