|   |   |  Beyttürk ile Katarlı Retaj arasında dev işbirliği

Beyttürk ile Katarlı Retaj arasında dev işbirliği

Körfez ülkelerinin en büyük turizm yatırımcılarından biri olan Katar menşeili Retaj Group ile Türkiye’nin Körfez ülkelerinde marka değeri en yüksek inşaat firmalarından biri olan Beyttürk arasında dev bir iş birliği anlaşması imzalandı.

Beyttürk ile Katarlı Retaj arasında dev işbirliği

Katar Kraliyet ailesine bağlı Retaj Group ile Beyttürk arasındaki işbirliği anlaşması birçok alanda Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunacak.

Beyttürk ile Retaj Group’un gerçekleştirdiği anlaşma kapsamında Retaj Group’un Beyttürk’ün 750 adet bitmiş konutlarının rezidans işletmesini gerçekleştireceğini belirten Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman: “Bu anlaşma kapsamında 5 yıl içerisinde 100 milyon dolarlık bir işlem hacmine ve 250 binin üzerinde turiste ulaşmayı hedefliyoruz.” Dedi

Bugün başta Körfez ülkeleri olmak üzere Türkiye’nin Ortadoğu’da bilenen en büyük konut markalarından biri haline gelen, Yalova ve çevresinde gayrimenkul projeleri üreterek Irak, Ürdün, Suriye, Dubai, BAE, Katar, Bahreyn veya Lübnan gibi çok sayıda körfez ülkesi tarafından konut alımında tercih edilen bir inşaat markası olan Beyttürk ile dünyanın önemli otel yatırımcılarından Katar Kraliyet ailesine bağlı Retaj Group arasında geçtiğimiz günlerde Katar’da dev bir işbirliği anlaşması imzalandı.

Katar ile Türkiye arasındaki siyasi ve ekonomik gelişmeye bir yenisinin daha eklendiğini belirten Deik Türk Yemen İş Konseyi Başkanı ve Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman: “Geçen yıl Katar ile diplomatik ilişkilerimizin 45. Yılını kutladık. Böyle bir dönemde işbirliğimizin ulaştığı seviyeden gurur duyuyoruz. Katarlı Retaj Group ile Beyttürk arasında ki işbirliği anlaşması birçok alanda Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunacak.” Dedi.

Barman: “5 yıl içerisinde 100 milyon dolarlık bir işlem hacmine ve 250 binin üzerinde turiste ulaşmayı hedefliyoruz.”

Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman yapılan anlaşma kapsamında Retaj Group’un Beyttürk’ün 750 adet bitmiş konutlarının rezidans işletmesini gerçekleştireceğini ve 5 yıl içerisinde 100 milyon dolarlık bir işlem hacmine ve 250 binin üzerinde turiste ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Beyttürk’ün Türkiye’yi Körfez ülkelerinde çok başarılı bir şekilde temsil ettiğini belirten Muhammet Uğurcan Barman şunları dile getirdi:

“Beyttürk olarak Retaj Group ile imzalamış olduğumuz bu iş birliği anlaşmasını çok önemli buluyoruz. Daha önce ki yıllarda Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinden önemli firmalar ile de çeşitli alanlarda anlaşmalar imzalayarak bu ülkelerden önemli yatırımcıları ülkemize kazandırdık. Amacımız çok daha fazla yatırımcıyı ülkemize kazandırmak ve dünya gayrimenkul yatırımından daha fazla pay almaktır.”

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ağustos ayında 170 bin 408 konut satıldı
  Ağustos ayında 170 bin 408 konut satıldı

  TÜİK Ağustos 2020 istatistiklerin göre; Türkiye'de 2020 Ağustos ayında 170 bin 408 konut satıldı. Türkiye genelinde konut satışları 2020 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %54,2 artarak 170 bin 408 oldu.

 • BAŞAKŞEHİR’E “V MALL YAŞAM MERKEZİ” GELİYOR
  BAŞAKŞEHİR’E “V MALL YAŞAM MERKEZİ” GELİYOR

  İsra Holding çatısı altında faaliyet gösteren, 272,25 milyon mevcut sermayeli V Mall İnşaat A.Ş’nin genel kurul toplantısı holding merkez ofiste gerçekleşti. Ticaret Bakanlığı Temsilcisi ve Divan heyetinin yanı sıra ortakların iştirak ettiği genel kurulda “V Mall Yaşam Merkezi” projesinin başlatılması ve geliştirilmesine yönelik konular ele alındı.

 • Konutta tarihi rekor
  Konutta tarihi rekor

  Türkiye genelinde konut satışları 2020 Temmuz ayında da yükselişini sürdürdü. TÜİK verilerine göre konut satışları, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 124,3 artarak 229 bin 357 oldu. 2020’nin ilk yarısında yüzde 40,aylık bazda ise yüzde 20 oranında artış yaşandı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.