|   |   |  Basın Ekspres Yolu’nda yaklaşık 3 günde bir konut satılıyor

Basın Ekspres Yolu’nda yaklaşık 3 günde bir konut satılıyor

EVA Gayrimenkul Değerleme, son 8 yıldır sanayi alanlarının dönüştürülmesi ve ulaşım bağlantılarına yakınlığı sebebi ile markalı konutta tercih edilen bir bölge haline gelen Basın Ekspres Yolu’nu mercek altına aldı.

Basın Ekspres Yolu’nda yaklaşık 3 günde bir konut satılıyor

EVA Gayrimenkul Değerleme’nin bölgedeki 29 adet markalı konut projesi üzerinden yaptığı satış hızı analizine göre ortalama 2,88 günde bir konut satılırken, bir günde ortalama 0,35 konut satışı gerçekleşiyor.

EN ÇOK TALEP AZ ODALI VE KÜÇÜK M2’Lİ DAİRELERE

Gayrimenkul sektöründe değerleme, danışmanlık, en iyi kullanım etüdü, proje değerleme, piyasa araştırmaları konularında öncü olan EVA Gayrimenkul Değerleme’ye göre, Basın Ekspres bölgesindeki konut projelerinin yoğunlaştığı alanlar Basın Ekspres Yolu’nun doğusu.  Projelerde 1+1, 2+1 ve 3+1 tipteki dairelere ağırlık verilirken, satışlarda ilk olarak az odalı ve küçük m2’li tipteki konutlar talep görüyor.  1+0 ve 4+1 tipindeki dairelere de projelerde yer veriliyor.

BEKAR, ÇALIŞAN KESİM YA DA ÇEKİRDEK AİLELER TERCİH EDİYOR

EVA Gayrimenkul Değerleme Araştırma ve Raporlama Müdürü Şeyma Şehirli, Basın Ekspres aksı boyunca talep edilen 1+1 ya da küçük metrekareli 2+1 tipi dairelerin genellikle bekar, çalışan kesim ya da çocuksuz çekirdek orta-üst gelir grubundaki aileler tarafından tercih edildiğini belirtirken sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bölge genelinde özellikle Basın Ekspres Aksında yer alan projelerde 1+1 konut tipine ağırlıklı olarak yer veriliyor. Daha iç kesimlerde ise kentsel dönüşüm projelerinde 2+1 ve 3+1 daire tiplerine yer veriliyor. Bölge genelinde en çok 1+1 ve sonrasında sırasıyla 2+1, 3+1 ve en düşük oranda 1+0 tipi üretiliyor.  1+0 tip ise, Basın Ekspres aksı ve Tem güzergahında yer alan projelerde bulunuyor.

29 ADET MARKALI KONUT PROJESİNE İLGİ BÜYÜK

Bölgede 29 adet markalı konut projesi üzerinden yapılan satış hızı analizine göre ortalama 2,88 günde bir konut satılmakta ya da bir günde ortalama 0,35 konut satışı gerçekleşiyor.

FİYATLAR YAKLAŞIK 2.800 TL/m2 – 10.500 TL/m2 ARALIĞINDA

Mevcut projelerde; fiyatlar yaklaşık 2.800 TL/m2 – 10.500 TL/m2 aralığında değişiyor. Satışı devam eden projelerde ise fiyatlar 4.750 TL/m2 - 14.250 TL/m2 (KDV’den arındırılmış fiyatlardır) aralığında. Belirtilen projelerde satış alanlarının daire brütü, kat brütü ve proje brütü olarak farklı şekilde talep ediliyor. En yüksek talep edilen birim fiyatları Basın Ekspres Aksında yer alan projelerde yer alıyor ancak belirtilen fiyatların üzerinden %20-%30 aralığında peşin fiyat indirimi yapıldığı bilgisine ulaştık.

DÜKKANLAR DA İSE FİYAT ARALIĞI 11.750 – 28.000 TL/m2

Dükkanlar için talep edilen birim satış değeri 11.750 – 28.000 TL/m2, talep edilen birim kira değeri ise 53 – 107 TL/ m2/ay olduğu görülmektedir. Projelerde yer alan dükkanların görünürlük, sirkülasyon ve fonksiyona göre talep edilen birim satış ve kira değerleri de değişkenlik gösteriyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI
  AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI

  ATAKENT 4 B Geleceğin Bağdat Caddesi olarak adlandırılan lokasyonda Avrupa Konutları Atakent 4’ü geliştiren Artaş İnşaat, şimdi de projenin 2. etabı Atakent 4 B’yi satışa sundu. Alıcılar, 1+1’den 4+1’e 362 konut ve 9 ticari ünitenin yer aldığı projedeki dairelere 0,64 oran, 180 ay vade ve 12 sonra ödeme avantajlarıyla sahip olabiliyor

 • Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi
  Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi

  Eroğlu Gayrimenkul, kamu bankaları tarafından başlatılan konut kampanyası seferberliğine, imza projesi Skyland İstanbul ile katılıyor. Sıfır peşinat ve 180 aya kadar 0,64 faiz oranı ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran kampanyadan faydalanan yatırımcılar, ilk 12 ay hiçbir ödeme yapmayacak. Skyland İstanbul rezidansları, cazip fiyat avantajlarının yanı sıra 1 yıl kira garantisi de sunuyor

 • Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor
  Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor

  Sur Yapı’nın Antalya projesinde ‘‘Rahat Bi Nefes Al’’ kampanyası kapsamında, sağlık çalışanlarına özel 15 bin TL’ye varan ek indirim!

 • Sanayinin Modern Geleceği
  Sanayinin Modern Geleceği

  İstanbul'da Sanayinin, Endüstrinin ve Ticaretin YeniAdresi Modern Sanayi Merkezi Esenyurt’ta Yükseliyor.

 • KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK
  KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK

  Cumhurbaşkanlığının himayelerinde düzenlenen dünyanın ilk online Uluslararası COVID -19 Konferansı, İstanbul merkezli olarak gerçekleştirildi. Birçok ülkeden uzman ismin, yerli ve yabancı akademisyenin katılarak salgının sosyal hayata ve iş dünyasına etkilerinin tartışıldığı online konferansta, faizsiz Elbirliği Sistemi’nin Türkiye’deki ekonomik başarısı ele alındı.

 • EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL
  EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL

  Teknolojik gelişmeleri projelerine taşıyarak insan hayatına değer veren Ege Yapı, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’ne (International Safety Awards) layık görüldü

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.