|   |  inhisar Konut Projeleri
Belirlediğiniz kriterlerde proje bulunamadı, kriterlerinizi azaltarak tekrar deneyebilirsiniz.
inhisar İlçesini Favorilerime Ekle

inhisar Güncel Konut Projeleri

inhisar Konut Projeleri

Bilecik ilinin en kuzey batısında yer alan ilçesi: İnhisar…

Yurdumuzun kuzeybatısında yer alan ilçe; kuzeybatısında Gölpazarı, kuzeyinde Yenipazar, kuzeydoğusunda Sarıcakaya, doğusunda Mihalgazi güneydoğuda Eskişehir Merkez İlçe ve güneybatıda Söğüt ilçeleriyle komşudur. İlçenin yüzölçümü 315 km2′dir. 1990′da bucak olarak bağlı olduğu Söğüt’ten ayrılarak ilçe olmuştur. Komşu ilçeler Söğüt ve Yenipazar gibi ekonomik olarak Eskişehir’e bağlıdır.

İnhisar Nüfusu:

İlçenin nüfusu 2000 genel nüfus sayımına göre 6661′dir. Bunun 2318′si ilçe merkezinde, 4343′i ise kasaba ve köylerde yaşamaktadır. İlçe merkezinde 4 mahalle vardır.

İlçe bağlısı olarak merkez hariç olmak üzere ilçe merkezine bağlı; 9 köy (Akköy, Çayköy, Harmanköy, Hisarcık, Koyunlu, Muratça, Samrı, Tarpak, Tozman) ve 4 mahalleden oluşmaktadır. Sonradan ilçe olduğundan, asayişi İlçe Jandarma Komutanlığı’nca yürütülmektedir. Fakat 01.04.2008 de ilçeye polis karakolu gelmiştir ve asaşiy karakolca devralınmıştır. İlçeye bağlı tek belde, Tarpak’tır ve 1992′den beri bu statüyü yürütmek de iken cıkan beldeler kanunun ca köy e dönüştürülmüştür. Yerel seçimlerden sonra 9 cu köy ü olacaktır. Bir ara Akçasu, Kayabalı ve Yakacık köyleri 1990-1992 arası buraya bağlıyken, 1992′deki halk oylamasıyla Söğüt’e geri dönmüştür.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.