|   |   | 

Beyşehir’de Toki Konutlarına Ulaşım Kısalıyor

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, TOKİ konutlarının bulunduğu Avşar Mahallesi’nden şehir merkezine ulaşım daha da kısalıyor.

Beyşehir’de Toki Konutlarına Ulaşım Kısalıyor

Beyşehir Belediyesi’nin Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün de verdiği destekle başlattığı alternatif yol çalışmaları Avşar Mahallesi’ni Seydişehir çevre yolu üzerinden Müftü Mahallesi’ne en kısa güzergahtan bağlamış olacak. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yeni bağlantı yolu için iş makinelerinin seferber olduğu, çalışmaların yürütüldüğü alanda incelemelerde bulundu. Özaltun, burada yaptığı açıklamada, TOKİ Mahallesi sakinlerinin yıllardır en büyük isteklerinden birinin de TOKİ okulundan itibaren Müftü Mahallesi’ne ulaşımı sağlayacak alternatif bir bağlantı yolu olduğunu vurgulayarak, “Mahalle sakinlerimizin bu isteğini de yerine getiriyoruz. 30 metre genişliğinde açılacak, yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda olacak yol hizmete girdiğinde yine bölgemizde vizyon bir çalışma hayata geçmiş olacak” dedi. Beyşehir Belediyesi olarak, ilçeye bağlı 67 mahalleye hizmet vermeye devam ettiklerinin altını çizen Özaltun, bu çalışmaları yürütürken Konya Büyükşehir Belediyesi ve bünyesindeki KOSKİ, Fen İşleri gibi birimlerin de kendilerine yardımcı olduğunu, destek verdiğini hatırlattı. Beyşehir’in tüm mahallelerindeki sıkıntı, sorun ve dertleri, hep kendi sıkıntıları, kendi dertleri gibi görerek çözüm üretmenin gayretinde olduklarını dile getiren Özaltun, sosyal aktiviteler ve projelerin yanı sıra ulaşım ve yol hizmetlerinin de aksamadan yürümesi için özel bir çaba gösterdiklerini söyledi.

“TOKİ’DEN İLÇE MERKEZİNE 30 METRE GENİŞLİĞİNDE ALTERNATİF YOL”
Beyşehir’de farklı mahallelerde yolların kış öncesinde çamurdan kurtarılması için kilitli taş ve asfalt çalışmalarının bir yandan devam ettiğini, diğer yandan da yeni yol yapımı faaliyetleri için durmadıklarından söz eden Özaltun, şöyle devam etti:
“Bunlardan bir tanesi de Konya’dan şehrimize girişte ilk görünen mahalle olan Avşar Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarından şehir merkezine ulaşımı sağlayan alternatif bir bağlantı yolunun daha yapılması idi. Bu konuda, mahalle sakinlerimize verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Burası da vizyon çalışmalarımızdan bir tanesi olacak. Çünkü mahalle sakinlerimiz mevcut yolun eğimi ve bazı problemlerden dolayı özellikle kış mevsiminde ulaşımda sıkıntı yaşadıklarından yakınıyorlardı. Şimdi, TOKİ İlköğretim Okulu’ndan itibaren Zagür İnşaat şantiyesinin olduğu güzergah arasında 30 metre genişliğinde, yaklaşık 750 metre ile bin metre arasındaki yeni bir bağlantı yolu açılması için çalışmalara başladık. İş makinelerimiz bunun için şu anda seferber olmuş durumda. Buradan, ulaşım Beyşehir-Seydişehir çevre yoluna ve hemen paralelindeki Müftü Mahallesi’ne bağlanmış olacak. Mevcut yol kullanıldığında Beyşehir kent merkezine ortalama 2 kilometre mesafede iken, bu yol açıldığında mesafe 1 kilometre daha da kısalmış olacak. Yani, sürücülerimiz günlük hem mesafe noktasında, hem de yakıt noktasında daha da fazla tasarruf yapmış olacak. Hem de kış aylarında yaşadıkları sorunlardan kurtulmuş olacaklar. Bu sorunlar minimize edilmiş olacak. Şu anda, 30 metre genişliğinde bir cadde çalışmasının startını belediyemize ait kendi arazimiz üzerinden verdik. Buradaki arazi, tarla statüsünde olduğu için tarımdan görüşü biraz geç aldık. Aldığımız gün ise hemen meclisimizden imar planı kararını çıkarttık. Ardından da Büyükşehir Belediyesinden karar çıkmasıyla birlikte bugün iş makinelerimizle birlikte burada çalışmalar için startı vermiş bulunuyoruz. İnşallah en kısa sürede bu çalışmaları tamamlayıp, yolu açmayı arzu ediyoruz” dedi.

AVŞAR MAHALLESİ’NİN CAZİBESİ ARTACAK
Özaltun, TOKİ konutlarına ulaşımın daha kolay hale gelmesiyle birlikte bu bölgenin cazibesinin daha da artacağını, yol güzergahı çevresinde de yapılaşmanın yaygınlaşacağını vurgulayarak, “Biliyorsunuz, burada mevcut TOKİ konutlarına ilave olarak ihalenin yapılmasının ardından bir 478 konut daha inşa edilecek. Yani, buradaki nüfus portföyü yakın gelecekte daha da artacak. O yüzden, burada yapacağımız alternatif bağlantı yolunun önemi bir kat daha fazla artmış olacak. İnşallah, bu 478 konut bitmeden bu yolun da bitirilmesini sağlayacağız. Beyşehirli hemşehrilerimize ve mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu konuda, bizlere destek veren İlçe teşkilatımıza, Büyükşehir Fen İşleri Müdürlüğümüze, TOKİ Muhtarlığımıza ve Belediyemiz Fen İşleri ekibine de teşekkür ediyorum. İnşallah, birlik ve beraberlik çerçevesinde hızlı bir şekilde bu yolu açıp Beyşehir’e sunmayı planlıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Özaltun’a incelemesinde AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Şenol, Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi 4.Bölge Müdürü Memiş Kunt, TOKİ Muhtarı Yasin Sünbül, Beyşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Naci Habir de eşlik etti.

Toki Haberleri

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • Sakarya’da Evi Olmayan Emekliye Konut Geliyor
  Sakarya’da Evi Olmayan Emekliye Konut Geliyor

  Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adapazarı Şube Başkanı Orhan Büyü, TOKİ’nin evi olmayan emekliler için yapacağı konutlara yönelik gelişme yaşandığını belirterek, “Nihayet bu proje ile ilgili somut bir adım atıldı, bu sevinci emeklilerimizle paylaşmak istiyorum” dedi.

 • Malatya Stadyumu Toki'ye Devredildi
  Malatya Stadyumu Toki'ye Devredildi

  11 Mayıs 2012 yılında temeli atılan 27 bin 44 koltuk kapasiteli Malatya Stadyumu, yüklenici firma tarafından Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) devredildi.

 • Dar Gelirliye Ucuz Kiralık Ev
  Dar Gelirliye Ucuz Kiralık Ev

  Kalkınma Bakanlığı’nın öncülüğünde devletin portföyündeki konutlar dar gelirli vatandaşa düşük fiyatla kiralanacak. Projeyi, TOKİ veya İller Bankası gibi bir devlet kurumu hayata geçirecek.

 • Denizli Tavas’a 224 Konut
  Denizli Tavas’a 224 Konut

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Denizli’nin Tavas İlçesi Kızılcabölük Mahallesi’ne 110, Yenimahalle’ye 114 olmak üzere inşa edilecek toplam 224 konutun ihalesi yapıldı.

 • Afet Konut Projeleri Nedir?
  Afet Konut Projeleri Nedir?

  Kısa adı TOKİ olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, pekçok amaçla Türkiye'nin konut stoğuna katkıda bulunur. TOKİ'nin yaptığı konut türlerinden biri de afet konut projeleridir. Peki, afet konut projeleri nelerdir? Afet konut projelerinden yararlanabilmek için nereye başvuruda bulunmak gerekir?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer