|   |   | 

Bahçeniz İçin Naz Yapmayan Çiçekler

Yaz bahçeniz, zaman geçirmekten en çok hoşlandığınız yerlerin başında gelir. Yazlıklar ya da sahil evlerinin bahçelerini çiçeklendirmek ve bitkilerini yaşatmak için bolca bakım ve sulama gerekir. Sürekli bakım yapma imkanı olmayanlar ise hem az su isteyen hem de naz yapmayan bitkilerle bahçesini güzelleştirebilir.

Bahçeniz İçin Naz Yapmayan Çiçekler

Bahçenizde naz yapmayan, çok sulama ve bakım istemeyen çiçekler ve bitkiler büyüterek keyifle zaman geçireceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Sürekli sulama imkanı olmayan mekanlar için dayanıklı bitkiler yetiştirmek daha uygundur.

Çok su verirseniz yaprakları coşacak ama az su ile çiçek açacak bitkilerin ilki Latin çiçeği. Latin çiçeği farklı renklerde açan güzel bir bahçe çiçeği. Martta ekilmesi gereken bu çiçek, yaz boyunca yeşil kalır ve çiçek açar.

Alacalı defne olarak da bilinen avkuba bitkisi, sürekli bakım yapılmayan bahçeler için birebirdir. Uzun süre sulanmadan da hayatta kalan bu bitki, gübre verilmese de canlı ve güzel halini korur. Kirli havada da yaşayabilen bu bitki, bulunduğu bölgenin havasını da temizler.

Skulent türünden olan buz çiçekleri yani lamprantus da, çok az su ile yaşayabilen bir bitkidir. Gövdesinde ve yapraklarında su tutan bu bitki, kaktüsler gibi sıcağa ve susuzluğu dayanıklıdır. Buz çiçeği aynı zamanda küçük güzel çiçekler açan bir bitkidir. Sarı, mor ve kırmızı çiçek açan türleri vardır.

Bu bitkilerin dışında bahçenizde sürekli yeşillik ve az bakım istiyorsanız çalı türlerine yönelebilirsiniz. Dört mevsim canlı kalan bir çok çalıgiller, aynı zamanda çok da güzel çiçeklenmektedir. Az su isteyen bitkiler arasında yer alan lavanta da bahçeniz için iyi bir seçenek olacaktır. Lavanta, hem susuzluğa dayanıklıdır, hem de çabuk gövdelenerek bahçenizi doldurur. Çiçeklerinin güzelliği ve kokusu da sizi cezbedecektir.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İnşaat Faaliyetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor
  İnşaat Faaliyetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor

  Türkiye Hazır Beton Birliğinin (THBB) inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2017 Kasım Ayı Raporu açıklandı.

 • Yatırımcı, Arsa ve Araziye Yöneldi
  Yatırımcı, Arsa ve Araziye Yöneldi

  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Büyük şehirlerdeki arsa maliyetlerinin artması, piyasada gerileyen talep, mevcut stok nedeni ile fiyatların düşeceği beklentileri yatırımcıları gayrimenkulde farklı alternatiflere yöneltiyor” dedi.

 • Emlakçılar, Yeni Yönetmelikten Rahatsız!
  Emlakçılar, Yeni Yönetmelikten Rahatsız!

  Emlakçılık sektörünün düzenlenmesine ilişkin taslak hazırlayan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na, gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden ‘çalıştay’ önerisi geldi.

 • İnşaat Sektörü 2018'den Umutlu
  İnşaat Sektörü 2018'den Umutlu

  Emlak ve Gayrimenkul Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer alan inşaat sektörünün önde gelen markaları 2018 yılında umut verici gelişmeler olacağı yönünde ortak görüş bildirdi.

 • Konut Kredisi Almanın Aşamaları Nelerdir?
  Konut Kredisi Almanın Aşamaları Nelerdir?

  Konut satın almanın en yaygın aşamalarından birisi konut kredisi almak. Konut kredisiyle ev almak isteyenlerin izlemesi gereken yolu ise pek çok kişi bilmez. Konut kredisi almanın aşamaları nelerdir? Konut kredisi nasıl alınır?

 • Emlak Beyannamesi Nedir?
  Emlak Beyannamesi Nedir?

  Emlak beyannamesi nereye verilir? Yeni bir konut alındığında emlak beyannamesi ne zaman verilmelidir?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer