|   |  Bilgili Holding Firması
Bilgili Holding

Bilgili Holding

  • Kuruluş Tarihi : 1952

  • Proje Sayısı : 4

Bilgili Holding, konut, ofis ve residence projeleri, Bilgili Holding hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Bilgili Holding ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Bilgili Holding Hakkında

1952 senesinde Kahramanmaraş'ta iş hayatına atılan Abdülhakim Bilgili, 1958 yılından itibaren İstanbul'da değişik ticari alanlarda faaliyet göstermiş, sanayi yatırımları yapmış ve 32 senelik birikimi sonucunda, 1990 yılında Arsan Tekstil Grubu ile tekstil sektörüne girmiştir.

Hayat Turizm Ticaret A.Ş., 1993 yılında ilk otel projesinin inşaatını tamamlayarak hizmete açmıştır. Otel, 2000 yılından bu yana, SAS Hotel ApS Danmark ile imzalanmış olan işletme anlaşması doğrultusunda "Radisson BLU Conference & Airport Hotel" adı altında işletilmektedir.

Bilgili Grubu, turizm sektöründeki yatırımlarına devam etmek üzere, Aralık 2005 tarihinde mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait olan Akaretler Sıraevler projesinin geliştirme ve işletme hakklarını elinde bulunduran Akarnet Konaklama Tesisleri Yatırım ve İşletme A.Ş.'nin hisselerini Türkiye Garanti Bankası A.Ş.'den devralmıştır. Bilgili Grup bünyesine katıldıktan sonra şirketin ismi Akaretler Turizm Yatırımları A.Ş. olarak değiştirilmiştir. Birinci derece tarihi eser niteliği ile aynı zamanda son derece önemli bir sosyal sorumluluk misyonu taşıyan ve toplam 55.000m2 kapalı alana sahip bu restorasyon projesi, tarihi orijinalliğine bağlı kalınarak iki yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlanarak İstanbul'a tekrar kazandırılmıştır. Resmi açılışı Mart 2008 tarihinde yapılan projenin dünyaca ünlü markaların sunulduğu mağazalar, ofis ve konut alanları ile kapalı otopark bölümleri Akaretler Turizm Yatırımları A.Ş. tarafından işletilmektedir.

Dünyanın en büyük uluslararası otel işletme zincirlerinden biri olan Starwood Hotels & Motels Worldwide, Inc. "W" markasının Avrupa kıtasındaki ilk oteli olarak İstanbul'un simge mekanlarından biri haline gelmiş olan Akaretler projesini seçmiştir. W International Hotel Management, Inc. ile Bilgili Grup bünyesindeki işletmeci firma Akaretler Otel İşletmeciliği ve Turizm A.Ş. arasında imzalanmış olan işletme anlaşması doğrultusunda, W Istanbul Nisan 2008 tarihinde hizmete açılmıştır.

Tel: 0212 381 2222
Fax: 0212 259 0074
Email: itopdemir@bilgiliholding.com
Adres: Şair Nedim Cad. No:20 Kat:634357 Akaretler İstanbul / Beşiktaş

Bilgili Holding Projeler Haritası

Bilgili Holding Projeleri

Bilgili Holding Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.