|   |   |  Bahçelerde sarmaşık zamanı!

Bahçelerde sarmaşık zamanı!

Yaz aylarının en keyifli mekanları bahçeleri yeşillendirmek ve daha doğal bir ortam yaratmak için en uygun bitkiler sarmaşıklar. Bahçenizde ya da balkonunuzda doğal bir yeşil örtü oluşturmak için kullanabileceğiniz bitkileri biliyor musunuz?

Bahçelerde sarmaşık zamanı!

Bahçelerde ve balkonlarda sarmaşık bitkiler kullanmak, hem yeşilin miktarını artırır hem de doğal bir kapatıcı işlevi görür. Bu amaçla dikebileceğiniz ve duvarları, çitleri sarmalayan bitkileri sizin için derledik.

Sarmaşık bitkiler arasında en geniş yer kaplayan ve aynı zamanda da güzel çiçekleriyle ortama eşsiz bir hava katan bitkilerin başında sarmaşık güller gelir. Sarmaşık gülleri, geniş gövdeli bir ağacın yakınına da dikebilirsiniz. Böylece ağacı sarmalayarak büyüyebilirler ve mevsiminde nefis bir görüntü yaratırlar.

Kırmızı latin çiçeği de, diğer sarmaşıkların ya da bitkilerin arasında büyüdüğünde güzel bir görüntü yaratır. Diğer yaz bitkileri gibi başka yeşilliklerle kombinasyonlar yapıldığında kırmızı yapraklarıyla etkileyici bir hava oluşturur.

Petunya da yakınında bir çit ya da sarabileceği bir destek alan ile sarmaşıklar gibi büyürler. İri yapraklarıyla oldukça da kapatıcı olan bu çiçekli bitkiyi, çit kapatıcı olarak kullanabilirsiniz.

Bahçeniz için sarkan çiçekler de güzel bir seçenek olacaktır. Özellikle pergolalara dolanmış begonya, mor salkım, hanımeli ve iklim uygunsa hanımeli gibi çiçekler, hem doğal gölge yaratır hem de kokularıyla sizi mest eder. Görüntüleri de çok güzel olan bu bitkileri, zaman zaman budayarak şekillendirebilir ve istediğiniz sonucu elde etmek için yönlendirerek büyütebilirsiniz.

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • 2019 trendlerinde mobilyanın en doğal hali yine ön planda
  2019 trendlerinde mobilyanın en doğal hali yine ön planda

  Günümüz yaşam koşullarında artık insanlar iç mekânlarının benzersiz olmasını arzuluyor. Bu amaçla mobilyanın binbir yüzünü görebileceğiniz tasarımları bu yıl yerli, kişiye özel üretime önem veren Modoko imalathaneleri ve vitrinlerinde görmek mümkün olacak.

 • IDEAL Homex’te özel markalı üretim yükselişte!
  IDEAL Homex’te özel markalı üretim yükselişte!

  Avrasya’nın en büyük ev ve mutfak eşyaları pazarının katılımcıları, Avrupa perakende sektöründe markalı ürünlerindeki belirgin büyümenin yansıması olarak, özel markalı ürün çeşitliliğini artırmak üzere çalışmalarını yoğunlaştırdı.

 • Creavit, 65 ülkede banyo deneyimini yeniden şekillendiriyor
  Creavit, 65 ülkede banyo deneyimini yeniden şekillendiriyor

  Yarım yüzyılı aşkın sektör tecrübesi ile seramik sağlık gereçleri, banyo mobilyası, gömme rezervuar, armatür ve duş sistemleri ürün gruplarında faaliyet gösteren global Türk markası Creavit, yılda 4 milyon adet ıslak mekan çözümü sunabilme kapasitesiyle, 65 ülkede banyo deneyimini şekillendirmeye devam ediyor.

 • Tasarıma önem verenler için ofis dekorasyonu
  Tasarıma önem verenler için ofis dekorasyonu

  Yaşamın her alanında yer alan modern duruş, ofis dekorasyonlarında da kendini gösteriyor. Zamanın büyük bir kısmını ofiste çalışarak geçirdiğimiz gerçeğiyle hareket eden işverenler ise misafirlerini ağırladıkları, iş bağlantıları yaptıkları ofislerinde dekorasyonu daha çok önemsiyor.

 • Işıldayan bir yılbaşı için Deluxe Deco’dan öneriler
  Işıldayan bir yılbaşı için Deluxe Deco’dan öneriler

  Yaşadığınız alanın belli aralıklarla küçük değişikliklere uğraması evin enerjisini de pozitif yönde etkiliyor. Yeni kararlar alıp uygulamaya başlayacağınız “yeni yıl” ise değişimin ilk adımını atmanız için iyi bir bahane olabilir.

 • 2019’un banyo trendleri!
  2019’un banyo trendleri!

  Banyo dekorasyonu geçmişten günümüze büyük bir değişim içerisinde. 2019’un banyolarında tasarım odaklı ürünler yükselişe geçerken fonksiyonellik, teknolojik ve ekolojik yaklaşım bu mekanlar için değişimi kaçınılmaz kılıyor.

 • Yeni yılda dekorasyonunuz hatasız olsun
  Yeni yılda dekorasyonunuz hatasız olsun

  Yeni yıl, yeni planları ve yeni enerjileri de beraberinde getiriyor. Yeni yılda en çok vakit geçirdiğimiz mekanlarda kusursuz bir dekorasyon tasarımı gerçekleştirmek isteyenler araştırmalara çoktan başladı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.