|   |   |  Bahçelerde sarmaşık zamanı!

Bahçelerde sarmaşık zamanı!

Yaz aylarının en keyifli mekanları bahçeleri yeşillendirmek ve daha doğal bir ortam yaratmak için en uygun bitkiler sarmaşıklar. Bahçenizde ya da balkonunuzda doğal bir yeşil örtü oluşturmak için kullanabileceğiniz bitkileri biliyor musunuz?

Bahçelerde sarmaşık zamanı!

Bahçelerde ve balkonlarda sarmaşık bitkiler kullanmak, hem yeşilin miktarını artırır hem de doğal bir kapatıcı işlevi görür. Bu amaçla dikebileceğiniz ve duvarları, çitleri sarmalayan bitkileri sizin için derledik.

Sarmaşık bitkiler arasında en geniş yer kaplayan ve aynı zamanda da güzel çiçekleriyle ortama eşsiz bir hava katan bitkilerin başında sarmaşık güller gelir. Sarmaşık gülleri, geniş gövdeli bir ağacın yakınına da dikebilirsiniz. Böylece ağacı sarmalayarak büyüyebilirler ve mevsiminde nefis bir görüntü yaratırlar.

Kırmızı latin çiçeği de, diğer sarmaşıkların ya da bitkilerin arasında büyüdüğünde güzel bir görüntü yaratır. Diğer yaz bitkileri gibi başka yeşilliklerle kombinasyonlar yapıldığında kırmızı yapraklarıyla etkileyici bir hava oluşturur.

Petunya da yakınında bir çit ya da sarabileceği bir destek alan ile sarmaşıklar gibi büyürler. İri yapraklarıyla oldukça da kapatıcı olan bu çiçekli bitkiyi, çit kapatıcı olarak kullanabilirsiniz.

Bahçeniz için sarkan çiçekler de güzel bir seçenek olacaktır. Özellikle pergolalara dolanmış begonya, mor salkım, hanımeli ve iklim uygunsa hanımeli gibi çiçekler, hem doğal gölge yaratır hem de kokularıyla sizi mest eder. Görüntüleri de çok güzel olan bu bitkileri, zaman zaman budayarak şekillendirebilir ve istediğiniz sonucu elde etmek için yönlendirerek büyütebilirsiniz.

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • 2019 banyolarında ultra incelik var
  2019 banyolarında ultra incelik var

  2019 banyo trendleri belirlendi. Yumuşak geçişli, geometrik ve ince hatlar önümüzdeki dönem banyolarına damgasını vuracak. Ideal Standard’ın Ipalyss Serisi, sahip olduğu Diametec teknolojisi ve ultra inceliği ile “hafif tasarım” trendine uygun yeni yıl banyoları için tasarlandı.

 • Banyolarda siyahın asaleti
  Banyolarda siyahın asaleti

  Banyolarda siyahın asaleti... Dekorasyonda değişen trendler, moda ve tüketim alışkanlıklarıyla birlikte siyaha evimizin birçok bölümünde daha fazla yer vermeye başladık.

 • Sarkıt aydınlatmalarla estetik ve zarafetin dışa vurumu
  Sarkıt aydınlatmalarla estetik ve zarafetin dışa vurumu

  EvimiTasarla.net‘in kurucuları Ebru Tamer ve Banu Hatipoğlu, aydınlatmanın günlük yaşamda tüm mekanların vazgeçilmezi olduğunu belirterek, sarkıt aydınlatma tasarımlarının aynı zamanda çarpıcı dekorasyon unsurları olduğunu kaydediyor.

 • Mobilya ve ev dekorasyon sektörüne 1 milyar TL’lik yatırım
  Mobilya ve ev dekorasyon sektörüne 1 milyar TL’lik yatırım

  Başta mobilya ve dekorasyon olmak üzere bir evin ihtiyacı olan her şeyi tek bir çatı altında toplayan Home City Pendik AVM, 18 Ekim Perşembe günü 14.00’de kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin ilk ve tek mobilya ve ev dekorasyon AVM’si olan Home City Pendik, 1 Milya

 • Nurus, Uluslararası Ofis Mobilyaları Fuarı ORGATEC'de
  Nurus, Uluslararası Ofis Mobilyaları Fuarı ORGATEC'de

  Uluslararası ofis yönetim ve iç tasarım fuarı; Orgatec 2018, 23-27 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek. Küresel ofis mobilyaları sektörünün en önemli aktörleri arasında yer alan Nurus bu yıl fuara ‘Bilişsel Teknolojiler’iyle katılıyor.

 • AGT’den DEFNE KOZ imzalı yeni parke serisi
  AGT’den DEFNE KOZ imzalı yeni parke serisi

  Dünya markası vizyonu ile yoluna devam eden, Ağaç ve Orman Ürünleri sektörünün öncü markası AGT ve Tasarımcı Defne Koz işbirliğinden doğan “AGT Design by Defne Koz Parke Serisi” doğadan aldığı ilhamı, tasarımın yaratıcı gücüyle biçimlendiriyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.