|   |   |  Bahaş Holding ve Mertinox Yapı Malzemeleri güçlerini birleştirdi

Bahaş Holding ve Mertinox Yapı Malzemeleri güçlerini birleştirdi

İnşaat, taahhüt, sağlık, turizm, tarım ve hayvancılık, oyuncak, akaryakıt, satış ve pazarlama, savunma sanayi ve teknoloji alanlarında faaliyetlerini sürdüren Bahaş Holding, alanında söz sahibi olan 30 yıllık marka Mertinox Yapı Malzemeleri ile güçlerini birleştirdi.

Bahaş Holding ve Mertinox Yapı Malzemeleri güçlerini birleştirdi

Yaklaşık 30 yıldan bu yana inşaat, taahhüt, sağlık, turizm, tarım ve hayvancılık, oyuncak, akaryakıt, satış ve pazarlama, savunma sanayi ve teknoloji alanlarında faaliyetlerini sürdüren Bahaş Holding, şimdi de yapı malzemeleri sektörünü bünyesine ekledi. Bahaş Holding, alanında söz sahibi olan 30 yıllık marka Mertinox Yapı Malzemeleri ile güçlerini birleştirdi.

Mertinox Yapı Malzemeleri'nin yüzde 50'sini satın alan Bahaş Holding CEO'su Abdüssamet Bahadır, bundan böyle ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlayacaklarını dile getirdi. Bahadır "Ortaklık yapmaktaki amacımızı; ülkemize daha çok katma değer katmak, yeni istihdam sağlamak, yerli üretimi arttırmak ve daha çok ihracat yaparak ülke ekonomisine destek olmak şeklinde açıklayabiliriz. Ekonominin durağanlaştığı ve büyümenin azaldığı bu dönemde ülkemize daha çok yatırım yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle ihracata dayalı üretim yapmanın ülkemize daha çok fayda sağlayacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Satın alma sonrası firma değerini 100 milyon TL olarak açıklayan Bahadır, ortaklık ve şirket hakkında şu bilgileri verdi: "Mertinox Yapı Malzemeleri, sektörde yüzde 80 payla pazar lider konumunda bulunuyor. Yurt içinde sektöre yön veren firmalar arasında yer alan Mertinox Yapı Malzemeleri, 'Maxiflow' ana markasıyla faaliyetlerini sürdürüyor.Toplamda bini aşkın bayi ile çalışan Mertinox Yapı Malzemeleri, 16 bin m2 kapalı alanda drenaj sistemleri, tesisat süzgeçleri, duş kanalları, inoks bordürler, duş serisi, engelli ürünleri ve geniş banyo aksesuarlarının da aralarında olduğu bin 600 kalem paslanmaz (inoks) parçanın üretimini yüzde 100 yerli sermaye ile gerçekleştiriyor. Mertinox Yapı Malzemeleri, 55 ülkeye ihracat da yaparak ciddi döviz girdisi sağlıyor. Hali hazırda satışlarımızın yüzde 35’i ihracat olarak gerçekleşiyor ancak ortaklığımız ile birlikte bu yıl satışlarımızın yüzde 45’ini, 2020 yılında ise yüzde 55’ini ihracat yapmayı hedefliyoruz."

İş birliğinin hemen ardından 11-15 Mart tarihlerinde Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen alanında dünyanın en büyük fuarı olan Isıtma Soğutma Havalandırma Fuarı'na (ISH) da katılarak son teknoloji ürünlerini tanıtan Mertinox Yapı Malzemeleri, fuarda 'Maxiflow' markasıyla tamamı kendi üretimi olandrenaj sistemleri, tesisat süzgeçleri, duş kanalları, inox bordürler, duş serisi, engelli ürünleri ve geniş banyo aksesuarlarının da aralarında olduğu bin 600 kalem paslanmaz ürünlerini 24 metrekarelik bir alanda sergiledi.

Türkiye'de ve dünyada öncü olmayı ilke edinen Mertinox Yapı Malzemeleri, sektördeki ihtiyaçları iyi analiz ederek, yaptığı yenilikler ve kaliteli hizmet anlayışıyla dünya markası olma amacıyla yoluna devam etmeyi hedefliyor.

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Beyazın en güzel tonları Filli Boya’da
  Beyazın en güzel tonları Filli Boya’da

  Geniş renk skalasıyla yaşam alanlarında tazelenmiş bir ferahlık hissi oluşturan Filli Boya, yazlık mekanlar için renk önerisinde bulunuyor. Yaz mevsiminin en çok tercih edilen rengi ‘beyaz’ birbirinden farklı tonlarıyla Filli Boya renk kartelalarında yer alıyor.

 • Tekfen Holding “Türkiye’nin İklim ve Su Lideri” ödülünü aldı
  Tekfen Holding “Türkiye’nin İklim ve Su Lideri” ödülünü aldı

  Tekfen Holding, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve doğal kaynakları korumak amacıyla iş dünyasının işleyişini değiştirmeyi hedefleyen CDP (Carbon Disclosure Project) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Programlarında ayrı ayrı “A (-)” bandında derecelendirilerek “Türkiye İklim ve Su Liderleri” ödülünü aldı.

 • Lens yaşam’da açık havada alışveriş keyfi
  Lens yaşam’da açık havada alışveriş keyfi

  Anadolu Yakası’nın açık hava konseptli Lens Yaşam Merkezi, 100’e yakın perakende mağazası, restoranları, kafeleri ve sosyal aktivite alanlarıyla ziyaretçilerine açık havada alışveriş ve eğlence imkanı sunuyor. Açık hava yaşam merkezi dönemini başlatan Lens Yaşam, açık havada kaliteli ve sağlıklı alışverişin keyfini sunuyor.

 • Markasanat, Busıness Akademi ile Kurum Kültürü Pusulası Oluşturuyor
  Markasanat, Busıness Akademi ile Kurum Kültürü Pusulası Oluşturuyor

  Ekonomi alanındaki marka yönetimi çalışmalarıyla adından söz ettiren Markasanat Marka Yönetimi&Kurumsal Danışmanlık Şirketi, yeni yatırımı Markasanat Business Akademi ile markalara verdiği eğitim hizmetini, küresel çapta etkili olan koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında dijitale taşıdı.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.