|   |   |  Balıkesir İvrindi’de 63 konutun hak sahipleri belirlendi

Balıkesir İvrindi’de 63 konutun hak sahipleri belirlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından (TOKİ) Balıkesir İvrindi’de inşa edilen 63 konutun hak sahipleri gerçekleştirilen kura ile belirlendi.

Balıkesir İvrindi’de 63 konutun hak sahipleri belirlendi

Kura töreni 28 Ocak 2019, Pazartesi günü Balıkesir İvrindi Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

Yöresel mimarinin izlerini taşıyan İvrindi konutları 483 TL’den başlayan taksitlerle %12, %15, %20 peşinat ve 180, 216, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu. Proje kapsamında ayrıca, büfe ve cami de yapıldı.

Yatay mimari anlayışıyla inşa edilen Bartın Ulus projesinde; milletimizin en temel özelliği ve arayışı olan dayanışma ve komşuluk kültürüne imkân tanıyan “mahalle konsepti” hayata geçecek.

Balıkesir’e ait kültürel zenginlik ve yörenin kendine has mimari geleneklerinin yansıtıldığı konutlar, yatay mimari konseptinde inşa edildi.  

Konutların cephe tasarımında; zemin kat seviyesinde taş kaplama, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler,  söveler kullanıldı. Çatı ve cephelerde Türk evini yansıtan çıkma ve payandalar kullanıldı.

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • Gölcük’te 398 konutun hak sahipleri belirlendi
  Gölcük’te 398 konutun hak sahipleri belirlendi

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kocaeli’nin Gölcük İlçesi Sivritepe Rezerv Alanında hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi içerisinde bulunan 398 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi.

 • TOKİ’nin indirim kampanyası başlıyor
  TOKİ’nin indirim kampanyası başlıyor

  TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına başvurular 21 Mart 2019 tarihinde başlıyor.

 • TOKİ yatay şehirleşmeyle 50 bin yeni sosyal konut yapacak
  TOKİ yatay şehirleşmeyle 50 bin yeni sosyal konut yapacak

  Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle, 67 şehirde 140 projeyle yürütülecek 50 bin yeni sosyal konut hamlesini başlattı. Törende, TOKİ tarafından inşa edilen 53 bin 626 konut ve 130 tesisin açılışı gerçekleştirildi.

 • Bolu Mudurnu’da kura sevinci yaşandı
  Bolu Mudurnu’da kura sevinci yaşandı

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından (TOKİ) Bolu’nun Mudurnu ilçesi Taşkesti Beldesi’nde inşası devam eden 107 konutun hak sahipleri gerçekleştirilen kura ile belirlendi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.