|   |   | 

Bahçeniz İçin Naz Yapmayan Çiçekler

Yaz bahçeniz, zaman geçirmekten en çok hoşlandığınız yerlerin başında gelir. Yazlıklar ya da sahil evlerinin bahçelerini çiçeklendirmek ve bitkilerini yaşatmak için bolca bakım ve sulama gerekir. Sürekli bakım yapma imkanı olmayanlar ise hem az su isteyen hem de naz yapmayan bitkilerle bahçesini güzelleştirebilir.

Bahçeniz İçin Naz Yapmayan Çiçekler

Bahçenizde naz yapmayan, çok sulama ve bakım istemeyen çiçekler ve bitkiler büyüterek keyifle zaman geçireceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Sürekli sulama imkanı olmayan mekanlar için dayanıklı bitkiler yetiştirmek daha uygundur.

Çok su verirseniz yaprakları coşacak ama az su ile çiçek açacak bitkilerin ilki Latin çiçeği. Latin çiçeği farklı renklerde açan güzel bir bahçe çiçeği. Martta ekilmesi gereken bu çiçek, yaz boyunca yeşil kalır ve çiçek açar.

Alacalı defne olarak da bilinen avkuba bitkisi, sürekli bakım yapılmayan bahçeler için birebirdir. Uzun süre sulanmadan da hayatta kalan bu bitki, gübre verilmese de canlı ve güzel halini korur. Kirli havada da yaşayabilen bu bitki, bulunduğu bölgenin havasını da temizler.

Skulent türünden olan buz çiçekleri yani lamprantus da, çok az su ile yaşayabilen bir bitkidir. Gövdesinde ve yapraklarında su tutan bu bitki, kaktüsler gibi sıcağa ve susuzluğu dayanıklıdır. Buz çiçeği aynı zamanda küçük güzel çiçekler açan bir bitkidir. Sarı, mor ve kırmızı çiçek açan türleri vardır.

Bu bitkilerin dışında bahçenizde sürekli yeşillik ve az bakım istiyorsanız çalı türlerine yönelebilirsiniz. Dört mevsim canlı kalan bir çok çalıgiller, aynı zamanda çok da güzel çiçeklenmektedir. Az su isteyen bitkiler arasında yer alan lavanta da bahçeniz için iyi bir seçenek olacaktır. Lavanta, hem susuzluğa dayanıklıdır, hem de çabuk gövdelenerek bahçenizi doldurur. Çiçeklerinin güzelliği ve kokusu da sizi cezbedecektir.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • En Sık Yapılan Temizlik Hataları
  En Sık Yapılan Temizlik Hataları

  Evlerimizin bitmeyen uğraşılarından temizlik faaliyeti sırasında bazı alışkanlıklarımız verimimizi düşürüyor. Temizlik sırasında en sık yapılan hataları biliyor musunuz?

 • Merzifon'a İş ve Yaşam Merkezi
  Merzifon'a İş ve Yaşam Merkezi

  Merzifon Belediyesi, kent merkezinin canlanmasına katkıda bulunacak ve sosyal yaşamı güçlendirecek bir iş ve yaşam merkezi için yarışma düzenliyor.

 • Kapınız Yeterince Güvenli mi?
  Kapınız Yeterince Güvenli mi?

  Evinize açılan ve aynı zamanda sizi koruyan kapınız yeterince güvenli mi? Can ve mal kaybına karşı mülkünüzü ve içindekileri koruyan kapınızın özelliklerini biliyor musunuz?

 • Evlerde Enerji Tasarruf Önerileri
  Evlerde Enerji Tasarruf Önerileri

  Enerji maliyetini düşüren ve tasarruf sağlayan konutlar nasıl tasarlanmalı ve inşa edilmelidir? İşte, tasarruf önerileri...

 • Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!
  Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!

  İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Eylül ayını 99,99 puan ile kapattı. Böylece Bileşik Endeks 4’üncü yılında yine başlangıcındaki 100 puan seviyesinde gerçekleşti. Son aylarda yaşanan toparlanma ile sektörün Eylül ayında soluklandığının belirtildiği Bileşik Endeks’te; toparlanmanın yeniden başlaması için yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç olduğu vurgulandı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer