|   |   | 

Beton Ankara 2016 Fuarı Açıldı

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), ekonominin lokomotifi olan inşaatın en temel kollarından hazır beton ve ilgili sektörleri Kalite Fuarcılık'ın organizasyonunda Ankara'da buluşturdu.

Beton Ankara 2016 Fuarı Açıldı

THBB ve Kalite Fuarcılık tarafından bu sene 8'incisi düzenlenen “Beton 2016 Hazır Beton, Çimento, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı”, bugün Congresium Ankara’da açıldı. Fuarın açılışına THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, Ankara Sanayi Odası (ATO) Başkanı Nurettin Özdebir ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmasına Ankara’daki terör saldırısını kınayarak başlayan Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Işık, şunları söyledi: 
“Türkiye hazır beton sektörü, bugün 107 milyon metreküp hazır beton üretimiyle son 7 yıldır Avrupa’daki ülkeler arasında lider konumda ve dünyanın en büyük üçüncü hazır beton üreticisi. Bu liderlik büyük sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Türkiye Hazır Beton Birliği olarak ülkemizde kullanılan betonun tamamının kaliteli üretilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Betonu geliştirmenin ve beton üretiminde kaliteyi sağlamanın bir yolu da bilimden geçiyor. Beton konusunda araştırmalar, üniversitelerin yanı sıra birliğimizin akredite yapı malzemeleri laboratuvarında gerçekleştiriliyor.”

“DAHA AZ MALİYETLE KALİTELİ ÜRETİM YAPMANIN YOLLARI ARANIYOR”
2007 yılında kurdukları laboratuarın bugün Yıldız Teknik Üniversitesi TeknoPark’ta birçok akademisyen ve tecrübeli kadrosuyla sektöre katkı sağlayacak Ar-Ge çalışmaları ve projeler geliştirdiğini belirten Işık, “Bu projelerle daha az maliyetle kaliteli üretim yapmanın yolları aranıyor, çevre dostu-sürdürülebilir beton üretimi için yöntemler geliştiriliyor. Örneğin yıkım atıklarının geri dönüştürülmesi projesi, Türkiye’de ilk olarak birliğimiz tarafından araştırıldı” şeklinde konuştu.
“1994 senesinden bu yana pompa ve transmikser operatörleri, santral operatörleri ve laboratuvar teknisyenleri birliğimizin sertifikalı eğitimlerinden geçiyor” diyen Işık, “Bu eğitimlere bugüne kadar 16 binden fazla kişi katıldı. Eğitimlerimiz, kalifiye eleman ihtiyacını karşılamanın yanısıra iş güvenliği ve işçi sağlığına uygun üretime katkı sağlamak amacıyla sürüyor” dedi. 
Depreme dayanıklı yapı tasarımı ve hazır beton uygulamaları üzerinde duran Işık, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle deprem sonrasında müdahale kapasitesini geliştirmek amacıyla üyelerimizin AKUT’tan 128 saatlik eğitim almasını sağladık. Bugün, hazır beton sektöründe 38 binin üzerinde çalışan bulunuyor. Bu sebeple, iş güvenliği ve işçi sağlığı, birliğimiz için en önemli başlıklardan birisi. Birliğimiz, iş kazalarını önlemek amacıyla Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması’nı düzenliyor. “

“2015 YILINDA YÜZDE 10 ARTIŞLA 600 BİNE YAKIN YENİ KONUTUN SATIŞI GERÇEKLEŞTİ”
Sektörü sadece ulusal düzeyde değil uluslararası düzeyde de en iyi şekilde temsil ettiklerini ifade eden Işık, “Sektörümüz için çok önemli bir organizasyon olan ERMCO-Avrupa Hazır Beton Birliği üyeliğiyle yetinmeyip, 2014 yılında ilk kez Başkanlık Komitesi üyeliğine seçildik. Bu sayede sektörümüzün sorunlarını Avrupa Birliği'ndeki kurumların gündemine getirme ve çözüm bulma imkanı yakaladık. 2015 yılı ülkemiz beton ve inşaat sektörleri açısından hareketli bir yıl oldu. Konut satış rakamları açısından değerlendirdiğimizde 2015 yılında önemli gelişmelerin yaşandığı görülüyor. Bu yıl ortaya çıkan yüzde 11’lik artış çok önemli. Bu şekilde 1.3 milyon konut 2015 yılında el değiştirdi. Yalnızca genel konut satış rakamlarında değil aynı zamanda ilk kez satışı yapılan konut rakamlarında da çok önemli bir ivme yakalandı. 2015 yılında yüzde 10 artışla, 600 bine yakın yeni konutun satışı gerçekleşti” diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından davetliler fuarı gezdi. 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Modda Bulvar Projesi Start Aldı
  Modda Bulvar Projesi Start Aldı

  İzmir'in Bornova ilçesinde, 15 bin metrekarelik arsa üzerine kurulacak bin 50 konutluk Modda Bulvar projesinin tanıtım kokteyli iş dünyasını bir araya getirdi.

 • Ondörtüç Pendik'te daire teslimleri Haziran 2018'e çekildi
  Ondörtüç Pendik'te daire teslimleri Haziran 2018'e çekildi

  Konut sahibi olmayı kolaylaştırmak için çalışan İnsay Yapı, sunduğu ödeme kolaylıklarının yanı sıra şimdi de yatırımcılarına erken teslim müjdesi veriyor. İnsay Yapı, Pendik'te hayata geçirdiği 'Ondörtüç Pendik' projesinin teslim tarihini 6 ay öne çekerek Haziran 2018 olarak güncelledi.

 • Konut fiyatları Eylül ayında yükseldi
  Konut fiyatları Eylül ayında yükseldi

  Türkiye genelinde konut fiyatları %0.79 oranında yükseldi, en çok artış %2.07 ile Bursa’da yaşandı. Eylül ayının yeni konut satışında banka kredisi kullanım oranı arttı.

 • Yaşanası Şehirler için Şehir 2.0
  Yaşanası Şehirler için Şehir 2.0

  Şehirler için sürdürülebilirlik, ekolojik binalar, yaşanabilir kentler, yeşil çatılar, karbon duyarlı uygulamalar gibi konular Şehir 2.0 - Yeni Habitat adlı konferansta masaya yatırılacak.

 • Dükkan Önü Alanları Nasıl Kullanılır?
  Dükkan Önü Alanları Nasıl Kullanılır?

  Apartmanlarda en sık alt katlardaki dükkanlarla ilgili sorunlar yaşanır. Peki, alt katta dükkanı olan ya da kiralayan kişi istediği gibi önündeki alanı da kullanabilir mi?

 • Toplu Yapı Nedir?
  Toplu Yapı Nedir?

  Toplu yapı, bir veya birden çok imar parseli üzerinde, belli bir onaylı yerleşim plânına göre yapılmış veya yapılacak, alt yapı tesisleri, ortak kullanım yerleri, sosyal tesis ve hizmetler ile bunların yönetimi bakımından birbirleriyle bağlantılı birden çok yapıyı ifade eder.

 • Mod İstanbul’da Büyük Fırsat!
  Mod İstanbul’da Büyük Fırsat!

  Ortadoğu Grup, Kağıthane'de hayata geçirdiği Mod İstanbul projesinde düzenlediği kampanya kapsamında “25.000 TL peşinat dışında Ocak 2019'a kadar başka ödeme yok” diyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer