|   |   |  Beyttürk ile Katarlı Retaj arasında dev işbirliği

Beyttürk ile Katarlı Retaj arasında dev işbirliği

Körfez ülkelerinin en büyük turizm yatırımcılarından biri olan Katar menşeili Retaj Group ile Türkiye’nin Körfez ülkelerinde marka değeri en yüksek inşaat firmalarından biri olan Beyttürk arasında dev bir iş birliği anlaşması imzalandı.

Beyttürk ile Katarlı Retaj arasında dev işbirliği

Katar Kraliyet ailesine bağlı Retaj Group ile Beyttürk arasındaki işbirliği anlaşması birçok alanda Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunacak.

Beyttürk ile Retaj Group’un gerçekleştirdiği anlaşma kapsamında Retaj Group’un Beyttürk’ün 750 adet bitmiş konutlarının rezidans işletmesini gerçekleştireceğini belirten Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman: “Bu anlaşma kapsamında 5 yıl içerisinde 100 milyon dolarlık bir işlem hacmine ve 250 binin üzerinde turiste ulaşmayı hedefliyoruz.” Dedi

Bugün başta Körfez ülkeleri olmak üzere Türkiye’nin Ortadoğu’da bilenen en büyük konut markalarından biri haline gelen, Yalova ve çevresinde gayrimenkul projeleri üreterek Irak, Ürdün, Suriye, Dubai, BAE, Katar, Bahreyn veya Lübnan gibi çok sayıda körfez ülkesi tarafından konut alımında tercih edilen bir inşaat markası olan Beyttürk ile dünyanın önemli otel yatırımcılarından Katar Kraliyet ailesine bağlı Retaj Group arasında geçtiğimiz günlerde Katar’da dev bir işbirliği anlaşması imzalandı.

Katar ile Türkiye arasındaki siyasi ve ekonomik gelişmeye bir yenisinin daha eklendiğini belirten Deik Türk Yemen İş Konseyi Başkanı ve Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman: “Geçen yıl Katar ile diplomatik ilişkilerimizin 45. Yılını kutladık. Böyle bir dönemde işbirliğimizin ulaştığı seviyeden gurur duyuyoruz. Katarlı Retaj Group ile Beyttürk arasında ki işbirliği anlaşması birçok alanda Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunacak.” Dedi.

Barman: “5 yıl içerisinde 100 milyon dolarlık bir işlem hacmine ve 250 binin üzerinde turiste ulaşmayı hedefliyoruz.”

Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman yapılan anlaşma kapsamında Retaj Group’un Beyttürk’ün 750 adet bitmiş konutlarının rezidans işletmesini gerçekleştireceğini ve 5 yıl içerisinde 100 milyon dolarlık bir işlem hacmine ve 250 binin üzerinde turiste ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Beyttürk’ün Türkiye’yi Körfez ülkelerinde çok başarılı bir şekilde temsil ettiğini belirten Muhammet Uğurcan Barman şunları dile getirdi:

“Beyttürk olarak Retaj Group ile imzalamış olduğumuz bu iş birliği anlaşmasını çok önemli buluyoruz. Daha önce ki yıllarda Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinden önemli firmalar ile de çeşitli alanlarda anlaşmalar imzalayarak bu ülkelerden önemli yatırımcıları ülkemize kazandırdık. Amacımız çok daha fazla yatırımcıyı ülkemize kazandırmak ve dünya gayrimenkul yatırımından daha fazla pay almaktır.”

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İnşaat Sektörünün Bu Yıldan Beklentisi Yükseldi
  İnşaat Sektörünün Bu Yıldan Beklentisi Yükseldi

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2020 Ocak Ayı Raporu’nu açıkladı. Rapora göre inşaat sektöründen beklenti, 20 ayın en üst seviyesine yükseldi. Ancak bu beklenti ocak ayında inşaat faaliyetlerine tam olarak yansımadı.

 • Yeni Bir Şehircilik Hareketi Lazım
  Yeni Bir Şehircilik Hareketi Lazım

  GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Yeni İmar Düzenlemeleri’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, İmar Mevzuatında köklü değişiklikler getiren yasa her yönü ile tartışıldı.

 • Musul, yeniden imar için Türk müteahhitleri bekliyor
  Musul, yeniden imar için Türk müteahhitleri bekliyor

  Türkiye temasları kapsamında beraberindeki heyet ile birlikte Türkiye Müteahhitler Birliği’ni (TMB) ziyaret eden Musul Valisi Necim el Cuburi, kentin acil ihtiyaçları için Türkiye’nin bir süre önce Irak’ın yeniden imar çabalarına destek için vermeyi taahhüt ettiği 5 milyar dolarlık kredinin yarısına talip olduklarını söyledi.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.