|   |  Başbar İnşaat Firması
Başbar İnşaat

Başbar İnşaat

  • Kuruluş Tarihi : 1982

  • Proje Sayısı : 5

Başbar İnşaat, konut, ofis ve residence projeleri, Başbar İnşaat hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Başbar İnşaat ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Başbar İnşaat Hakkında

Tarihçe

Kurumsal

Başbar İnşaat’ın temelleri 1982 yılında Akyüz Ticaret olarak, Onursal başkanımız Fazıl Akyüz’ün kurduğu firma İstanbul/Gaziosmanpaşa ilçesinde faaliyetlerine inşaat malzemeleri satışı ve taahhüt hizmetiyle başlamış oldu. 2007 yılında “Başbar İnşaat Tic. Ltd. Şti. olarak yönetim kurulu başkanımız Sıdkı Akyüz tarafından kurumsallaşarak, imzası bulunduğu eserlere Başbar kalitesini kalıcı değer haline getirmeyi vizyon olarak belirledi. Kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu istikrarlı performansıyla sürdürülebilir bir büyüme örneği sergileyen Başbar, Türkiye’nin  güçlü ve saygın şirketleri arasında yerini almayı gaye edindi..

Başbar; inşaat-taahhüt,  faaliyetlerini  İstanbul'un çesitli ilçelerinde başarıyla sürdürmektedir. Başbar İnşaat bugün kaliteli ve güvenilir bir hizmet sağlayıcı, örnek bir girişimci  olarak dikkat çekmektedir.

Başbar İnşaat yaşanılabilir projeler üretirken ”lüksümüz ayrıntıda” sloganıyla modern, estetik ve yenilikçi mimari dış cepheleriyle bulunduğu bölgenin en seçkin projeleleri olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

İnşaat-taahhüt işkolunda faaliyet gösteren Başbar İnşaat, 35 yıllık iş deneyimini, mali gücünü ve teknik yetkinliklerini kullanarak birçok projeyi başarıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Misyonumuz

Sürekli gelişen inşaat teknolojilerini takip edip doğaya ve insana saygılı kaliteli yapılar üretmek. Nesiller boyu ismi güvenle anılan bir marka olmak.

Vizyonumuz

Kaliteli yapı projelerini toplumun çoğunluğuna ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen başlıca inşaat firmaları arasında olmayı öngörüyoruz.

Değerlerimiz

Sahip olduğumuz tüm kaynakları müşterilerimizin ihtiyaçları, beklentileri ve memnuniyetleri doğrultusunda kullanmak
Projelerimizle şehrin çevresel, tarihsel ve kültürel dokusuna uyum sağlamak
Yönetici kadromuz, teknik ve idari personelimiz ile çağın mimari gereklerini yerine getirerek, hitap edilen toplum değerlerine uygun yaşam alanları üretmek
Toplumsal yaşam standartlarının iyileştirilmesine ve geliştirilmesine hizmet etmek
İleri teknolojiyi, doğru çözüm ortaklarını, kaliteli malzeme kullanımını, titiz mimarlık ve mühendislik hizmetlerini aynı potada eriterek, tüm projelerimize uygulamak
Sürekli üretkenlik politikamızla yeni istihdam alanları yaratarak, ekonomiye katkıda bulunmak
Çarpık ve kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için 'Kentsel Dönüşüm Projeleri'ne destek vermek
Güvenli yaşam alanları inşa etmek

Başbar İlkeleri

Hızlı ve kaliteli üret, yaşama değer kat.
Doğal dokuyu koru, yaşama saygı göster.
Hizmet sürekliliğini sağla, yaşama destek ol.

Kalite & Çevre Politikamız

KALİTE

Kurulduğu tarihten günümüze kadar tüm projelerinde kusursuzluğu hedef alan Başbar, başarıya giden yolun kaliteden ve güvenden geçtiğini bilmektedir. Her adımda bu yol doğrultusunda ilerleyen Başbar istikrar ve prestijli projeleri sayesinde en çok güvenilen şirketlerden biri olmayı başarmıştır.

Kalite konusunda ödün vermeden çalıştığı her yerde ve yaşadığı her ortamda etik değerlere ve yasalara bağlılığı gözeten bir şirket olan Başbar, kendi şirket kârlılığı kadar ülkesinin kalkınmasına da katkıda bulunmayı ve devletine faydalı bir şirket olmayı prensip haline getirmiştir.

ÇEVRE

Hayata değer katan projeleriyle her zaman önde olmayı amaçlayan Başbar, çevre ile uyumlu çalışmayı ve iş çevresini korumayı temel ilkelerinden biri haline getirmiştir. Mimarisinde ve tekniğinde doğaya zarar vermeyecek şekilde teknolojinin ve iş gücünün tüm faydalarını kullanarak gelecek nesillere örnek teşkil edebilecek projeler üretmek için çalışmaktadır. Projelerinin uygulama safhasında doğabilecek her türlü olumsuz etkiyi en aza indirmek ve doğru zamanda doğru yöntem ile olabilecek zararları ortadan kaldırmak Başbar’ın çevre politikası kapsamında birinci görevidir.

Başbar ülkeye kazandırdığı her projesinde doğal hayat için sürekli iyileşmeyi hedefleyerek, doğal kaynakları korumak ve etkin kullanmak, atıkları en aza indirmek, hava, su, toprak kirlenmesini önlemek ve geri dönüşümü sağlamak için gerekli tüm tedbirleri almaktadır. Günün beğenisini kazanan değil, gelecek nesillere aktarabilinen doğa ile uyumlu mekânların oluşmasını sağlamak Başbar’ın vazgeçilmez değerlerindendir.

Gayrimenkul Hukuku

GAYRİMENKUL ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK  HUSUSLAR

1) Konutun tapusu varmı ? (Tapunun tek kişi üzerine ya da çok ortaklı olup olmadığını; kullanım hakkı intifa –durumunu öğreniniz)
2) Konut üzerinde ipotek yada haciz kararı var mı?

3) Binanın yönetim planını incelediniz mi?

4) Binanın kat mülkiyeti ve kat irtifakı özelliklerini öğrendiniz mi?

5) Binanın yapım ruhsatı var mı?( Bir binanın ruhsatının olması, binada yer alan bağımsız konut bölümlerinin de ruhsatı olduğu anlamına gelmektedir !Tapudaki proje ve açıklamalara uygunluk konusunda dikkatli olunuz)

6) Binanın kullanım izni var mı?( Bina inşa halindeyse kullanım izni almaya uygun olduğundan emin olunuz)

7) Binanın elektrik ve su için konuf kullanımına geçişi yapılmış mı?

8) Binanın ticari amaçlar için ayrılmış dükkan, depo gibi bölümleri varsa bunların kullanım amaçları belirlenmiş mi?

9) İçinde kiracı oturan bir konut alıyorsanız kira kontratını incelediniz mi?

EKONOMİK DEĞERLENDİRME
1) Konut zemin sağlamlığı, bitimişlik düzeyi, yaşı,tapu durumu, ruhsatı, kullanım izni, kaçak ekler olup olmaması vb. açılardan banka kredisi alma koşullarını sağlıyor mu?

2) Konutun ortalama aidat giderleri sizin için kabul edilebilir düzeyde mi

3) İnşa halinde bir konut satın alıyorsanız satıcının düvenilirliği, mali durumu ve geçmişte sattığı konutlar konusunda bilgi edindiniz mi?( konutun size taahhüt edilen süre, maliyet ve kalite koşullarını sağlayacağından emin misiniz?)

4) Konutun geçmiş yıllara ait ödenmemiş emlak vergisi vb. borcları olup olmadıgını öğrendiniz mi?

5) Konuttaki sabit elektrikli, elektronik, mekanik cihazlar bozulduğu taktirde kolaylıkla yenileyebilir ya da bakımını yaptırabilir misiniz?( bu tür cihazların garanti belgelerini istemeyi unutmayınız)

GENEL MİMARİ ÖZELLİKLER

1) Binanın onaylı bir mimari projesi var mı?

2) Bina beş kattan daha yüksek ise asansör var mı?( Güncel yönetmelikler beş katın üzerindeki binalarda asansör yapılmasını zorunlu

3) Bina girişinde gerekli durumlarda kullanılmak üzere bir rampa var mı?

4) Binada güncel yönetmeliklere uygun bir sığınak mekanı var mı

5) Su, elektrik ve gaz sayacı gıbi cihazlara kolay erişile biliyor mu?

6) Binanın bahçe düzenlemesi yapılmış mı?

TAŞIYICI SİSTEM VE DEPREM DAYANIMI

1) Binanın inşası yürürlükteki deprem yönetmeliğine uygun mu?

2) Binanın zemin koşulları konusunda bilgi edindiniz mi?

3) Binanın yapımı sırasında çekilmiş / fotoğrafları var mı? ( Binanın taşıyıcı sistemi hakkında uzmanlara sorular yöneltmenizi kolaylaştırabilir) Temellerde su yalıtımı yapılmış mı? 

ÇATILAR VE BODRUM KATLARI

1) Çatıda su yalıtımı yapılmış mı? 

2) Çatıda ısı yalıtımı yapılmış mı?  

3) Bodrum kat kolaylıkla havalandırılabiliyor mu?

ISITMA – SOĞUTMA – HAVALANDIRMA SİSTEMİ

1) Binanız yeni yapılmışsa, ısı ihtiyacı kimlik belgesi var mı? (Bu belge ısıtma için ne kadar yakıt tüketeceğiniz ve binanızın ısı yalıtımı konusunda size fikir verir

2) Isıtma sisteminin türünü (merkezi/ münferit ) ve ısıtmada kullanılan yakıt türünü (gaz, kömür, elektik vd.)

3) Binada su deposu var mı?

4) Binadaki ses yalıtımı düzeyi yeterli mi? ( Komşuların sesini işitmeden oturabiliyor musunuz?)

YANGIN GÜVENLİĞİ

1) Binada yangın merdiveni var mı? (Yangın merdiveninin güncel yönetmeliklere uygun oldugundan emin olunuz) 

2) Yangın merdiveni acil bir durumda hızla bina dışına çıkmanıza izin verecek biçimde konumlandırılmış mı?(Acil bir durumda yangın merdivenine makul bir sürede ulaşabiliyor musunuz?) 

3) Yangın merdivenine açılan kapılar kaçış yönüne doğru iterek açılacak biçimde inşa edilmiş mi

Telefon: 0216 379 1200
Telefon: 0216 379 1200
Fax: 0216 378 1214
Email: info@basbarinsaat.com
Adres: Sülüntepe Mahallesi Yunus Emre Caddesi No:25/A Pendik / İstanbul

Başbar İnşaat Projeler Haritası

Başbar İnşaat Projeleri

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.