|   |   |  Batman Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı

Batman Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı

TOKİ tarafından Batman’da 38 bin metrekarelik alanda kurulacak Batman Millet Bahçesi ihale edildi.

Batman Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından eski Batman stadının bulunduğu alanda 38 bin metrekarelik arazide kurulacak Batman Millet Bahçesi’nin ihalesi 17 Ocak 2018 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Bitki ve peyzajı ile Batman şehrine yeni bir soluk getirecek millet bahçesi projesi, içerisinde barındıracağı sosyal donatı alanlarıyla, yeşiliyle, Millet Kıraathanesiyle, yürüyüş parkurlarıyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak.

Çocuklar için içerisinde iki adet yeşil oyun tepesi ve macera köprüsü barındıracak büyük bir oyun alanının tasarlandığını millet bahçesi projesinde her yaşta kullanıcı için kültürfizik alanları da tasarlandı. 

Batman Millet Bahçesi projesinin içerisinde ikramların ücretsiz olduğu Millet Kıraathanesi de yer alıyor. Kitap okumak ya da ders çalışmak isteyen öğrenciler Millet Kıraathanesi’nde internet, fotokopi ve tarayıcıdan da para ödemeden yararlanabilecek. 

Öğrenciler için ders çalışma merkezi, vatandaşlar için kitap okuma ve sohbet etme merkezi olacak Millet Kıraathanesi’nin kapalı alan bölümünde kitaplık, oturma salonu, servis mutfağı ve mescitler yer alıyor.

Peyzaj düzenlemelerinde Meşe ağacı ve Çitlembik ağacının kullanıldığı projede yöreye özgü türlerden seçilecek meyve ağaçlarına yer verilmiştir.

Toplam çocuk oyun alanının 2 bin 415 metrekare olduğu millet bahçesinde, çok amaçlı etkinlik alanları 4 bin 540 metrekare olacak. 13 bin metrekarelik çayır çiminin olacağı millet bahçesinde, 6 bin 800 metrekarelik alanda tematik bahçeler yer alacak. Ayrıca, koşu, yürüyüş ve gezinti parkurunun kenarında, millet bahçesinin girişlerine yakın noktalarda 5 adet çeşme yapılacak.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Akıllı şehirler elektrikte yüzde 50 tasarruf ettiriyor
  Akıllı şehirler elektrikte yüzde 50 tasarruf ettiriyor

  Gelişen teknoloji, kullandığımız aletlerden evlere hatta şehirlere kadar birçok alışkanlığı değiştiriyor. Akıllı şehirler de son yıllarda öne çıkan ve insanların hayatını kolaylaştırmanın yanında ciddi tasarruf imkanı sunan uygulamalardan biri.

 • Ege büyük balkon istiyor Doğu’ya tek mutfak yetmiyor
  Ege büyük balkon istiyor Doğu’ya tek mutfak yetmiyor

  Hafele Türkiye tarafından yayınlanan “Konutta Bölgelere Göre Kullanıcı Alışkanlıkları” araştırması, yedi farklı bölgede konut yatırımcılarının tercihlerini ve mevcut tüketici alışkanlarını ortaya koydu.

 • Plazalardaki boşluk oranı son 10 yılın en yüksek seviyesinde.
  Plazalardaki boşluk oranı son 10 yılın en yüksek seviyesinde.

  2019 yılı İstanbul’da son on yılın en düşük ofis kira ortalamalarının görüldüğü dönem oldu. Düşen fiyatlara rağmen Beşiktaş, Levent, Maslak hattını kapsayan Merkezi İş Alanındaki A sınıfı binalarda ofis boşluk oranı %32,7’ye ulaşarak son on yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.