|   |   |  Bodrum’un 35 km’lik yeni gözdesi bölgesi

Bodrum’un 35 km’lik yeni gözdesi bölgesi

Pandemi sürecinde Bodrum’un yeni gözdesi Havalimanı ile Bodrum merkez arasında kalan 35 km’lik kıyı şeridi.

Bodrum’un 35 km’lik yeni gözdesi bölgesi

Koronavirüs salgınıyla birlikte hem hayatlar hem de tatil anlayışları değişti. Pandemi süreciyle birlikte Bodrum’a da ilgi büyük ölçüde arttı. Bodrum’un yeni gözde bölgesi ise Havalimanı ile Bodrum merkez arasında kalan 35 kilometrelik kıyı şeridi, Güvercinlik, Adabükü, Boğaziçi ve Meşelik.

Projekspert Gayrimenkul kurucusu Emel Akbaş İdikut, pandemi süresi ve sonrasında Bodrum’a olan talepleri değerlendirdi.

En Çok Talep Güvercinlik, Adabükü, Boğaziçi ve Meşelik Bölgesine

Pandemi sonrası süreçte özellikle Bodrum’a olan ilginin daha da artacağını ve bunun gayrimenkul fiyatlarına yansıyacağının altını çizen Akbaş, “Bodrum marka değeri açısından Ege bölgesinin her zaman gözdesi ve aynı zamanda buradaki imar durumunun 2 kat ile kısıtlı olması gayrimenkulün her zaman değer kazanmasını sağlıyor. Bodrum’un yeni gözde bölgesi ise; havalimanı ile Bodrum merkez arasında kalan 35 kilometrelik kıyı şeridi. Lüks oteller dahil tüm yeni yatırımlar ağırlıkla bu bölgeye yapılıyor. Talepler ağırlıkla Güvercinlik, Adabükü, Boğaziçi ve Meşelik bölgelerinde yoğunlaşıyor.” dedi.

Bodrum’da Fiyatlar Minimum 250 Bin Maksimum 5 Milyon TL

Bodrum artık İstanbul gibi çok farklı segmentlerde gayrimenkule ev sahipliği yapıyor. Merkezde 2+1 bir daire 800.000 TL ile 1.5 milyon TL arasında değişirken Mumcular bölgesinde 250.000 TL – 500.000 TL arasında satılıyor. Fiyatlar konusunda en belirleyici kriterler; bölgenin denize kıyısı, projenin özel plaja sahip olması, sosyal alanları, deniz manzarası vb. özellikler. Bu kriterlerdeki evlerde fiyatlar 1 milyon TL’den başlayıp 5 milyon TL’ye kadar çıkıyor.

Geniş Balkonlu Geniş Bahçeli Evler Tercih Ediliyor

Apartmanlarda sıkışıp kalan aileler ağırlıklı olarak geniş balkonlu, geniş bahçeli ve deniz manzaralı evleri tercih ederken, çocuklu ailelerin birinci tercihi deniz, havuz ve plaj üzerinde şekilleniyor. Aile denildiğinde güvenlik de ön plana çıkıyor.  Bu talepler ile yatırım değeri birleşince Bodrum tüketicinin ortak hedefi olarak ortaya çıkıyor. Yatırımın geri dönüş kısalığı, 10 yılda bir ikiye katlanan konut fiyatları yatırımcıları da aileleri de her daim Bodrum’a çekmeye devam ediyor.

ProjEkspert Gayrimenkul Danışmanlık’ın Bodrum’da halen Torba, Adabükü, Yalıkavak, Gümüşlük ve Akyarlar’da lüks ve müstakil konutlardaki satışları devam ediyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Konuta talep mart sonu itibarıyla azalmaya başladı
  Konuta talep mart sonu itibarıyla azalmaya başladı

  Türkiye'nin Gayrimenkul Platformu GYODER, gayrimenkul sektörünün alt segmentlerini üçer aylık dönemler halinde irdelediği ‘GYODER Gösterge’ Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2020-1. Çeyrek Raporu’nu yayınladı.

 • Site yöneticilerine koronavirüs görevi!
  Site yöneticilerine koronavirüs görevi!

  Tüm dünyayı kasıp kavuran koranavirüs salgını sonrasında Türkiye'de de olağanüstü önlemler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda ortak alanlarda sınırlamaya gidilirken koranavirüs salgını sonrasında sitelerin ortak kullanım alanlarında da sınırlamaya gidildi.

 • Gayrimenkul sektörü 2020’yi geçen seneye benzer rakamlarla kapatabilir
  Gayrimenkul sektörü 2020’yi geçen seneye benzer rakamlarla kapatabilir

  Türkiye’yi ve dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs, ekonomiyi ve konut sektörünü derinden etkilemeye devam ediyor. TÜİK verilerine göre Nisan ayında Türkiye genelinde konut satış adedi bir önceki aya göre yüzde 81, geçen senenin aynı ayına göre ise yüzde 56 düşüş gösterdi.

 • Z Kuşağının Gayrimenkul Tercihi
  Z Kuşağının Gayrimenkul Tercihi

  Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre 2019 yılı sonu itibarıyla Türkiye'nin toplam nüfusu 83 milyon 154 bin 997 kişi iken 15-24 yaş grubundaki genç nüfus 12 milyon 955 bin 672 kişi oldu. Genç nüfus, toplam nüfusun %15,6'sını oluşturdu.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.