|   |   |  Bingöl Belediyesi, vatandaşın 970 bin TL'lik faizini sildi

Bingöl Belediyesi, vatandaşın 970 bin TL'lik faizini sildi

Bingöl Belediyesi, 7143 Sayılı Vergi Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırma fırsatından yararlanan vatandaşların 970 bin 133 TL tutarındaki vergi borcu faizlerini sildi.

Bingöl Belediyesi, vatandaşın 970 bin TL'lik faizini sildi

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünce yapılan açıklamada, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik kanuna ilişkin başvuru süresinin 27 Ağustos’ta sona erdiği belirtildi.

7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanun’u kapsamında su, emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam, reklam, ecri misil, harçlar ve ücretler, atık su alacaklarının yeniden yapılandırıldığı belirtilen açıklamada, “Fırsat kapsamında belediyemize müracaatta bulunan 3 bin 28 kişinin 4 milyon 983 bin 188 TL tutarındaki borcu yapılandırıldı. Düzenleme kapsamında 970 bin 133 TL tutarındaki faiz silindi” denildi.

Açıklamada, “Devlete olan su, vergi, prim, trafik cezası gibi tüm borçlar için vatandaşa yeni bir hak daha tanındı. Süresi biten yapılandırma için 4 ay daha zaman verildi. Bu süreçte belediyemize vergi borcu bulunan vatandaşlarımıza yönelik hassasiyetle duyurular yapılmış, yapılandırma fırsatından yararlanmak için müracaatta bulunan tüm vatandaşlarımıza gerekli kolaylıklar sağlanmıştır. Maliye Bakanlığınca tanınan süre kapsamında görevli personelimiz hafta sonu da mesai yaparak, vatandaşlarımızın borçlarını yapılandırdı. Yapılandırma kapsamında peşin ödemelerin yanı sıra 2’şer aylık dönemler halinde 6, 9, 12 veya 18 taksitle ödeme imkanı sağlandı. Süreç sonu itibariyle 3 bin 28 kişinin 4 milyon 983 bin 188 TL tutarındaki borcu yapılandırıldı. Düzenleme kapsamında 970 bin 133 TL tutarındaki faiz silindi” denildi. 

Emlak Vergisi Haberleri

Etiketler

Emlak Vergisi Kategorisindeki diğer haberler

 • Altınordu'da vezneler hafta sonu açık olacak
  Altınordu'da vezneler hafta sonu açık olacak

  Vatandaşların, 2018 yılı ‘emlak ve iş yerlerine ait çevre temizlik vergisi’ 2’nci taksit ödemelerinde sorun yaşamaması için, Altınordu Belediyesi vezneleri hafta sonu da hizmet verecek.

 • Emlak ve çevre temizlik vergisi için son gün 30 Kasım
  Emlak ve çevre temizlik vergisi için son gün 30 Kasım

  Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin 2’nci taksiti için son ödeme tarihinin 30 Kasım olduğunu hatırlatarak, Tepebaşı Belediyesi veznelerinin hafta sonları da hizmet vereceğini belirtti.

 •  Emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri başladı
   Emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri başladı

  2018 yılı emlak vergisi 2. taksit ödemeleri Şehzadeler Belediyesi veznelerinden alınmaya başladı. İsteyen vatandaşlar ödemeleri internet üzerinden online olarak yapabileceği gibi kredi kartı ya da nakit olarak 1 Kasım-30 Kasım 2018 tarihleri arasında belediye veznelerinden de yapabilecek.

 • Başkan Asya’dan vergi affı uyarısı
  Başkan Asya’dan vergi affı uyarısı

  Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 7143 sayılı kanun kapsamında vergi affından faydalanarak yapılandırma yapan vatandaşların ilk taksitlerini ödemeleri için uyarılarda bulundu.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.