|   |   |  Başkan Çalışkan, TOKİ’nin yol ve toplu ulaşım sorununa el attı

Başkan Çalışkan, TOKİ’nin yol ve toplu ulaşım sorununa el attı

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Emekli ve İşçi konutlarında incelemelerde bulunarak TOKİ’ye giden bağlantı yolları ve toplu taşıma ile ilgi sorunları da yerinde inceledi.

Başkan Çalışkan, TOKİ’nin yol ve toplu ulaşım sorununa el attı

 

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan beraberindeki Başkan Yardımcısı Abdullah Bağırgan, Fen İşleri Müdürü Mustafa Lütfi Cicibıyık ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mevlüt Çardak ile birlikte Üniversite Mahallesi Kırbağı mevkiinde TOKİ tarafından yapılan Emekli ve İşçi konutlarının yol bağlantıları ve ulaşım sorununu inceleyerek bilgiler aldı. 


Karaman Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile Kırbağı mevkiine inşa edilen Emekli ve İşçi konutlarının tüm sosyal donatılarıyla birlikte muazzam bir yaşam merkezi haline geldiğini söyleyen Çalışkan, “Dördüncü TOKİ olarak nitelendirdiğimiz Emekli ve İşçi konutları, burada yaşayacak olan vatandaşlarımız için her yönüyle tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde yapıldı. Geçtiğimiz günlerde TOKİ bu konutlara oturacak olan vatandaşlarımıza dairelerinin anahtar teslimlerini yapmaya başladı. Burası yeni bir yaşam merkezi olduğu için elbette ufak tefek sıkıntılar var. TOKİ konutlarının toplu ulaşım ve yol sorununu vatandaşlarımız gibi bizler de çok iyi biliyoruz. Biz de en kısa sürede belediye olarak buradaki sorunları çözeceğiz” dedi. 


TOKİ konutlarına taşınan bazı vatandaşlarla sohbet edip taleplerini dinleyen Çalışkan, Fen İşleri Müdürlüğüne talimat vererek TOKİ’ye gelen bağlantı yollarının en azından tüm eksikliklerin giderilinceye kadar soğuk asfalt yapılmasını ve toplu ulaşım sorununun da birkaç gün içerisinde halledileceğini belirtti. 

 

 

 

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • TOKİ yeni Hasankeyf’in inşa çalışmalarına hız verdi
  TOKİ yeni Hasankeyf’in inşa çalışmalarına hız verdi

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ilısu Barajı göl sahasında kalan “Batman’ın Hasankeyf İlçesi 3 belde ve 105 köyde Kentsel Yeni Yerleşim Alanı”nda alt ve üst yapı ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürüttüğü çalışmalara hız verdi.

 • Karlıova’ya 130 Toki konutu yapılacak
  Karlıova’ya 130 Toki konutu yapılacak

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bingöl’ün Karlıova İlçesi Yeşilyurt Mahallesi’nde inşa edilecek 130 konutun ihalesi yapıldı.

 • Çankırı TOKİ 2. Etap'ta kura heyecanı
  Çankırı TOKİ 2. Etap'ta kura heyecanı

  TOKİ tarafından Çankırı merkez ilçede hayata geçirilen ve kentsel dönüşüm projesi olan Çankırı TOKİ Evleri projesindeki konutların hak sahipliği belirleme kuraları gerçekleştirildi.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.