|   |   |  Bahçeniz İçin Naz Yapmayan Çiçekler

Bahçeniz İçin Naz Yapmayan Çiçekler

Yaz bahçeniz, zaman geçirmekten en çok hoşlandığınız yerlerin başında gelir. Yazlıklar ya da sahil evlerinin bahçelerini çiçeklendirmek ve bitkilerini yaşatmak için bolca bakım ve sulama gerekir. Sürekli bakım yapma imkanı olmayanlar ise hem az su isteyen hem de naz yapmayan bitkilerle bahçesini güzelleştirebilir.

Bahçeniz İçin Naz Yapmayan Çiçekler

Bahçenizde naz yapmayan, çok sulama ve bakım istemeyen çiçekler ve bitkiler büyüterek keyifle zaman geçireceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Sürekli sulama imkanı olmayan mekanlar için dayanıklı bitkiler yetiştirmek daha uygundur.

Çok su verirseniz yaprakları coşacak ama az su ile çiçek açacak bitkilerin ilki Latin çiçeği. Latin çiçeği farklı renklerde açan güzel bir bahçe çiçeği. Martta ekilmesi gereken bu çiçek, yaz boyunca yeşil kalır ve çiçek açar.

Alacalı defne olarak da bilinen avkuba bitkisi, sürekli bakım yapılmayan bahçeler için birebirdir. Uzun süre sulanmadan da hayatta kalan bu bitki, gübre verilmese de canlı ve güzel halini korur. Kirli havada da yaşayabilen bu bitki, bulunduğu bölgenin havasını da temizler.

Skulent türünden olan buz çiçekleri yani lamprantus da, çok az su ile yaşayabilen bir bitkidir. Gövdesinde ve yapraklarında su tutan bu bitki, kaktüsler gibi sıcağa ve susuzluğu dayanıklıdır. Buz çiçeği aynı zamanda küçük güzel çiçekler açan bir bitkidir. Sarı, mor ve kırmızı çiçek açan türleri vardır.

Bu bitkilerin dışında bahçenizde sürekli yeşillik ve az bakım istiyorsanız çalı türlerine yönelebilirsiniz. Dört mevsim canlı kalan bir çok çalıgiller, aynı zamanda çok da güzel çiçeklenmektedir. Az su isteyen bitkiler arasında yer alan lavanta da bahçeniz için iyi bir seçenek olacaktır. Lavanta, hem susuzluğa dayanıklıdır, hem de çabuk gövdelenerek bahçenizi doldurur. Çiçeklerinin güzelliği ve kokusu da sizi cezbedecektir.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Rüzgar türbinli gökdelen
  Rüzgar türbinli gökdelen

  Bahreyn’in başkenti Manama’da bulunan bir gökdelenin mimari tasarımında rüzgar türbinleri de bulunuyor.

 • Hamburg’a 230 metrelik gökdelen yapılacak
  Hamburg’a 230 metrelik gökdelen yapılacak

  Gökdelenler konusunda çekingen olan ancak Hamburg ve Frankfurt gibi finans ve ticaret şehirlerinde bu çekingenliği bir kenara bırakan Almanya, yeni bir gökdelene ev sahipliği yapacak.

 • Binalara Sonradan Asansör Yapılabilir mi?
  Binalara Sonradan Asansör Yapılabilir mi?

  Çok katlı konutlarda ya da evlerde, hem yaşamı kolaylaştırmak hem de mülkünüzün değerini artırmak için önem taşıyan unsurlardan birisi asansörlerdir. Bazı mimari projelerde asansöre yer verilmesine rağmen, asansör yapılmadan proje tamamlanır. Peki, yasal olarak sonradan asansör yaptırmak mümkün mü?

 • Dubleks Daire Nedir, Kaç Tipi Vardır?
  Dubleks Daire Nedir, Kaç Tipi Vardır?

  Dubleks, en geniş anlamıyla iki katlı ev demektir. Birçok müstakil ev dubleks olarak inşa edilir. Dubleks dairelerin apartmanda yer alanları, bahçe çıkışlı olanları, ters dubleks gibi tipleri de vardır.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.