|   |   | 

Başkent Ankara 2016'da Taşınıyor

Son 2-3 yıldan beri inşa edilen konut ve iş merkezi projeleriyle dev bir şantiye görünümü alan Başkent Ankara'da çok sayıda proje tamamlanma noktasına geldi.

Başkent Ankara 2016'da Taşınıyor

BAŞKENT 2016'DA TAŞINIYOR!

Yaşam standartlarını yükseltmek isteyen on binlerce Ankaralı, önümüzdeki yıl yeni evlerinde yeni yaşamlarına başlamaya hazırlanıyor.

'Geleneksel konut' algısı değişen Ankara'nın neredeyse her bölgesinde yüksek katlı, sosyal donatı alanlarına sahip, kalite standartları üst seviyede konut projesi inşaatına rastlamak mümkün… Alıcının konuttan beklentisini güncelleyen konut projeleri, görünümü modernleşen kentte yeni yerleşim yerlerinin de ortaya çıkmasını sağladı.

'Eski Ankara' olarak bilinen Çankaya, Oran, Gaziosmanpaşa gibi bölgelerin son yıllarda biraz geride kaldığını ifade eden Onursal Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, kentin farklı bölgelerinin konut alıcısının gözdesi haline geldiğini belirtti.

-Ankara'nın taşı toprağı altın olacak

Bu yıl Başkent'in değerini oldukça artırdığını vurgulayan Öngün, şunları söyledi:

“Başkent Ankara'nın son yıllarda geçirdiği değişim beni oldukça mutlu ediyor. Başkent gelişiyor, yenileniyor, bu sayede ülke çapında daha da değerleniyor. İstanbul'un sıkışıklığının aksine, Ankara'nın daha bakir yerleşim yerleri sunuyor oluşu bu yıl kentin ivmesini artırmasını sağladı. Aynı zamanda inşa edilen çok sayıda iddialı proje de bu yıl sahiplerine teslim edilecek. Özellikle yeni yerleşim yerlerinde hayata geçirilen projelerde yaşamın başlaması, Ankara'nın taşını toprağını altın yapacak."

-2015 kazandırdı, 2016 'yaşatacak'

Geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde 1 milyon 165 bin 381 konutun satılmasına karşın, bu yılın ilk 10 ayında toplam 1 milyon 40 bin 623 konutun satıldığını ifade eden Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İç Mimar Murat Altuntaş, rakamlara göre 2015'te konut satış rekorunun kırılma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Bu durumun, siyasi belirsizlik dönemlerinde bile yatırımcının 'güvenilir liman' olarak konutu tercih ettiğini bir kez daha gösterdiğini kaydeden Altuntaş, “Yatırımcı geçtiğimiz yıl parasını konuta yatırdı. Ankara özelinde baktığımızda ise alıcının daha çok oturuma yönelik konutlara yöneldiğini söylemek mümkün. Konut almak isteyenler bu süreçte teslimi yakın konut projelerini daha yakından takip etmeye başladı. Konut projeleri 2015'te kazandırdı, 2016'da da yaşam başlayacak. Biz de Şahika Grup Yapı olarak Başkent'in yeni gözde yerleşim yerlerinden Beytepe'de hayata geçirdiğimiz Parktepe Evleri'ni önümüzdeki yılın üçüncü çeyreğinde teslim etmeyi hedefliyoruz" dedi.

-'Modern yaşam' çağı 2016'da başlayacak

Ankaralı konut sahiplerine 2016'nın ilk aylarında teslim edilecek projelerden birinin de 185 metre yüksekliğindeki One Tower Diplomatique olduğunu ifade eden İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, projenin hayata geçirildiği Oran bölgesinin geçirdiği dönüşümün modern şehirleşmeye önemli katkısı olduğunu vurguladı.

Bölgenin son yıllarda konut projeleri tarafından yoğun olarak tercih edildiğine işaret eden Özçelik, şöyle devam etti:

“Oran, Ankara'nın yaşam standartları en yüksek bölgelerinden olmasına karşın yapılaşması bu değerine çok da uyum sağlamıyordu. Son yıllarda gözle görülür bir değişim içerisine giren Oran'da sosyal donatı alanları ve lüks kurguya sahip ilk tamamlanan konut projesi olan One Tower'da yaşamın başlaması, bölgede 'modern yaşam' kurgusunun boyut değiştirmesini sağlayacak. Önümüzdeki yıl bu kurgunun Oran'da başlayarak, tüm Ankara'yı kapsayacağı bir yıl olacak."

-Kalite çıtası yükseliyor

İmrahor Vadisi cephesiyle kent yaşamını doğayla bütünleştiren Nefis Çankaya Evleri'ni hayata geçiren YP İnşaat'ın Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya ise bu yıl konut sektöründe kalite ve konforun yanı sıra farkını ortaya koyan projelerin de öne çıktığının altını çizdi.

Çankaya, “Hayata geçirilen tüm projeler, kaliteli, konforlu, yaşam standartlarını yükselten özelliklere sahip. Bu durum elbette kalite anlayışının bir adım öteye geçmesini, konuttan beklentilerin de daha fazla artmasını sağlıyor. Ancak önemli olanın farklı kurgular hayata geçirebilmek olduğuna inanan bir firmayız. Konut sahiplerinin yaşantısına ne katabilirim, nasıl özelliklerle standart bir ev inşa etmenin ötesine geçebilirim gibi konular üzerinde düşünülmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

-Beytepe ve İncek'te yeni yaşamlar-

Ankara'nın en köklü inşaat firmalarından MFZ Grup'un Yönetim Kurulu Üyesi Muhanver Gözüm de Ankara'da özelikle Beytepe ve İncek'teki yeni onlarca konut projesine dikkati çekti.

Gözüm, inşaat sektöründe kabuk değiştiren Ankara'da firmaların da hızla markalaşma hamlesine giriştiğini ifade ederek, “Bu tablo Ankara'nın gelişimine gönül veren bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. MFZ'nin inşa ettiği ve büyük ilgi gören Allora Beytepe projesinin yanında Beytepe ve İncek'te onlarca projede yaşam 2016'da başlıyor. Başkent'te on binlerce kişi için gelecek yıl taşınma, yeni yuvalarına kavuşma yılı olacak" dedi.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi
  IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi

  Greenox, Dünya Bankası Grubu üyesi IFC (Uluslararası Finans Kurumu) tara-fından ülkemizde ilk defa uygulanacak EDGE (Yüksek Verimlilik için Tasarımda Mükemmellik) Sertifika Programı kapsa-mında, aday gösterilen özel sektör projeleri arasından seçilen tek proje ol-du.

 • Mod İstanbul Fiyat
  Mod İstanbul Fiyat

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Kağıthane'de yükselen Mod İstanbul projesinde daire fiyatları!

 • Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları
  Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları

  Eğer yeni bir ev satın aldıysanız ya da kiraladıysanız, ilk yapmanız gereken taşınmadan önce temizlemektir. Ancak bu evde sizden daha önce yaşayan olmadıysa, temizlik işi biraz daha zorlaşabilir. Sıfır ev temizliğinin püf noktalarını sizin için derledik.

 • Çatı Piyesi Nedir?
  Çatı Piyesi Nedir?

  Çatı piyesi, çatı eğimi içinde kalmak şartıyla altındaki bağımsız bölüme ait bu bölümle içeriden irtibatlı yapılan, terasların da dahil olabildiği mekanları anlatır.

 • Yapı Kullanma İzin Belgeleri Yüzde 1,9 Arttı
  Yapı Kullanma İzin Belgeleri Yüzde 1,9 Arttı

  2017’nin ilk yarısında belediyeler tarafından verilen yapı kullanma izin belgeleri bina sayısında yüzde 1,9, yüzölçümünde yüzde 8,7, daire sayısında ise yüzde 9 artış gösterdi.

 • Tarım Arazilerinin Yanlış Kullanımında Uygulanacak Cezalar
  Tarım Arazilerinin Yanlış Kullanımında Uygulanacak Cezalar

  Tarım arazisi, toprak, topografya ve iklimsel özellikleri tarımsal üretim için uygun olup, hâlihazırda tarımsal üretim yapılan veya yapılmaya uygun olan veya imar, ihya, ıslah edilerek tarımsal üretim yapılmaya uygun hale dönüştürülebilen arazilerdir.

 • Propa Plus Residence’ta kaçırılmayacak fırsat
  Propa Plus Residence’ta kaçırılmayacak fırsat

  Şehrin merkezi Zincirlikuyu’da konfor ve lüksü bir arada sunan Propa Plus Residence’ta teslime özel yüzde 25 indirim fırsatı başladı. İndirime ek olarak, 24 ay kira garantisi sunan projeyle ev sahiplerinin hem kira garantisinden faydalanıp hem de dairesini kiraya vererek çifte avantaj sağlamaları ve böylece indirim fırsatını yüzde 35’e çıkarmaları mümkün.

 • Bina İnşaatı Maliyeti Arttı
  Bina İnşaatı Maliyeti Arttı

  Bina İnşaatı Maliyet Endeksi, yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 22,1 artış gösterdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer