|   |   |  Bahçelerde sarmaşık zamanı!

Bahçelerde sarmaşık zamanı!

Yaz aylarının en keyifli mekanları bahçeleri yeşillendirmek ve daha doğal bir ortam yaratmak için en uygun bitkiler sarmaşıklar. Bahçenizde ya da balkonunuzda doğal bir yeşil örtü oluşturmak için kullanabileceğiniz bitkileri biliyor musunuz?

Bahçelerde sarmaşık zamanı!

Bahçelerde ve balkonlarda sarmaşık bitkiler kullanmak, hem yeşilin miktarını artırır hem de doğal bir kapatıcı işlevi görür. Bu amaçla dikebileceğiniz ve duvarları, çitleri sarmalayan bitkileri sizin için derledik.

Sarmaşık bitkiler arasında en geniş yer kaplayan ve aynı zamanda da güzel çiçekleriyle ortama eşsiz bir hava katan bitkilerin başında sarmaşık güller gelir. Sarmaşık gülleri, geniş gövdeli bir ağacın yakınına da dikebilirsiniz. Böylece ağacı sarmalayarak büyüyebilirler ve mevsiminde nefis bir görüntü yaratırlar.

Kırmızı latin çiçeği de, diğer sarmaşıkların ya da bitkilerin arasında büyüdüğünde güzel bir görüntü yaratır. Diğer yaz bitkileri gibi başka yeşilliklerle kombinasyonlar yapıldığında kırmızı yapraklarıyla etkileyici bir hava oluşturur.

Petunya da yakınında bir çit ya da sarabileceği bir destek alan ile sarmaşıklar gibi büyürler. İri yapraklarıyla oldukça da kapatıcı olan bu çiçekli bitkiyi, çit kapatıcı olarak kullanabilirsiniz.

Bahçeniz için sarkan çiçekler de güzel bir seçenek olacaktır. Özellikle pergolalara dolanmış begonya, mor salkım, hanımeli ve iklim uygunsa hanımeli gibi çiçekler, hem doğal gölge yaratır hem de kokularıyla sizi mest eder. Görüntüleri de çok güzel olan bu bitkileri, zaman zaman budayarak şekillendirebilir ve istediğiniz sonucu elde etmek için yönlendirerek büyütebilirsiniz.

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Çocuk odalarında bu yıl doğa teması ön planda
  Çocuk odalarında bu yıl doğa teması ön planda

  Çocukları odalarında rahat ettirmek, dingin bir oda sağlamak için bu yıl tabiat ana ön planda. Doğal malzemeler, tahta oyuncaklar, kamp alanı gibi düzenlenmiş bir çocuk odası, örneğin bir kamp çadırı onları bu yıl dış dünyadan uzaklaştıracak.

 • Somfy ile hayatınıza konfor katın
  Somfy ile hayatınıza konfor katın

  Yazın tentenizin altında sofraya oturacağınız, kahvenizi içeceğiniz, akşamları aileniz ve arkadaşlarınızla dinleneceğiniz günler dolu dolu geçiyor.

 • Bien Banyo yetkili servis ağını kurdu
  Bien Banyo yetkili servis ağını kurdu

  2018 yılının Ocak ayında faaliyetlerine başlayan Ercan Şirketler Topluluğu şirketlerinden olan Bien Banyo 11-12 Temmuz tarihleri arasında ilk yetkili servis toplantısını gerçekleştirdi.

 • Ege Seramik Vintage Konsepti ile Tanıştınız Mı?
  Ege Seramik Vintage Konsepti ile Tanıştınız Mı?

  Küçük ebatlı seramik ürünlerin yükselişi hız kesmeden devam ediyor! Artık dinamik ve canlı, ama bir o kadar da şık mekanlar yaratmak isteyenlerin yeni gözdesi tüm ebatlarla kullanım olanağı sağlayan Ege Seramik Vintage Konseptli ürün serileri.

 • Alfemo ile bu yaz güzel geçecek
  Alfemo ile bu yaz güzel geçecek

  Zamansız mekânlarda estetik ve konforu buluşturan Alfemo’nun 2 Temmuz’da başlayan ilk ürüne %25 İkinci ürüne %50 indirim kampanyası, tüketicilere çok önemli avantajlar sunuyor.

 • 2018 yaz ayları için iç dekorasyon trendleri
  2018 yaz ayları için iç dekorasyon trendleri

  Şişecam’ın global tasarım markası Nude, evini yenilemek veya yeni bir ev kurmak isteyenler için, 2018 Yaz aylarının iç dekorasyon trendlerini mercek altına aldı. Bu sezon, enerji veren zengin pigmentlerin, metalik renklerin, natürel objelerin, artizan tasarımların ve yaşayan objelerin trend olduğunu söyleyen Nude tasarımcıları, iç mekanlarda öne çıkan renkleri de anlatıyorlar.

 • Ofis mobilyaları markasından bayilik açıklaması
  Ofis mobilyaları markasından bayilik açıklaması

  1970'den beri ofis mobilyaları üretimi yapan Çağın Ofis Mobilyaları'nın Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sarı, "Bu yılın sonuna kadar yurt içi ve yurt dışında A plus hizmet sunan, uygun fiyat ve kaliteyi bir arada barındıran yepyeni bir bakış açısına sahip bayilik ağı oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

 • Art Nouveau çini karoları mekanları baştan yaratıyor
  Art Nouveau çini karoları mekanları baştan yaratıyor

  Farklı kültürlere ait el işçiliğiyle üretilmiş zemin ve duvar kaplamalarını evrensel sanat değerleriyle yeniden yorumlayarak desenli çini karo sanatını (karosiman/karomozaik) zirveye taşıyan Karoistanbul, Art Nouveau ürünleriyle 19. yüzyıl sonu ile 20. yüzyıl başında yaygınlık kazanan sanat akımını yeniden canlandırıyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.