|   |   | 

Başakşehir'in Yeni Yaşam Merkezi 'Tual Bahçekent' Hayata Geçiyor

Dağ Mühendislik, Emlak Konut GYO güvencesiyle ‘Tual Bahçekent’ projesini hayata geçiriyor. Avrupa yakasının yeni yaşam merkezi Başakşehir Bahçekent’te 190 dönüm arazide 515 bin m2’lik alanda hayata geçecek olan projede 1.739 konut, ticari üniteler, hastane ve eğitim kurumları yer alacak.

Başakşehir'in Yeni Yaşam Merkezi 'Tual Bahçekent' Hayata Geçiyor

Dağ Mühendislik, Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirdiği İstanbul'daki ilk projesi Tual Adalar'dan hemen sonra, şimdi de yine Emlak Konut ile birlikte 'Tual Bahçekent' için kolları sıvadı.

'Tual Bahçekent' projesinin tanıtım toplantısı Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağ, Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Doğan Dağ ve Osman Dağ ile Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Dağ’ın katılımı ile Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirildi.

TUAL BAHÇEKENT PROJESİ İLE İLGİLİ EN GÜNCEL BİLGİ İÇİN TIKLAYIN!

Dağ Mühendislik'in, Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçireceği yeni projesi ‘Tual Bahçekent', İstanbul Avrupa Yakası'nın önemli yatırım noktalarından Başakşehir Bahçekent’te hayata geçiyor.

Kendi kendine yetebilecek yeni bir şehrin inşa edildiği Başakşehir Bahçekent’te; sakinlerinin her türlü ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde planlanan 'Tual Bahçekent', 1+1'den, 4+1'e kadar daire seçenekleriyle sunuluyor. 1 milyar 90 milyon TL'lik bir yatırımla hayata geçecek olan 'Tual Bahçekent'in 2.5 yıllık bir sürede teslim edilmesi planlanıyor.

'Tual Bahçekent' projesinin tanıtım toplantısında konuşan Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, projenin inşaatına başladıklarını söyledi.

Tual Bahçekent ile ilgili bilgi veren Dağ "Projemiz 190 dönüm arazide 515 bin m2’lik alanda 1.739 konut ve ticari üniteyi barındırıyor.

140 bin m2’lik dev şehir parkının yanıbaşında inşa edilen projemiz, güvenli ve her ihtiyacın karşılanabileceği bir site ortamında, ailelere çocuklarını yeşilin içinde sağlıkla büyütme fırsatı sunuyor. 1+1'den, 4+1'e kadar daire seçeneklerinin sunulduğu 'Tual Bahçekent'in 2.5 yılda teslim edilmesini öngörüyoruz. Projemizde satışlar da bugün başladı (13 Mayıs)" dedi.

Bahçekent, yüksek prim potansiyeli taşıyor

Son 10 yılda gerçekleştirilen modern konut projelerine bakıldığında; sosyal imkanı olan güvenli yaşam alanlarının yaygın olarak projelendirildiğini gördüklerini belirten Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, son yıllardaki gelişimden Bahçekent bölgesinin de ciddi bir pay aldığına dikkat çekti.

'Tual Bahçekent'in inşaatına şubat ayında başladığını hatırlatan Dağ, projenin ve projenin konumlandırıldığı bölgenin yatırımcılardan ciddi talep gördüğünün altını çizdi.

Lokasyonun önemine vurgu yapan Doğan Dağ "Bölge, geçtiğimiz birkaç yılda yüksek katlı projelere de ev sahipliği yapmaya başladı. Ulaşım alanında yaşanan gelişmeler ile bölgenin daha da gelişmesi öngörülüyor. 2019 yılında tamamlanması beklenen metro projesi ile bölge raylı sisteme entegre olacak. Bizim projemiz bu metro istasyonuna 5 dakika mesafede bulunuyor.

Bölge; Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'yle de ilgi çekiyor. Bağlantı yolu ile TEM ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun entegre edilmesi sonrasında bölge, şehrin önemli akslarından biri haline gelecek. 3'üncü havalimanı inşaatının da bölgenin kuzeyinde inşa edilecek olması yatırım değerini çok daha yukarıya taşıyacak" diye konuştu.

Yeni uydukentin habercisi

Bahçekent bölgesinin bir uydukent olarak planlandığını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise bu bölgede üretilen konutların daha çok orta gelir grubuna yönelik olarak projelendirildiğini söyledi. Toplantıda bir konuşma yapan Kurum, proje ve bölgeyle ilgili şu bilgileri verdi: “Bugün burada sadece Tual Bahçekent projemizin lansmanı için bulunmuyoruz. Aynı zamanda son birkaç sene içerisinde Hoşdere bölgesinde oluşturduğumuz Bahçekent adlı uydu kentimizinde önemli bir parçasını daha devreye sokuyoruz.  Bu bölgede lansmanını yaptığımız her proje İstanbul’a kazandırmakta olduğumuz yeni bir uydu kentin habercisi konumundadır. Bahçekent bölgesi yaklaşık 1 milyon 100 bin metrekarelik alan üzerinde parkı, yeşil alanları, camisi ve her türlü sosyal donatısı olan bir uydu kent olarak planlandı. Bu bölgede üretilen konutlar daha çok orta gelir grubuna yönelik

olarak projelendirildi. Gerek üçüncü havaalanına ve gerekse üçüncü köprünün bağlantı yollarına yakınlığı, planlı gelişmesi, 140 bin metrekarelik park alanı Bahçekent’i İstanbul’da gelecek vadeden en önemli lokasyonlardan biri haline getirmiştir. Emlak Konut tarafından finanse edilen ve Bahçekent’in merkezinde yer alan bu parkın yaklaşık yatırım değeri 57 milyon TL’nin üzerinde gerçekleşecektir. Park alanımızda bir adet de biyolojik gölet, mini golf alanı, tematik bahçeler, yürüyüş ve bisiklet parkurları, güneş panelleri, çocuk oyun alanları bulunacaktır.

Aslına bakarsanız bu tür uydu kentler hem yoğun şehir yaşamının getirdiği zorluklar için alternatif arayan vatandaşlarımıza hitap etmekde hem de kentsel dönüşümde yoğunluğu azaltacak  çözümler sunmaktadır. Bu vesile ile hem Türkiye genelinde hem de İstanbul özelinde acilen 1/25.000’lik imar planlarının hızlı bir şekilde tamamlanması ve şehircilik prensiplerine uygun kentsel dönüşümün adımlarının hızla atılmasının zorunluluğunu tekrar vurgulamak istiyorum. 1/25.000 lik imar planlarında daha fazla gecikirsek ileride tekrar dönüştürülecek kentsel dönüşümlere imza atılmak durumunda kalınabilir. Bu nedenle tüm kurumlarımız üzerlerine düşen görevleri tereddüt etmeden yerine getirmelidir. Bu konuda Emlak Konut olarak biz de üzerimize ne tür bir görev düşerse yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. 

2012 yılında değişen mütekabiliyet yasasından sonra yabancıya satışlar büyük hız kazandı. Konut sektöründe özellikle İstanbul’da son 4 senedir en önemli yabancı müşterilerimiz körfez ülkelerinden gelen yatırımcılar oldu. Ancak hepinizin de bildiği gibi petrol fiyatlarının 45 dolar seviyesine gelmesiyle ekonomileri petrole dayalı olan ülkelerde ciddi anlamda gelir azalışı gerçekleşti ve bu da bu ülkelerin vatandaşlarının dış talebine yansıdı ya da yansıyacaktır. Orta vadede biz konut geliştiricilerinin dikkate alması ve çözüm üretmesi gereken bu husus alternatif pazarlarla çözülebilir. Bu alanda da Endonezya, Malezya, Çin, Hindistan gibi Asya ülkelerinin vatandaşlarının katkı yapacağını düşünmekteyim. Mütahitlerimizin orta doğu bölgesine yönelik pazarlama faaliyetlerine devam ederken bu bölge vatandaşlarına da yönelik stratejiler geliştirmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Bu bölgede ilk olarak Bahçekent Emlak Konutları projesi kapsamında anahtar teslimi götürü bedel yöntemiyle 1.506 adet  konutun satışına başladık ve tamamının satışını çok kısa bir süre içerisinde bitirdik. Bu konutların teslimini de birkaç ay içinde tamamlamış olacağız. Geliştirdiğimiz bu projelere gelen yoğun talep yüklenicilerin de bölgeye olan ilgisini arttırdı ve başlangıcından bugüne kadar gelir paylaşımı yöntemiyle de toplamda 5 binin üzerinde bağımsız bölüm projelendirdik.

Lansmanı için burada bulunduğumuz Tual Bahçekent de bu projelerimizden birisi. 186 adet ticari ünite ve 1.739 adet konuttan oluşan bu projemiz kapsamında bir de ilk öğretim okulu bulunmakta. Tual Bahçekent projesinin ihalede teklif edilen satış toplam geliri 1 milyar 90 milyon TL ve Emlak Konut payı 275 milyon 334 bin TL’dir.”

 

 

Emlak Haberleri

Tual Bahçekent Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İnşaat Dünyası Yenilenen YAPEX'de Buluşacak
  İnşaat Dünyası Yenilenen YAPEX'de Buluşacak

  Bu yıl yeni konsepti ile açılacak Yapex Yapı Fuarı, yapı malzemeleri, inşaat teknolojileri, yapı yenileme ve restorasyon alanındaki son ürünlere ve tekniklere ev sahipliği yapacak.

 • Satın Alacağınız Ev Deprem Yönetmeliğine Uygun mu?
  Satın Alacağınız Ev Deprem Yönetmeliğine Uygun mu?

  Türkiye coğrafyasında deprem bölgesi olmayan yer neredeyse yok. Depremselliğin yaygın olduğu ve İstanbul'un da birinci derece deprem bölgesi olduğu ülkemizde ev satın alırken yapının depreme dayanıklı olup olmadığı büyük önem taşıyor.

 • Avrupalı müteahhitler Türkiye’de toplanacak
  Avrupalı müteahhitler Türkiye’de toplanacak

  Paris'te düzenlenen Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği (EIC) genel kurulunda mega projelerin finansman sıkıntıları damga vurdu. Avrupalı müteahhitler, herhangi bir otoritenin proje açıklamaya yanaşmadığını belirtti.

 • Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi
  Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi

  Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu olarak faaliyet gösteren endeksa.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, Kanal İstanbul projesinin Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy ilçelerinin gayrimenkul fiyatlarında değer artışına yol açtığını kaydetti.

 • Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor
  Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor

  Dünya’nın ilk lüks konut pazarlama şirketi olan Coldwell Banker, 2013 yılından bu yana Türkiye’de de Profesyonel Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda ile birlikte hizmet veriyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer