|   |   |  Bahçelerde sarmaşık zamanı!

Bahçelerde sarmaşık zamanı!

Yaz aylarının en keyifli mekanları bahçeleri yeşillendirmek ve daha doğal bir ortam yaratmak için en uygun bitkiler sarmaşıklar. Bahçenizde ya da balkonunuzda doğal bir yeşil örtü oluşturmak için kullanabileceğiniz bitkileri biliyor musunuz?

Bahçelerde sarmaşık zamanı!

Bahçelerde ve balkonlarda sarmaşık bitkiler kullanmak, hem yeşilin miktarını artırır hem de doğal bir kapatıcı işlevi görür. Bu amaçla dikebileceğiniz ve duvarları, çitleri sarmalayan bitkileri sizin için derledik.

Sarmaşık bitkiler arasında en geniş yer kaplayan ve aynı zamanda da güzel çiçekleriyle ortama eşsiz bir hava katan bitkilerin başında sarmaşık güller gelir. Sarmaşık gülleri, geniş gövdeli bir ağacın yakınına da dikebilirsiniz. Böylece ağacı sarmalayarak büyüyebilirler ve mevsiminde nefis bir görüntü yaratırlar.

Kırmızı latin çiçeği de, diğer sarmaşıkların ya da bitkilerin arasında büyüdüğünde güzel bir görüntü yaratır. Diğer yaz bitkileri gibi başka yeşilliklerle kombinasyonlar yapıldığında kırmızı yapraklarıyla etkileyici bir hava oluşturur.

Petunya da yakınında bir çit ya da sarabileceği bir destek alan ile sarmaşıklar gibi büyürler. İri yapraklarıyla oldukça da kapatıcı olan bu çiçekli bitkiyi, çit kapatıcı olarak kullanabilirsiniz.

Bahçeniz için sarkan çiçekler de güzel bir seçenek olacaktır. Özellikle pergolalara dolanmış begonya, mor salkım, hanımeli ve iklim uygunsa hanımeli gibi çiçekler, hem doğal gölge yaratır hem de kokularıyla sizi mest eder. Görüntüleri de çok güzel olan bu bitkileri, zaman zaman budayarak şekillendirebilir ve istediğiniz sonucu elde etmek için yönlendirerek büyütebilirsiniz.

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Yatak odası aydınlatması nasıl olmalı?
  Yatak odası aydınlatması nasıl olmalı?

  Yatak odaları dekore edilirken yatak ve mobilya seçimi ön plana çıkar ve genellikle aydınlatmanın önemi unutulur. Oysa; yatak odası da dahil olmak üzere evin her alanında aydınlatma büyük bir önem taşır.

 • Çocuk Odasında Çalışma Alanı Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli?
  Çocuk Odasında Çalışma Alanı Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli?

  Çocuğunuzun fiziksel ve mental gelişiminde yaşadığı, ders çalıştığı alanın büyük bir önem taşıdığını unutmayın. Bursa çıkışlı f2ms Grup Mimarlarından Mimar Figen Erdağ Demircan; “Çocuk odalarında çalışma alanları mutlaka hem huzurlu, hem de ona hitap eden bir tarzda düzenlenmelidir.” diyor.

 • Sonbahara özel dekorasyon fikirleri
  Sonbahara özel dekorasyon fikirleri

  Sonbaharın toprak renklerini eve davet etmek için en güzel fırsat olduğunu ifade eden EvimiTasarla.net‘in kurucuları Ebru Tamer ve Banu Hatipoğlu, yaşam alanlarında sonbaharı çağrıştıran bir dekorasyon oluşturmanın kişileri ruhsal açıdan mevsim dönüşüne hazırladığını, sonbahara özel dekorasyon fikirleriyle bu mevsimin güzel ve dingin enerjisinden yararlanmanın mümkün olduğunu kaydediyor.

 • 1+0 daireler için dekorasyon önerileri
  1+0 daireler için dekorasyon önerileri

  1+0 daireler son dönemde özellikle beyaz yaka bekarlar için popüler bir seçenek olmaya başladı. Bu konutların dekorasyonunda mekanı verimli kullanmak önemli.

 • Minimalist Bir Evi Nasıl Yaratırsınız?
  Minimalist Bir Evi Nasıl Yaratırsınız?

  Hayatımızın hızı ve kargaşası giderek artarken, bir çoğumuz daha doğal ve minimalist yaşam tarzları kurmak için çabalıyoruz. Daha sade, minimal bir tarzı evinize de yansıtmanız için neler yapabilirsiniz?

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.