|   |   |  Başkan Asya’dan vergi affı uyarısı

Başkan Asya’dan vergi affı uyarısı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 7143 sayılı kanun kapsamında vergi affından faydalanarak yapılandırma yapan vatandaşların ilk taksitlerini ödemeleri için uyarılarda bulundu.

Başkan Asya’dan vergi affı uyarısı

 

27 Ağustos 2018 tarihinde müracaatların sona erdiği yapılandırmada ilk taksitlerin son ödeme tarihi yaklaştı. Muş Belediyesine ait su, çevre temizlik, emlak, ilan reklam, ölçü ayar gibi vergi borçlarını yapılandıran vatandaşlar, 1 Ekim 2018 Pazartesi gününe kadar ilk taksitlerini ödemeleri gerekiyor. Vergi affından faydalanan, ancak ödeme yapmayan mükelleflerin yapılandırmalarının bozulacağı bildirildi. 


18 Mayıs 2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 7143 Sayılı Kanun’ çerçevesinde su, emlak, çevre temizlik, kira, işgaliye, ilan ve reklam, eğlence vergi borçlarının yeniden yapılandırıldığını ifade eden Belediye Başkanı Feyat Asya, ödemelerin düzenli bir şekilde yapılması için vatandaşlara uyarılarda bulundu. Hükümetin vatandaşlara ciddi kolaylıklar sağladığını vurgulayan Başkan Asya, bu tür fırsatların değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Yapılandırma ile ilgili bilgi veren Başkan Asya, “Vergi affı ile ilgili yasanın çıkmasının ardından Mali Hizmetler Müdürlüğümüzce gerekli hazırlıkları yaptık. Bilgi Yönetim Sistemimizin yasaya uygun bir şekilde düzenlenmesi için süreci hızlandırarak vatandaşlarımızın müracaatlarını almaya başladık. Bu süre içerisinde vatandaşlarımızı haberdar etmek için gerekli duyuruları yaptık. Yapılandırma başvuru süresi içinde birçok vatandaşımızın müracaatları alındı. 1 Ekim 2018 Pazartesi günü ilk taksitin son ödeme günüdür. Vatandaşlarımızdan taksitlerini düzenli bir şekilde ödemelerini rica ediyoruz. Ödemenin yapılmaması halinde yasa gereği başvuru yapanların yapılandırmaları bozularak gecikme faizleri tekrar geri gelecek. Bu durumda olan vatandaşlarımızı sorumluluk bilinci ile hareket etmeye davet ediyoruz” dedi. 

 

 

Emlak Vergisi Haberleri

Etiketler

Emlak Vergisi Kategorisindeki diğer haberler

 • Altınordu'da vezneler hafta sonu açık olacak
  Altınordu'da vezneler hafta sonu açık olacak

  Vatandaşların, 2018 yılı ‘emlak ve iş yerlerine ait çevre temizlik vergisi’ 2’nci taksit ödemelerinde sorun yaşamaması için, Altınordu Belediyesi vezneleri hafta sonu da hizmet verecek.

 • Emlak ve çevre temizlik vergisi için son gün 30 Kasım
  Emlak ve çevre temizlik vergisi için son gün 30 Kasım

  Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin 2’nci taksiti için son ödeme tarihinin 30 Kasım olduğunu hatırlatarak, Tepebaşı Belediyesi veznelerinin hafta sonları da hizmet vereceğini belirtti.

 •  Emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri başladı
   Emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri başladı

  2018 yılı emlak vergisi 2. taksit ödemeleri Şehzadeler Belediyesi veznelerinden alınmaya başladı. İsteyen vatandaşlar ödemeleri internet üzerinden online olarak yapabileceği gibi kredi kartı ya da nakit olarak 1 Kasım-30 Kasım 2018 tarihleri arasında belediye veznelerinden de yapabilecek.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.