|   |   | 

Bahçeniz İçin Naz Yapmayan Çiçekler

Yaz bahçeniz, zaman geçirmekten en çok hoşlandığınız yerlerin başında gelir. Yazlıklar ya da sahil evlerinin bahçelerini çiçeklendirmek ve bitkilerini yaşatmak için bolca bakım ve sulama gerekir. Sürekli bakım yapma imkanı olmayanlar ise hem az su isteyen hem de naz yapmayan bitkilerle bahçesini güzelleştirebilir.

Bahçeniz İçin Naz Yapmayan Çiçekler

Bahçenizde naz yapmayan, çok sulama ve bakım istemeyen çiçekler ve bitkiler büyüterek keyifle zaman geçireceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Sürekli sulama imkanı olmayan mekanlar için dayanıklı bitkiler yetiştirmek daha uygundur.

Çok su verirseniz yaprakları coşacak ama az su ile çiçek açacak bitkilerin ilki Latin çiçeği. Latin çiçeği farklı renklerde açan güzel bir bahçe çiçeği. Martta ekilmesi gereken bu çiçek, yaz boyunca yeşil kalır ve çiçek açar.

Alacalı defne olarak da bilinen avkuba bitkisi, sürekli bakım yapılmayan bahçeler için birebirdir. Uzun süre sulanmadan da hayatta kalan bu bitki, gübre verilmese de canlı ve güzel halini korur. Kirli havada da yaşayabilen bu bitki, bulunduğu bölgenin havasını da temizler.

Skulent türünden olan buz çiçekleri yani lamprantus da, çok az su ile yaşayabilen bir bitkidir. Gövdesinde ve yapraklarında su tutan bu bitki, kaktüsler gibi sıcağa ve susuzluğu dayanıklıdır. Buz çiçeği aynı zamanda küçük güzel çiçekler açan bir bitkidir. Sarı, mor ve kırmızı çiçek açan türleri vardır.

Bu bitkilerin dışında bahçenizde sürekli yeşillik ve az bakım istiyorsanız çalı türlerine yönelebilirsiniz. Dört mevsim canlı kalan bir çok çalıgiller, aynı zamanda çok da güzel çiçeklenmektedir. Az su isteyen bitkiler arasında yer alan lavanta da bahçeniz için iyi bir seçenek olacaktır. Lavanta, hem susuzluğa dayanıklıdır, hem de çabuk gövdelenerek bahçenizi doldurur. Çiçeklerinin güzelliği ve kokusu da sizi cezbedecektir.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Galatasaray Arsası El Değiştirdi
  Galatasaray Arsası El Değiştirdi

  Galatasaray Spor Kulübü’nün İstanbul Riva’daki arsası için Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen ihaleyi kazanan Fema İnşaat & KLV İnşaat İş Ortaklığı, belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamayınca, arsa ihaleye en yüksek ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat’a verildi.

 • Demir-Çelik Fiyatları Durdurulamıyor
  Demir-Çelik Fiyatları Durdurulamıyor

  Ocak ayından bu yana çelik üretiminin önemli girdi kalemlerinden olan elektrotta 10 kat, hurdada yüzde 15, refrakterde ise yüzde 60’a yakın fiyat artışı olduğunu belirten sektör temsilcileri, çelik fiyatlarının daha da artacağı uyarısında bulundu.

 • Büyükşehir Riskli 4 Bin Binayı Yıktı
  Büyükşehir Riskli 4 Bin Binayı Yıktı

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 17 Ağustos depreminin 18’inci yıldönümünde, il merkezindeki riskli binaların kaldırılmasından 0,50 emsal artışına kadar hayata geçirilen çalışmaları değerlendirdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer