|   |   |  Bala’da 137 konutun hak sahipleri belirledi

Bala’da 137 konutun hak sahipleri belirledi

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara’nın Bala İlçesi, Şentepe Mahallesi’nde inşa edilen 137 konutun hak sahipleri çekilen kura ile belirledi.

Bala’da 137 konutun hak sahipleri belirledi

Kura töreni 13 Eylül 2018, Perşembe günü Bala Belediyesi Konferans Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

TOKİ ve Bala Belediyesi işbirliğinde “Talep Örgütlenmesi” yöntemiyle hayata geçirilen projede 97’si 2+1 ve 40’ı ise 3+1 planında inşa edilen 137 konutun yanı sıra ticaret merkezi ve cami bulunuyor.

“Alt Gelir Grubu” kapsamında bulunan 2+1 planındaki konutlar 344 TL’den başlayan taksitlerle %12, %15, %20 peşinat ve 180, 216, 240 ay vade, “Orta Gelir Grubu” kapsamında 3+1 konutlar ise 662 TL’den başlayan taksitlerle %10, %15, %20 peşinat, 120, 156, 180 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

Yatay mimari tarzda inşa edilen bu projede de modern ve yöresel mimarinin izleri buluşturuldu. Bina cephelerinde zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler ve ahşap görünümlü kaplamalar kullanıldı. 

Mahalle konseptli projede yerleşim alanı, ticari birimi, camisi, meydanı, parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • Başkan Çelik'ten TOKİ müjdesi
  Başkan Çelik'ten TOKİ müjdesi

  Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Başkan Çelik'in talebi üzerine 144 dönüm arazi üzerine yapacağı konutlar için hazırlanan imar planı Antalya Büyükşehir Belediye Meclisince onaylandı.

 • Sincan’da 3142 hak sahibinin konutları kurayla belirlendi
  Sincan’da 3142 hak sahibinin konutları kurayla belirlendi

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara’nın Sincan İlçesi Saraycık Mahallesi’nde “Gecekondu Önleme Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşaatları tamamlanma aşamasındaki projeden üç bin 142 hak sahibinin konutları kurayla belirlendi.

 • TOKi’den herkese açık satış rüzgârı
  TOKi’den herkese açık satış rüzgârı

  Alt gelir grubunun konuta erişimini kolaylaştıran TOKİ, kurasız, bankasız ev sahibi olmak isteyenlere ‘açık satış’ yöntemiyle pek çok şehirde fırsatlar sunuyor

 • Dinar’da 784 konutun hak sahipleri belirlendi
  Dinar’da 784 konutun hak sahipleri belirlendi

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesi, İncirli Mahallesi’nde inşa edilen projede 784 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi. Kura töreni 5 Eylül 2018, Çarşamba günü Dinar Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.