|   |   |  Bahçeniz İçin Naz Yapmayan Çiçekler

Bahçeniz İçin Naz Yapmayan Çiçekler

Yaz bahçeniz, zaman geçirmekten en çok hoşlandığınız yerlerin başında gelir. Yazlıklar ya da sahil evlerinin bahçelerini çiçeklendirmek ve bitkilerini yaşatmak için bolca bakım ve sulama gerekir. Sürekli bakım yapma imkanı olmayanlar ise hem az su isteyen hem de naz yapmayan bitkilerle bahçesini güzelleştirebilir.

Bahçeniz İçin Naz Yapmayan Çiçekler

Bahçenizde naz yapmayan, çok sulama ve bakım istemeyen çiçekler ve bitkiler büyüterek keyifle zaman geçireceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Sürekli sulama imkanı olmayan mekanlar için dayanıklı bitkiler yetiştirmek daha uygundur.

Çok su verirseniz yaprakları coşacak ama az su ile çiçek açacak bitkilerin ilki Latin çiçeği. Latin çiçeği farklı renklerde açan güzel bir bahçe çiçeği. Martta ekilmesi gereken bu çiçek, yaz boyunca yeşil kalır ve çiçek açar.

Alacalı defne olarak da bilinen avkuba bitkisi, sürekli bakım yapılmayan bahçeler için birebirdir. Uzun süre sulanmadan da hayatta kalan bu bitki, gübre verilmese de canlı ve güzel halini korur. Kirli havada da yaşayabilen bu bitki, bulunduğu bölgenin havasını da temizler.

Skulent türünden olan buz çiçekleri yani lamprantus da, çok az su ile yaşayabilen bir bitkidir. Gövdesinde ve yapraklarında su tutan bu bitki, kaktüsler gibi sıcağa ve susuzluğu dayanıklıdır. Buz çiçeği aynı zamanda küçük güzel çiçekler açan bir bitkidir. Sarı, mor ve kırmızı çiçek açan türleri vardır.

Bu bitkilerin dışında bahçenizde sürekli yeşillik ve az bakım istiyorsanız çalı türlerine yönelebilirsiniz. Dört mevsim canlı kalan bir çok çalıgiller, aynı zamanda çok da güzel çiçeklenmektedir. Az su isteyen bitkiler arasında yer alan lavanta da bahçeniz için iyi bir seçenek olacaktır. Lavanta, hem susuzluğa dayanıklıdır, hem de çabuk gövdelenerek bahçenizi doldurur. Çiçeklerinin güzelliği ve kokusu da sizi cezbedecektir.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Aymanas Evleri Konut Yapı Kooperatifine yoğun ilgi
  Aymanas Evleri Konut Yapı Kooperatifine yoğun ilgi

  Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Aymanas Evleri Konut Yapı Kooperatifine vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösteriliyor. Ön başvuru süresi 23 Haziran’a kadar devam ederken, şu ana kadar yaklaşık 1000 kişi kayıt yaptırdı.

 • İnşaat faaliyetleri mayıs ayında dip yaptı
  İnşaat faaliyetleri mayıs ayında dip yaptı

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2018 Mayıs Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Siirt’te imar barışında başvurular başladı
  Siirt’te imar barışında başvurular başladı

  Siirt Belediyesi, 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen düzenleme kapsamında Yapı Kayıt Belgesi için başvuruların, e-Devlet üzerinden alınmaya başlandığı duyurdu.

 • Yüzde 5 peşinat ile Beytepe’de mutlu yaşam
  Yüzde 5 peşinat ile Beytepe’de mutlu yaşam

  Tona Yapı Ve Safe İnşaat Ortaklığı İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal Beytepe’de hayata geçirdikleri DURU Beytepe projesinin sunmuş olduğu kolay ödeme seçeneklerini anlattı.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.