|   |   | 

Bodrum Evleri Güzelleşiyor

Bodrum'un artık bir Ditto'su var. Öncelikle Bodrum evlerini güzelleştirecek her şeye sahip, profesyonel eller Bodrum'daki evleri güzelleştirecek.

Bodrum Evleri Güzelleşiyor

Evimiz her zamankinden önemli artık. Bir ana kucağı, bir memleket toprağı, bir sığınak. Bizi sağaltan, günün kirini akıttığımız, ruhumuzu yıkadığımız, yorgunluğumuzu bıraktığımız yegane liman orası. Bu yüzden kapıdan girer girmez bizi iliklerimize kadar tanıyan bir mekanla, sımsıkı kucaklayan, bizi anlayan bir mekanla karşılaşmak paha biçilmez.

Peki nasıl olacak bu? Temelden kendimiz tasarlayıp yaptırmadığımız sürece kiraladığımız, satın aldığımız evler ne kadar birbirinden farklı görünse de aslında çok benziyor. İyi planlanmamış evler, mekanı bölen kolonlar, şekilsiz, dar ya da kullanışsız odalarıyla yaşamak zorunda olduğumuz evleri nasıl yerleştireceğiz. Her yerde satılan birbirine benzer mobilyalarla, gittiğimiz her evde gördüğümüz aksesuarların satıldığı zincir mağazalardan alışveriş yaparak döşediğimiz evimizde nasıl kendimiz olacağız. Yaşadığımız ev nasıl bizi, çocukluğumuzu, gençliğimizi, bugünümüzü, ruhumuzu, dünyaya bakışımızı yansıtacak?

İşte tam da kaybolduğumuz bu noktada yolumuzu bulmamız için bize rehberlik edecek bir ekip Duygu ve Burcu. Türkiye’nin cennetlerinden biri olan Bodrum’un en güzel koyu Bitez’de Ditto Mimarlık & Tasarım Boutique’den içeri girer girmez hissediyorsunuz yukarıda anlatmak istediklerimi. O gün o ana kadar ne yaşamış olursanız olun, Ditto’dan içeri adım atar atmaz içinize bir mutluluk doluyor. Çünkü içerisi çok güzel ve benzerini bulamayacağınız objeler, karakteri olan kaliteli mobilyalarla dolu. Küçük bir mağazanın içerisine istisnasız herkesin kendisini şeker dükkanına girmiş çocuk gibi neşeli hissedeceği bir dünya sığdırmış Duygu ve Burcu.

Üstelik sadece ev değil, otel ve restaurantlar için de pek çok mobilya ve aksesuar var bu küçük mucizeler dükkanında. Ditto’nun sahibi iki ortak, ikisi de mimar. Arkadaşlıkları 97 yılında aynı şirkette, aynı projede çalışırken başlamış ve bugünlere gelmiş. Uzun yıllar Türkiye’nin en iyi dekorasyon ve mobilya firmalarında çalışıp hem yurtiçi hem yurt dışında prestijli projelere imza attıktan sonra 2 yıl önce ikisi de Bodrum’a yerleşmiş ve birlikte kendi ofislerini kurmuşlar.

Kariyerleri boyunca özellikle A+ konut, 5 yıldızlı Otel, Residence ve lux dekorasyon projelerinde yer almışlar. Otel dekorasyonu uzmanlık alanları. Chicago Park Hyatt Otel, Budapeşte Meridien Otel, Sheraton Otel Eliat, ShowPark Plaza Londra, Bakü Hyatt Otel, Maçka Residences İstanbul, Radisson Blu Batum, Hilton Otel Batum, Caresse Otel Bodrum, BelConti Otel Antalya, Residence Hilton Batum gibi prestijli projelerde imzaları var.

Ortaklar, Duygu Cindoruk ve Burcu Canbay, bakışlarını ve Ditto'yu şöyle anlatıyor: “Ev dekorasyonu bizim için farklı bir heyecan. Otelde bir takım genel kurallar var ama evin kurallarını o evde yaşayanlar yazar. Sizin sadece onu iyi dinlemeniz, anlamanız, tanımanız ve yol göstermeniz gerekir. Nasıl her kişi ya da ailenin bir hikayesi varsa, dört duvardan ibaret sandığımız her evin de bir hikayesi vardır. Pencerelerin gözünün içine bakarsanız, duvarların sesine kulak verirseniz o ev size tüm imkanlarını sunar. Nasıl mı? Evin bazı köşeleri bağırır mesela, beni iyi değerlendir, bana çok özel değerli bir parçayı yüklersen ben onu en iyi şekilde sergilerim diye. Bununla beraber bazı köşeler saklanmak ister, lütfen beni, gizle, kamufle et, değiştir, dönüştür, böyle kalmak istemiyorum diye. Hem ev sahibinin, hem evin sesini iyi dinlediğinizde her ikisini de tam olarak ifade eden dekorasyonu başarabilirsiniz.”

“Dekorasyonun konfeksiyon olanından kaçınmak gerekir. Evinizeher gelenin ‘Bundan bende de var’ dediği aksesuarlarla kendinize ait, size özel bir yaşam alanı oluşturmak güçtür. İşte bu yüzden mimarlık ofisimize bu yıl bir de boutique ekledik, bu anlattıklarımızın nasıl gerçekleştirilebileceğini müşterilerimize doğru ifade edebilmek için. Mağazamızdaki mobilyaların tamamı özel tasarım ve özel imalat, aksesuarlarımızın bir kısmı İtalya’dan tek tek seçilerek getiriliyor, bir kısmı da seramik, mozaik ve ahşap sanatçıları tarafından atölyelerde tasarlanıp yaratılıyor. Bununla birlikte kendi ‘Ditto Atölye’ de yine eşi olmayan ahşap aksesuar ve duvar panoları tasarlayıp üretiyoruz. Ürünlerimizin Bodrum’da eşi yok. Bununla birlikte mağazamızda yok yok. Koltuktan aydınlatmaya, ev tekstilinden elbiseye, perdeden pijamaya kadar. Çünkü biz beğendiğimiz, bizi ifade eden, zevkimizi yansıtan, bizi ifade eden her şeyi sergilemek istedik. Aynı sizin de evinizde yapmanız gerektiği gibi.”


Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Avrupalı müteahhitler Türkiye’de toplanacak
  Avrupalı müteahhitler Türkiye’de toplanacak

  Paris'te düzenlenen Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği (EIC) genel kurulunda mega projelerin finansman sıkıntıları damga vurdu. Avrupalı müteahhitler, herhangi bir otoritenin proje açıklamaya yanaşmadığını belirtti.

 • Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi
  Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi

  Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu olarak faaliyet gösteren endeksa.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, Kanal İstanbul projesinin Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy ilçelerinin gayrimenkul fiyatlarında değer artışına yol açtığını kaydetti.

 • Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor
  Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor

  Dünya’nın ilk lüks konut pazarlama şirketi olan Coldwell Banker, 2013 yılından bu yana Türkiye’de de Profesyonel Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda ile birlikte hizmet veriyor.

 • Hangi Durumlarda İfraz ve Tevhid Yapılmaz?
  Hangi Durumlarda İfraz ve Tevhid Yapılmaz?

  İfraz; imar planı tamamlanmış yerlerde, plan koşullarına uymak şartıyla bir parselin birden fazla parsele dönüştürülmesi işlemidir. Tevhid ise, birden fazla bitişik parselin birleştirilmesi işlemidir.

 • Alt Kiralama Nedir?
  Alt Kiralama Nedir?

  Hangi durumlarda alt kira sözleşmesi yapılabilir? Alt kira ne demektir? Kiralanan taşınmazın kullanım hakkı nasıl devredilir?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer