|   |   | 

Bir Günde Kendinizi Kopyalatmanız Mümkün

3D yazıcı ile kişilerin kendi modellerini yüzde 100'e yakın mükemmellikte üreten Alman Twinkind'ın 220 euro ile 1290 euro arasındaki fiyatlara kişilerin küçük heykelciklerini satıyor.

Bir Günde Kendinizi Kopyalatmanız Mümkün

3D yazıcı teknolojinin merkezinde olduğu fikirler gün geçtikçe çoğalıyor. Buna son örnek Almanya'nın başkenti Berlin'de kurulan Twinkind girişimi oldu. Twinkind kişilere kendilerinin 3D yazıcıda basılmış ve neredeyse yüzde 100 kusursuzlukta modellerini üretiyor. 

Bir Günde Tamam

Twinkind'ın Berlin'in Mitte semtindeki stüdyosunu ziyaret edenler 3D yazıcıda çıkarılmış modellerini 220-1290 euro arasında sahip oluyor. Önce tam 100 kameranın bulunduğu stüdyoda müşterinin bir göz kırpması süresi içinde her açıdan fotoğrafı çekiliyor. Daha sonra bu fotoğraflar özel bir yazılımla 3D modele dönüştürülüyor. Son aşamada ise bu model 3D yazıcıda binlerce katmanda bastırılıp model tamamlanıp müşteriye postalanıyor. 

Fotoğraf ve 3D Bir Arada

Bu girişim ticari filmlerde grafik, efekt ve modelleme uzmanı olarak çalışmış Timo Schaedel'in beyninde şekillendi. Schaedel insanların stüdyosuna özellikle aile olarak gelip model talep ettiklerini söyledi. Schaedel'in bu girişimi son zamanlarda yükselen selfie fotoğraf ve 3D yazıcı teknolojisini birleştirmesi anlamında büyük ilgi görecek gibi geliyor. Hürriyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer